לימודים בישראל

לימודי עיצוב מטבחים

לימודי עיצוב מטבחים (Kitchens Design) משלבים בין הצרכים הטכנולוגיים והפיזיים של עיצוב המטבח, לצד חשיבה יצירתית ויכולות עיצוב מתקדמות, על מנת להתאים את המטבח בצורה הטובה ביותר לתושבי הבית. המטבח תמיד היווה את החדר הפעיל ביותר בבית. מדובר במקום שעובד ללא הפסקה במשך כל שעות היממה, במטרה להזין ולהאכיל את תושבי הבית. במקום זה מתבצעות פעולות רבות כמו בישול, חיתוך, אידוי ואפיה, לצד פעולות סטטיות כמו אחסון, התפחה ועוד. בנוסף, המטבח הוא המקום בו נפגשים חומרים שונים ומערכות שונות כמו גז, חשמל, אינסטלציה ועוד.

למי מתאימים לימודים אלו?

לימודי עיצוב מטבחים מיועדים לאנשים שסיימו תואר ראשון בעיצוב פנים, או בלימודי אדריכלות. לימודים אלו נחשבים לימודי תעודה, המעניקים למסיימים את הדרישות של הלימודים תעודת מעצב מטבחים מומחה ומוסמך. אנשים העוסקים בעיצוב פנים מוצאים את עצמם נבוכים פעמים רבות אל מול המורכבות הגבוהה של מטבחים, בשל השילוב של צרכים טכניים רבים ופונקציונאליות מתקדמת עם עיצוב משביע רצון, מודרני, נקי ומיוחד. על מנת לשלב את הצרכים השונים של החדר המורכב הזה עם יכולות העיצוב של מעצב הפנים או האדריכל, לימודי עיצוב מטבחים מעניקים ללומדים אותם את הכלים והידע הנחוצים להם.

כמובן שלימודים אלו מתאימים לאנשים ללא רקע מוקדם המעוניינים להשתלב במשרדי עיצוב מובילים, ולעבוד תחת מעצבי פנים ואדריכלים בתחום עיצוב ייחודי וספציפי. ניתן להירשם ללימודים אלו ללא תנאים מקדימים ולקבל את תעודת ההסמכה הניתנת למסיימים בסוף הקורס.

מהם התחומים הנלמדים במסגרת לימודי עיצוב מטבחים?

המטבח משלב מערכות שונות כמו גז וחשמל, אינסטלציה ורהיטים, בנוסף על אביזרים ופריטי עיצוב המשלימים את המטבח ליחידה אחת סגורה. על מנת להקיף את כל התחומים הנדרשים בעיצוב מטבחים, לימודי עיצוב מטבחים נוגעים בכל ההיבטים הנמצאים במטבח, ובהיבטים המאפשרים לאדם המסיים את לימודי התעודה הללו לבצע את עבודות העיצוב והתכנון הנדרשות בצורה הטובה ביותר.

מדובר למעשה בחלוקה לשלושה תחומים עיקריים. התחום הראשון, הנחוץ לכל מעצב הוא תחום התכנון, בו יש נלמדים נושאים כמו עיצוב, תכנון, תכנון חומרים והנדסת אנוש במטרה לעצב ולחשוב בצורה רעיונאית על האופן הטוב ביותר לבנות מטבח בבית חדש או בבית משופץ. התחום השני עוסק בבחירת הטכנולוגיה, החומרים והתשתיות הנכונים עבור כל מטבח, בהתאמה למצוי בו, וליכולות של הלקוח. התחום האחרון עוסק בעיצוב ואסתטיקה, תחום חשוב לכל מעצב באשר הוא, בין אם הוא עוסק בעיצוב מטבחים, מוצרים תעשייתים או בגדים. שילוב של שלושת התחומים הללו מעניק למעצב המטבחים את הכלים הנחוצים לו להבין בצורה מקיפה ומלאה את הצרכים של הלקוח בעת הזמנה של עיצוב מטבחים, ולספק אותם בצורה טובה ואיכותית, בתוספת הגוון העיצובי שלו.

במה ניתן לעבוד לאחר שמסיימים לימודי עיצוב מטבחים?

אפשרויות התעסוקה למסיימי לימודי עיצוב מטבחים מתחלקות לעבודה בתור שכירים במשרדי עיצוב קיימים ולעבודה בתור גורמים פרטיים. במידה ואתם אנשים סוציאליים ועצמאיים שיודעים לדחוף את עצמכם קדימה ולצבור מאגר לקוחות נכבד שיספק לכם את הפרנסה הדרושה לכם, אתם יכולים לעבור בתור מעצבי מטבחים באופן פרטי ולספק לאנשים שמשפצים את בתיהם או בונים בתים חדשים את העיצוב והתכנון שנראה לכם נכון ביותר. במידה ואתם עוסקים בתחום זה ומעוניינים לעבוד במשרד שיספק לכם עבודה קבועה, אפשרויות העבודה מתחלקות בין עבודה במשרדי אדריכלות ועיצוב, נגריות המייצרות מטבחים סטנדרטיים או עבודה עם אדריכלים ומעצבי פנים פרטיים בתור עוזרים או פרילנסרים ייחודיים לתחומם.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן