לימודים בישראל

לימודי עיצוב אופנה

לימודי עיצוב אופנה (Fashion Design) הם תחום לימודים בישראל אשר מכשיר מעצבים צעירים להשתלבות בשוק האופנה בארץ ובעולם. אוהבים אופנה וחולמים על לימודי עיצוב? בואו לשלב בין שניהם! לימודי עיצוב בתחום האופנה מספקים את הכלים הדרושים כדי להעמיק, להתמקצע ולהתמחות בכל מה שקשור לעולם האופנה: זרמים וטרנדים, עיצוב וייצור, פיתוח מותג וקו אישי, טכניקות של גזירה ויצירת דגמים.

לימודי עיצוב אופנה צוברים תאוצה כל הזמן. במסגרת לימודי עיצוב בישראל, ישנם תחומים רבים בהם ניתן ללמוד ולהתמקצע כמו לימודי סטיילינג ואף לימודי מנהל עסקים באופנה. בתי הספר בהם יש מסלול לעיצוב אופנה מציגים מדי שנה תצוגות אופנה של הבוגרים, והלימודים הם דרך טובה להכיר תחום זה, להתנסות בו ולקבל חשיפה לעיצובים שלכם. במסגרת לימודי עיצוב אופנה לומדים על טכניקות עיצוב קולקציות ותדמיתנות, תולדות האופנה והאמנות, שיווק וטכנולוגיה בתחום האופנה והבנה של טכנולוגיות חדשות בתחום עיצוב האופנה.

בתי הספר לאופנה מסייעים לתלמידיהם ולתלמידותיהן ללמוד מה דרוש כדי ליצור מוצר בתחום האופנה, במסגרת הלבשת נשים וגברים, עיצוב בגדי ים, עיצוב אביזרים כמו משקפיים, משקפי שמש, חגורות, תיקים וגם נעליים.

למי זה מתאים?

לימודים אלה עשויים להתאים לכל מי שיצירתיות ואהבה לאסתטיקה בוערים בו. התחום מתאים הן לנשים והן לגברים ומאפשר להתמקצע בתחומי עיצוב מרתקים שקשורים לעולם האופנה והסטיילינג. עבור מי שמבקש להשתלב בתחום האופנה בישראל או בעולם, לימודי עיצוב אופנה הם השלב הראשון לקראת הגשמת החלום.

תנאי קבלה

מרבית המוסדות ללימודי אופנה בוחנים את המועמדים ללימודים בעיקר על פי התאמתם האמנותית, כשרונים ומידת היצירתיות בתחום העיצוב. יחד עם זאת, במרבית המקרים נדרשת תעודת בגרות כתנאי מקדים לקבלה ללימודים וכן עמידה במבדקים ספציפיים וראיונות שעורכים מוסדות הלימוד.

תוכנית הלימודים בתחום עיצוב אופנה

לימודי עיצוב אופנה שמים דגש על מגוון רחב של נושאים ופותחים את הסטודנטים לעולם הרבגוני של תחום האופנה, שמשתנה ומתעדכן בקצב מהיר. השתלבות בתחום האופנה מצריכה ידע וניסיון טכני לא פחות מאשר יכולת אסתטית ועיצובית ויכולת לפתח רעיון ולבנות קונספט. את הכלים האלה מעניקים רוב המסלולים של עיצוב אופנה, שנחלקים בין כמה אפשרויות: לימודי ערב או בוקר, לימודים מלאים או חלקיים, וכן לימודי תעודה או תואר ראשון בעיצוב אופנה.

ניתן ללמוד עיצוב אופנה במספר גדול של מכללות, בתי ספר, מכינות וקורסים. מסגרות פרטיות וממשלתיות מציעות לימודים מקיפים או חלקיים וכן קורסים ממוקדים או לימודים כוללים יותר. אפשר לבחור במסלול לימודים לתואר ראשון בעיצוב אופנה, לימודי תעודה בעיצוב אופנה או ללמוד לתעודה בתחום ממוקד כגון תדמיתנות, קניינות אופנה, גזרנות והתמחויות נוספות שמהוות חלק מעולם האופנה.

לא מעט מסגרות לימוד של לימודי עיצוב אופנה מציעות סטאז' כחלק מהלימודים או בסיומם, בבית אופנה כלשהו. התנסות זו מספקת רקע מקצועי בנוסף על הרקע הטכני והתיאורטי שמספקים הלימודים. קורסים מקצועיים ותוכניות לימוד בעיצוב אופנה ניתן למצוא במשרד העבודה, באקדמיות ומכללות לעיצוב, במכללות שמתמחות בטכנולוגיה וכן במסגרת קורסים ובתי ספר פרטיים.

השיעורים הנכללים במסגרת הלימודים מפגישים את התלמידים עם מגוון תכני לימוד וכלים הקשורים לעולם עיצוב האופנה. לימודי עיצוב אופנה מספקים שיטות וטכניקות שנדרשות בתהליכי ייצור של בגדים ואביזרים: החל משרטוט ואיור אופנה מקצועי, דרך תדמיתנות, יצירת גיזרה ודיגום חופשי ועד בניית מערך ייצור, עיצוב קולקציה, הפקת אופנה וסטיילינג. כמו כן, נלמדות תוכנות מיוחדות המסייעות למעצבי האופנה ביצירת דגמים.

הלימודים מספקים גם תכנים הלקוחים מתחום האופנה ומהעולם העסקי שמטרתם להעשיר את התלמידים ולפתח הבנה עיצובית ואסתטית והיכרות טובה יותר עם עולם האופנה. מהפן הזה, לימודי אופנה כוללים שיעורים בטקסטיל והיכרות עם בדים וטקסטורות, היסטוריה עולמית ומקומית של אופנה, וכן נושאים שקשורים לעולם האופנה העסקי.

משך זמן הלימודים

משך תקופת הלימודים בתחום האופנה משתנה בין המוסדות, סוג הלימודים והמסלולים הספציפיים. לימודי תעודה נמשכים בדרך כלל בין שנה וחצי לשנתיים, ותואר ראשון נמשך כארבע שנות לימוד אקדמיות.

אפשרויות תעסוקה

בסיום לימודי עיצוב אופנה יכולים בוגרי הקורסים והמסלולים השונים להשתלב בתעשיית האופנה המקומית והעולמית, בהתאם להכשרה שניתנה במסגרת הלימודית. בוגרי קורסים ממוקדים כגון תדמיתנות או גזרנות יכולים לעבוד כתדמיתנים או גזרנים בבתי אופנה או לספק שירותים אלה למעצבים אחרים. בוגרים שקיבלו הכשרה מקיפה יותר יכולים להשתלב בתחום של סטיילינג ובהפקות אופנה, להתקבל להיות מעצבי אופנה ראשיים או זוטרים בבתי אופנה בארץ ובעולם וכן לעצב בגדים, אביזרים וקולקציות משל עצמם.

תחום האופנה בישראל נחשב מפותח ביותר, השוק תחרותי אך הביקוש לבגדים ואביזרים חדשים הוא גדול ומעצבי אופנה צעירים פותחים חנויות בוטיק משל עצמם, מוכרים וחושפים את העיצובים שלהם לקהל הרחב דרך מכירות ביתיות, שווקי אופנה, אירועי אופנה וירידים שמתמקדים במכירת בגדים. בשל הביקוש הרב שקיים בשוק, לימודי עיצוב אופנה מהווים בסיס לקריירה מספקת ויצירתית.

מוסדות ללימודי עיצוב אופנה

 • מכללת שנקר
 • בית הספר בצלאל
 • מלימודי עיצוב אופנה בויצו חיפה

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן