לימודים בישראל

לימודי עיצוב שיער

שמתם פעם לב כמה מספרות יש בכל עיר? וכולן מלאות עד אפס מקום.. נראה שמספרות הן בתי העסק העסוקים ביותר ושמקצוע עיצוב השיער הוא מקצוע שבו לעולם לא תוותרו ללא עבודה. אם אתם יצירתיים, אוהבים אסתטיקה, מודעים לאופנה, ואוהבים בני אדם, מקצוע עיצוב השיער מתאים לכם.

מה כוללת תוכנית הלימודים בתחום עיצוב השיער?

ישנם קורסים רבים ללימודי עיצוב שיער, ולכל אחד מהם דגש משלו. ישנו קורס עיצוב השיער הבסיסי, אשר בחלק מהמקרים הוא בפיקוח משרד העבודה, וישנם קורסים מתקדמים וקורסים משלימים כגון קורס תסרוקות, קורס תספורות נשים, קורס תספורות גברים, קורס כימיה וצבע וכן הלאה. אם עוד אין לכם שום ידע או ניסיון בתחום עיצוב השיער כדאי שתתחילו בקורס הבסיסי ומשם תוכלו להתפתח הלאה ולהעשיר את הידע שלכם בקורסים נוספים.

בין הנושאים הנלמדים בקורס עיצוב שיער תוכלו למצוא לימודים עיוניים כמו תולדות האמנות, אופנה ועיצוב שיער, פסיכולוגיה ויחסי מעצב שיער-לקוח, לימודי תספורות נשים גברים וילדים,טכניקות גזירה ועיצוב שיער, תורת הצבע, צביעת שיער, גוונים, פסים, סלסול והחלקות שיער, איפור, סטיילינג, קומפוזיציה, קולוריסטיקה ועוד. הקורסים כוללים גם התנסות מעשית בעבודה עם לקוחות.

כמה זמן אורכים הלימודים?

לימודי עיצוב שיער בסיסי בפיקוח משרד העבודה אורכים 540 שעות אקדמיות ונמשכים שמונה חודשים, 32 שבועות. ברוב המקרים הלימודים מתקיימים שלושה ימים בשבוע , למשך ארבע או חמש שעות לימוד, ויש אפשרות הן ללימודי בוקר והן ללימודי ערב.

אילו תעודות מקבלים בתום הלימודים?

בוגרי קורסים בפיקוח משרד העבודה מקבלים בתום הלימודים ולאחר שעמדו בכל הנדרש מהם, תעודת הסמכה מטעם משרד העבודה : "תעודת הסמכה – סוג 1". בנוסף , כל מוסד לימודים מעניק תעודות נוספות לפי הנהוג בו. בחלק מהמוסדות תקבלו גם תעודה מטעם איגודים ועסקים שונים הקשורים במוסד בו בחרתם ללמוד, לדוגמה תעודה מטעם איגוד מעצבי השיער בישראל, תעודה מטעם חברת wella professional ישראל וכן הלאה.

לימודי תעודה נוספים בתחום עיצוב שיער

במרבית מוסדות הלימוד בהם מוצעים לימודי עיצוב שיער מוצעים גם קורסים קצרים יחסית לנושאים ממוקדים בתחום עיצוב השיער, אשר אורכים מספר מפגשים ובסופם תהיו זכאים לתעודה מטעם בית הספר בו למדתם ו/או גופים אחרים המעורבים בלימודים כמו איגוד מעצבי השיער בישראל וכן הלאה. דוגמאות ללימודי תעודה בתחום עיצוב שיער : קורס צבע במכללת מוטיה רובין, נמשך חמישה מפגשים של שלוש שעות אקדמיות, במסלול בוקר או ערב. הלימודים מיועדים למעצבי שיער, מאפרים וסטייליסטים, והלימודים בו כוללים בין היתר שיטות צביעה עם חלוקת שיער, צביעה קריאטיבית ונוסחאות צבעים, מיזוג שיטות צביעה קריאטיביות בעבודה יומיומית וכן הלאה.

דוגמה נוספת ללימודי תעודה בתחום עיצוב השיער הוא קורס תסרוקות לשיער ארוך באותה מכללה, אשר אורך גם הוא חמישה מפגשים של שלוש שעות לימוד אקדמיות, ובין היתר נלמדים בו יסודו התסרוקת האופנתית והקלאסית, שיטות ליצירת צמות, תלתלים, קליעות ואריגות, שימוש במכשירי בייביליס, תסרוקות כלה, הכרת סגנונות התסרוקת משנות העשרים ועד שנות התשעים וכן תסרוקות בנות ימינו, ועוד. בשני הקורסים שהבאנו כדוגמה, תהיו זכאים לתעודת גמר מטעם מכללת מוטיה רובין ואיגוד מעצבי השיער בישראל.

כמה עולים הלימודים?

המחיר של הקורסים משתנה ממוסד למוסד אולם יש כמה דברים שחשוב לנו שתדעו בנושא המחיר : אם אתם חיילים משוחררים תוכלו ללמוד את הקורס הבסיסי על חשבון הפיקדון. בחלק מהמקרים תוכלו ללמוד את הקורס במסגרת הכשרה שתשלחו אליה בעת חתימה בלשכת התעסוקה, ובנוסף, לעתים ניתן לקבל מימון לקורס לנשים גרושות או אלמנות.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן