לימודים בישראל

לימודי פסיכולוגיה במכללת פרס

במכללת פרס (המרכז האקדמי פרס) ניתן ללמוד פסיכולוגיה לתואר ראשון וכן גם לתואר שני. פסיכולוגיה לתואר ראשון לומדים במסגרת תואר במדעי התנהגות (קיימת אפשרות לדגש מעמיק בתחום הפסיכולוגיה). תואר שני מוצע תוך מיקוד בפסיכולוגיה חינוכית.

תואר ראשון בפסיכולוגיה במרכז האקדמי פרס

קהל היעד

לימודי תואר ראשון במדעי התנהגות יתאימו למבקשים להיעשות לפסיכולוגים, יועצים חינוכיים, מטפלים, חוקרים. המסלול מאפשר המשך לימודים בתואר שני בפסיכולוגיה או בסוציולוגיה.

תנאי קבלה

למכללת פרס ניתן להתקבל ללימודי התואר הראשון במדעי ההתנהגות (פסיכולוגיה וסוציולוגיה) על סמך שילוב בין ממוצע בגרות לבין ציון פסיכומטרי. מועמדים בעלי בגרות ממוצעת של 90 ויותר פטורים מבחינה פסיכומטרית. ניתן להתקבל בתנאים מסוימים גם על סמך מכינה, לחסרי זכאות לבגרות.

משך הלימודים

משך הלימודים לתואר הראשון – 3 שנים.

נושאי לימוד

במהלך השנה הראשונה ללימודים מתמקדים בעיקר במבואות וקורסי בסיס המעניקים רקע נדרש. מבוא לפסיכולוגיה, מבוא לסוציולוגיה, מדעי החברה בראי ההיסטוריה, סטטיסטיקה, פסיכולוגיה התפתחותית, הפסיכולוגיה החברתית, סוגיות באישיות, שיטות מחקר. בשנה השנייה יכיר הסטודנט תיאוריות נוספות בסוציולוגיה, פסיכולוגיה וקוגניציה, פסיכולוגיה חברתית, השפעת המוח על ההתנהגות, הפסיכולוגיה של הזקנה, גישות פסיכולוגיות, החברה בישראל, תפיסה והכרה. בשנה ג' לומדים על הסטייה הפסיכולוגית, הערכה פסיכולוגית ומבחני אבחון, נושאים נוספים בסוציולוגיה כגון אי שיוון, הגירה, ארגונים חברתיים. במהלך התואר ניתן לבחור נושאים נוספים כגון פסיכולוגיה של הנעורים וההתבגרות, לקויות למידה, הפרעות חרדה.

מסלולי לימוד

בתואר הראשון ניתן לבחור בשני מסלולי התמחות – הראשון שם דגש על נושאים מעמיקים בפסיכולוגיה והשני שם דגש על התנהגות ארגונית ומשאבי אנוש.

דרישות כלליות

על מנת להיות זכאים לתואר, נדרש הסטודנט להשתתף בקורסים בהיקף של 120 נקודות זכות. מתוך סך הקורסים, יש צורך בקורסים כללים, קורסי חובה וקורסי בחירה. זכאות לתואר מותנת בציון עובר בכל הקורסים, הגשת סמינריון, קורס באנגלית, השתתפות בלמידה מעשית. העומדים בתנאים יקבלו תואר ראשון B.A במדעי ההתנהגות (פסיכולוגיה וסוציולוגיה).

תואר שני בפסיכולוגיה במרכז האקדמי פרס

קהל היעד

לימודי פסיכולוגיה חינוכית לתואר שני יתאימו למבקשים לעסוק באבחון, טיפול וסיוע לתלמידי הגן ובית הספר בנושאים כגון הסתגלות, לקויות למידה, הפרעות שונות, התמודדות עם אירועי חיים מגוונים.

תנאי קבלה

יתקבלו בוגרי תואר ראשון בציונים גבוהים, עדיפות לבוגרי תארים כמו מדעי התנהגות ופסיכולוגיה.

משך הלימודים

לימודי התואר השני בפסיכולוגיה במכללת פרס נמשכים על פני שנתיים.

נושאי לימוד

נושאי הלימוד כוללים היבטים באבחון ילדים ובני נוער, היכרות עם סוגים שונים של קשיי למידה ולקויות, הבסיס הפסיכולוגי של לקויות למידה והפרעות קשב, הפרעות נפשיות ורגשיות בילדים. כמו כן, נלמדים גם היבטים נרחבים בטיפול בילדים ושיטות טיפול שונות, קשר בין המוח ולמידה, מערכת העצבים ולקויות למידה, היבטים אתיים בעבודתו של מטפל ועוד.

מסלולי לימוד

במכללה מוצעים שני מסלולי לימוד לתואר השני בפסיכולוגיה חינוכית – מסלול אחד מקיף נושאים בלקויות למידה והשני מעמיק בגיל הרך, מגיל הגן ותחילת בית הספר היסודי.

דרישות כלליות

לצורך זכאות לקבלת תואר שני (M.A) בפסיכולוגיה חינוכית יש צורך להשלים קורסים (חובה וגם בחירה) בהיקף של 47 נקודות זכות. בנוסף יש להגיש סמינרים מקצועיים ועבודות גמר וכן להשתתף בלמידה המשולבת בהתנסות מקצועית.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן