לימודים בישראל

לימודי פסיכולוגיה חיובית

האסוציאציה הראשונה למשמע המילה "פסיכולוגיה" היא נבירה בכאבים, קשיים וכשלונות. חלק ניכר ממסלול לימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון כמו גם לימודי תואר שני בפסיכולוגיה מוקדש לפתולוגיות שונות והתנהגויות לא רצויות – אבל הפסיכולוגיה היא תורה שלא מפסיקה להתפתח ואחד התחומים הבולטים בשנים האחרונות הוא דווקא הפסיכולוגיה החיובית. הפיכת התחום לנוכח במיוחד בעולם הפסיכולוגיה מיוחסת לפסיכולוג היהודי אמריקאי מרטין סליגמן, אשר במשך שנים רבות התעמק בחקר הדיכאון אולם לאחר שהתמנה לתפקיד נשיא האגודה האמריקאית לפסיכולוגיה (ב-1998), בחר להתמקד בגישה החדשנית שחוקרת את האושר, מטפחת חוזקות ומפתחת חוסן נפשי חיוני.

חשוב להדגיש כי פסיכולוגיה חיובית אין פירושה לראות את כל מה שקורה דרך משקפיים ורודים, אלא פשוט התמקדות בחצי הכוס המלאה במקום במחצית הריקה, וזאת מתוך תפישה שהבנה מה הוביל למילוי אותה מחצית משפרת את הסיכויים למלא גם את החצי השני או לחילופין להיות מאושר גם כשיש "רק" חצי כוס מלאה.

היכן מתקיימים לימודי פסיכולוגיה חיובית?

נכון להיום אין מסלול מוסדר של לימודי פסיכולוגיה חיובית (כפי שלמשל ישנם מסלולים של לימודי פסיכולוגיה חינוכית או פסיכולוגיה ארגונית), אלא מדובר בקורסים ספציפיים המתקיימים במסגרות שונות. הקורסים בפסיכולוגיה חיובית אינם במתכונת אקדמית אלא במתכונת של לימודי תעודה – אם כי הם בהחלט לא רק מרתקים בפני עצמם אלא גם מעצימים את המשתתפים בהם הן בהיבט האישי והן בהיבט המקצועי.

לימודי פסיכולוגיה חיובית במרכז מיטיב

לימודי פסיכולוגיה חיובית במרכז מיטיב נפרסים על פני 8 מפגשים, שבהם לומדים המשתתפים לפתח הערכה עצמית גבוהה, אופטימיות ורווחה נפשית (אותו well being מיוחל), וזאת על בסיס פיתוח היכולת לבחון כל מצב מכמה זוויות שונות והיכרות נכונה יותר עם חוזקות, כשרונות וחלומות.

דגש מיוחד מושם על אפשור קיומם של כשלונות ורגשות שליליים, אבל מתוך התבוננות בפרספקטיבה רחבה יותר ושימת הפוקוס על החיובי ולא על השלילי. שיעור שלם מוקדש להכרת התודה ככלי מרכזי של הפסיכולוגיה החיובית.

קורס פסיכולוגיה חיובית בלהב פיתוח מנהלים

פסיכולוגיה חיובית מקנה כלים מעשיים גם בתחום הניהול, שהרי אחד מ"סודות" ההצלחה של כל ארגון הוא רווחתם הנפשית של עובדיו.

קורס פסיכולוגיה חיובית של "להב פיתוח מנהלים" במסגרת הפקולטה לניהול של אוניברסיטת תל אביב, מתמקד בפן זה של הפסיכולוגיה החיובית, ובהתאם קהל היעד הינו מנהלים (ובפרט אלה האמונים על משאבי אנוש), יועצים ארגוניים וכו'.

תוכנית הלימודים בקורס כוללת 60 ש"ל אקדמיות, ובין הנושאים העיקריים: גיבוש מטרות באמצעות עבודה ותפקידים, יחס חיובי-שלילי בניהול תהליכים, פיתוח בר קיימא של ההון האנושי, חקר מוקיר והחיבור בין יצירתיות, פנאי וביצועים אופטימליים.

קורס פסיכולוגיה חיובית באוניברסיטה הפתוחה

עוד אופציה של לימודי פסיכולוגיה חיובית היא קורס בשם זה שמציעה האוניברסיטה הפתוחה במסגרת המרכז לקידום מקצועי. בקורס זה, שהיקפו 60 ש"ל, עוסקים בתפקידם החשוב של רגשות חיוביים, בפיתוח הומור ובפרט עצמי, בחווית הזרימה ובנחיצותה של משמעות בדרך אל האושר.

לימודי פסיכולוגיה חיובית למורים במכללת אחווה

תוכנית ייחודית של פסיכולוגיה חיובית המיועדת למורים שמחפשים לימודים גבוהים מוצעת ע"י היחידה ללימודי תעודה והשתלמויות של המכללה האקדמית אחווה.

בקורס, שמוכר לשם קידום במתווה אופק חדש, מתמקדים בתקשורת חיובית בבית הספר, ביצירת אקלים כיתתי מיטבי, וביחסי הגומלין בין דימוי עצמי, ביטחון עצמי וערך עצמי.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן