לימודים בישראל

לימודי פסיכולוגיה בחו"ל

הפיכתו של העולם לכפר גלובלי פותחת בפנינו אפשרויות רבות, וביניהן לימודים במדינות שונות ברחבי העולם. אחת האופציות היא לימודי פסיכולוגיה בחו"ל שמבטיחים חוויה מרתקת ומתגמלת במיוחד.

היתרונות והחסרונות של לימודים בחו"ל

לימודים בחו"ל, ובפרט לימודי פסיכולוגיה, נהנים ממספר יתרונות ובראשם רמת הלימודים הגבוהה, ההיכרות עם אנשי מקצוע מובילים בתחום ויצירת קשרים ענפים ובאופן כללי הם מהווים מקפצה משובחת לקריירה מוצלחת.

החיסרון העיקרי הוא הריחוק מהסביבה המוכרת, אולם זה יכול להיות גם יתרון בזכות החוויה המעצימה והאפשרות להתנסות בחיים במקום אחר לגמרי, וכמובן שגם הגישה הנוחה לטיולים ובילויים במקומות נחשקים מחפה על החיסרון הנ"ל.

לימודי פסיכולוגיה בחו"ל לתואר ראשון

רוב הסטודנטים שבוחרים במסלול זה או אחר של לימודי פסיכולוגיה בחו"ל עושים זאת במסגרת לימודי התואר השני, לאחר שכבר השיגו כמובן תואר ראשון באחת האוניברסיטאות או המכללות בארץ, אולם ניתן ללמוד בחו"ל כבר מראשית הדרך.

האופציה הבולטת מבחינה זו היא הונגריה, מדינה שבאופן כללי מושכת אליה לא מעט ישראלים שנהנים מרמת לימודים גבוהה ועלויות לימודים ומחיה נמוכות יחסית. לצד הרבים שיוצאים למדינה הנינוחה כדי ללמוד רפואה, רוקחות ורפואת שיניים, ישנם גם ישראלים שמגיעים לבודפשט היפה במטרה להפוך לרכוש השכלה אקדמית בתחום הפסיכולוגיה, וכאמור עושים זאת כבר מהתואר הראשון (ישנם מסלולים המיועדים להשגת תואר זה בלבד וישנם מסלולים שמלכתחילה מובילים לתארים ראשון ושני גם יחד).

האוניברסיטה הבולטת בהונגריה נקראת ELTE (ובשמה המלא Eotvos Lorand University). זהו מוסד לימודים ותיק ומוכר, שמארח בין כתליו כ- 40,000 סטודנטים מדי שנה, רבים מהם זרים וחלקם כאמור ישראלים, ושלימודי הפסיכולוגיה בו מתאפיינים ברמה גבוהה מאוד.

לימודים לתואר שני בפסיכולוגיה – כל האפשרויות

כשיוצאים לחו"ל על מנת ללמוד פסיכולוגיה לתואר שני האפשרויות רבות יותר: לימודי פסיכולוגיה מתקדמים מתקיימים כאמור בהונגריה וכן בגרמניה, אוסטרליה, אנגליה, קנדה וארה"ב, כשבכל מקרה חשוב להדגיש כי לא קל להתקבל ללימודים אלה, וגם הלימודים עצמם הינם תובעניים (ולא רק בגלל השפה בה הם מתקיימים), אולם יחד עם זאת לאור היתרונות הבלתי מבוטלים של לימודי פסיכולוגיה בחו"ל לקראת תואר שני הרי שהם מהווים אופציה שהופכת פופולארית יותר ויותר.

בהונגריה העלות היא כ- 4,000 יורו לשנה (כמו במסגרת לימודי התואר הראשון) והלימודים נמשכים שנתיים. על מנת להתקבל (ב- ELTE) יש לעבור ועדת קבלה בעל פה.

בגרמניה עלות לימודי התואר השני היא כ- 1,000 יורו לשנה וגם שם הלימודים נמשכים שנתיים. דרישות הקבלה: תואר בפסיכולוגיה ומבחן שליטה בגרמנית.

באוסטרליה שכר הלימוד הוא כ- 35,000 ש"ח לשנה, הלימודים נמשכים 3 שנים ותהליך הקבלה מורכב למדי (ראשית כל נדרשת הכרה של איגוד הפסיכולוגים האוסטרלי בתואר הראשון בפסיכולוגיה שבאמתחתכם), כך שזו אופציה פחות פופולרית ומיועדת בעיקר למי שחושב להשתקע באי הענקי והייחודי או שכבר עשה זאת.

גם בקנדה ובאנגליה קשה מאוד להתקבל ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה, ובסופו של דבר מי שרוצה להיות פסיכולוג קליני מהשורה הראשונה באמת מגיע לארה"ב, ובפרט לאוניברסיטאות יוקרתיות דוגמת סטנפורד, בוסטון, קליפורניה, הרווארד וברקלי במסלול המוביל לדוקטורט (כלומר תואר שני + שלישי). רף הקבלה למסלולים אלה גבוהים (והוא כולל תואר ראשון בתחום, המלצות, ראיון אישי, מבחן דוגמת TOEFL או GRE), בנוסף נדרשת ויזה לארה"ב ועלות הלימודים מסתכמת בעשרות אלפי דולרים (הלימודים נמשכים בין 4 ל – 6 שנים) – אולם מדובר בהשקעה משתלמת מאוד.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן