לימודים בישראל

לימודי פסיכולוגיה ומדעי המחשב

קשה לחשוב על שני תחומים הרחוקים זה מזה מרחק רב כמו מדע הנפש, פסיכולוגיה, לבין מדעי המחשב. אם מדעי המחשב כוללים עיסוק ניכר במתמטיקה, בחישובים, בלוגיקה, במסדי נתונים ובבינה מלאכותית (AI), הרי שפסיכולוגיה בודקת כיצד פועל המוח, מהן ההשפעות של הרגשות על קבלת החלטות, כיצד מתפתחת הנפש האנושית ומהם התהליכים המשפיעים על דעות, עמדות, רגשות ורעיונות. ולמרות כל זאת, מסתבר שישנם אנשים המגלים נטייה הן לעניינים שבנפש והן לצד הלוגי ועבורם – לימודי פסיכולוגיה ומדעי המחשב יתאימו מאוד.

לימודי פסיכולוגיה בשילוב מדעי המחשב

ניתן לראות את אלה שבוחרים בלימודי פסיכולוגיה עם מדעי המחשב כאנשים הנוטים להשכלה קלאסית, במובן של ידע רחב כשל אנשי אשכולות של ימים עברו. לימודים כאלה יכולים לאפשר תחומי עיסוק מגוונים לאחר סיום הלימודים אולם יש בהם גם כדי להכשיר את הבוגרים לקראת אתגרי המחשוב של העתיד. עתידנים צופים שמחשבי העתיד יפעלו באופן המזכיר יותר את דרך פעולתו של המוח, כך ששילוב בין תחומי עניין אלה עשוי להיות חשוב מכפי שנדמה במבט ראשון.

» למידע נוסף על: לימודי מדעי המחשב

תוכנית הלימודים

בין הקורסים המרתקים בפסיכולוגיה ובמדעי המחשב הנכללים בתוכנית הלימודים נמצאים סטטיסטיקה ושיטות מחקר – בקורסים אלה לומדים על סטטיסטיקה תיאורית, מושגים כגון סטיית תקן, התפלגות, תיאור גרפי. לומדים על מדגמים, הסתברות, משתנים, אומדנים, טיפול בהשערות וכיצד כל אלה באים לידי ביטוי בתוכנות סטטיסטיות מקובלות. בשפות תכנות לומדים בין היתר של שפת ג'אווה, על תכנות מונחי עצמים, שפת C. לומדים על אלגוריתמים, בסיסי נתונים, SQL. לומדים על מודלים המבוססים על ישויות וקשרים, על האופן שבו יש לתכנן בסיס נתונים.

בנוסף, מערכות מידע – לומדים כיצד לבצע הגדרת דרישות, ניתוח, עיצוב ושיפור של מערכות מידע לרבות טיפול בממשק משתמש. אלגוריתמים ומערכות ספרתיות – לומדים על האופן שבו ניגשים לתהליך פיתוח אלגוריתמים, שיטות של ניתוח, טיפול בקודים בינאריים, יישום של אלגברה בוליאנית, יישום מערכות עקיבה. בנוסף, לומדים על מערכות הפעלה, בינה מלאכותית לרבות חשיבות קבלת החלטות ושימוש בעצי החלטה, תקשורת מחשבים ושימוש בשכבות (מודל חמשת השכבות).

נושאי הקורסים בפסיכולוגיה כוללים פסיכולוגיה ותאוריה, פסיכולוגיה התפתחותית, קוגניציה, הפרעות נפש וחקר המוח. לומדים על שיטות מחקר כפי שבאות לידי ביטוי במדע הפסיכולוגיה, סביבות של תודעה, זיכרון וחישה, ניסויים קלאסיים, התפתחות האישיות, מנגנוני למידה, גישות פסיכולוגיות כגון ביהביוריזם, הגישה הביולוגית, פסיכו דינמיקה ועוד.

תנאי קבלה ללימודי פסיכולוגיה ומדעי המחשב

על מנת להתקבל ללימודי פסיכולוגיה ומדעי המחשב נדרשים המועמדים להציג ציונים גבוהים וממוצע משוכלל מצוין עם דגש על מקצועות המדע והמתמטיקה. הלימודים מאתגרים ומטילים על הסטודנט עומס רב יחסית, אך גם מעניקים סיפוק רב.

משך זמן הלימודים

את הלימודים ניתן לסיים בתוך שלוש עד ארבע שנים, שלאחריהם יקבל הבוגר תואר בוגר אוניברסיטה.

עבודה ואפשרויות תעסוקה

בזכות השילוב בין שני התחומים יוכלו בוגרים למצוא פרנסה טובה בתפקידים מגוונים – בפסיכולוגיה חינוכית או בפסיכולוגיה ארגונית, בייעוץ לחברות או בטיפול באנשים. ניתן לעסוק בפסיכולוגיה קלינית או לנהל חברות כוח אדם (או מחלקות של משאבי אנוש בארגונים). ניתן להעניק יעוץ בפסיכולוגיה משפחתית, יעוץ למתבגרים, שיקום וכן להוביל מחקרים.

בתחום המחשבים ניתן לעסוק בבדיקות תוכנה או בפיתוח תוכנה, ניתן לעסוק בהטמעת יישומים, פיתוח מערכות, פיתוח אלגוריתמים, אבטחת מידע וסייבר. ניתן לנהל צוותים בפיתוח או בדיקות, לעסוק בניהול מסדי נתונים, ניתוח מערכות מידע והתאמה לצרכים ארגוניים.

מוסדות לימוד מובילים

בין מוסדות הלימוד המובילים ללימודי פסיכולוגיה ומדעי המחשב ניתן למצוא את אוניברסיטת תל אביב. מוסד זה מציע תואר משולב ששם דגש על מדעי המוח לצד פסיכולוגיה ומחשבים. תוכנית נוספת ללימודי פסיכולוגיה ביחד עם מדעי המחשב קיימת באוניברסיטה הפתוחה. תוכנית הלימודים כוללת קורסים בפסיכולוגיה, קורסים במתמטיקה ובמחשבים ובמערכות מידע.

לימודי פסיכולוגיה ומדעי המחשב במכללה ניתן למצוא במכללת רמת גן, המציעה תוכנית לימודים גמישה עם אפשרות לשיתוף פעולה מצד האוניברסיטה הפתוחה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן