לימודים בישראל

לימודי פסיכולוגיה במכללת רמת גן

מכללת רמת גן הינה מוסד להשכלה גבוהה מיוחד במינו. במה הדברים אמורים? ראשית, ניתן לבחור מגוון רחב של מסלולי לימוד ובהם גם פסיכולוגיה לתואר הראשון (לרבות שילוב עם תחומים נוספים לבחירה). שנית, קיימת גמישות בתנאי קבלה שלא ניתן למצוא כמוה באף מכללה אחרת וזאת – בזכות שיתוף הפעולה עם האוניברסיטה הפתוחה.

קהל היעד

למי יתאימו לימודי פסיכולוגיה במכללת רמת גן? הלימודים מתאימים למחפשים גמישות במהלך לימודי התואר ורוצים בהמשך להשתלב בתפקידים שונים בפסיכולוגיה חינוכית, טיפול פסיכולוגי, יעוץ בתחום הארגוני, טיפול קליני. הלימודים מאפשרים להשתלב גם בתפקידים כגון ניהול משאבי אנוש, ניהול בכיר וכן ניתן להמשיך ללימודים גבוהים (תואר שני ולאחר מכן שלישי) במוסדות אקדמאים שונים במדעי החברה בכלל וכמובן גם בפסיכולוגיה על ענפיה השונים.

תנאי קבלה

בשל העובדה שהלימודים מתקיימים בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה והתואר ניתן מטעמה, תנאי הקבלה הם הגמישים ביותר האפשריים. המשמעות – כמעט כל אחד, ללא הגבלה, יוכל להתקבל לתואר ראשון בפסיכולוגיה. היכולת להשלים את התואר תיקבע במהלך הלימודים – סטודנטים שלא יצליחו להשלים את חובותיהם בקורסים בסיסים שונים לא יוכלו להירשם לקורסים מתקדמים.

משך הלימודים

תואר בפסיכולוגיה במכללת רמת גן מבוססים על בניית תוכנית לימודים אישית. ניתן להשלים את כלל החובות לקבלת התואר בתוך שלוש שנים כמקובל במרבית מוסדות הלימוד אך יש גם אפשרות לרווח את תקופת הלימוד בהתאם לצורך.

נושאי לימוד

נושאי הלימוד בהם עוסקים תלמידי השנה הראשונה ללימודים כוללים נושאים נבחרים בסטטיסטיקה (קורס שנתי בשני חלקים), עקרונות של שיטות המחקר לתלמידי מדעי החברה וכן מבואות שונים (כגון מבוא לתחום הפסיכולוגי). רק לאחר מכן ניתן לגשת ללימודים ברמה מתקדמת יותר.

במהלך שנה א' ושנה ב' נלמדים נושאים כגון ההיבט החברתי של הפסיכולוגיה, תיאוריות ואישים מובילים בתחום, התפתחות האישיות, קוגניציה, מבחני מדידה והערכה, התערבות בחינוך. נושאים נוספים שבהם ניתן לבחור כוללים – קוגניציה ונוירולוגיה, הפרעות המאפיינות את גיל הילדות, קשב ותקשורת, זיכרון, לקויות למידה, היבטים מתקדמים במחקר ועוד.

מסלולי לימוד

מלבד יתרונה של מכללת רמת גן מבחינת גמישות בתנאי הקבלה, בולט מאוד לעין היתרון של מגוון מסלולי לימוד נרחב, הנפרס בפני המתעניינים בלימודי הפסיכולוגיה. אפשרות ראשונה כוללת מסלול לימודי פסיכולוגיה בלבד, כאשר כמעט כל הקורסים (למעט נושאי תשתית) מגיעים מעולם תוכן זה. אפשרויות נוספות מוצעות במסגרת לימודים משולבים – ישנם מסלולים דו חוגיים או מסלולים חד חוגיים עם שילוב אשכול התמחות. המסלולים הזמינים כיום כוללים שילוב בין פסיכולוגיה לבין כלכלה או ניהול, שילוב של פסיכולוגיה ביחד עם מדע המדינה, סוציולוגיה או מדעי ההתנהגות. אפשר לשלב גם פסיכולוגיה ביחד עם חינוך, מדעי המחשב, יחסים בינלאומיים, מדעי החיים, תקשורת ועוד.

דרישות כלליות

על מנת לעמוד בהצלחה בכל הדרישות ולהיות זכאים לתואר ראשון בפסיכולוגיה (B.A) על הסטודנט להשלים לימודי תשתית, בהיקף של 13 נקודות זכות, קורסים בפסיכולוגיה בהיקף של 67 נקודות זכות ועוד קורסים נוספים מתחומי דעת אחרים המוצעים על ידי המכללה. כל ציוני הקורסים צריכים להיות לפחות ברמת ה"עובר" וכן יש צורך לעמוד בדרישות האנגלית ולהגיש שתי עבודות מסכמות מקיפות.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן