לימודים בישראל

לימודי פסיכולוגיה במכללת תל חי

במכללת תל חי מתקיימים לימודי פסיכולוגיה לתואר הראשון ולתואר השני. לימודי התואר השני מוצעים כיום במסלול פסיכולוגיה חינוכית בלבד.

תואר ראשון בפסיכולוגיה במכללת תל חי

קהל היעד

תואר ראשון בפסיכולוגיה מתאים למבקשים להיות למטפלים מוסמכים, מאבחנים, יועצים. תואר ראשון מאפשר המשך הלימודים במגוון מסלולי פסיכולוגיה לתואר שני – פסיכולוגיה ארגונית, קלינית, תעסוקתית, התפתחותית ועוד.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה נשענים על שילוב איכותי בין ממוצע בגרות לבין ציון פסיכומטרי. לבעלי ממוצע בגרות מצוין – ניתן להתקבל גם ללא בחינה פסיכומטרית.

משך הלימודים

לימודי פסיכולוגיה לתואר הראשון אורכים שלוש שנים.

נושאי לימוד

במהלך שנה ראשונה ילמד הסטודנט נושאים המהווים תשתית להמשך – מבוא לסטטיסטיקה, מבוא לפסיכולוגיה, תיאוריות של האישיות, נושאים בפסיכו פיזיולוגיה. בשנה השנייה למהלך הלימודים נושאי הלימוד כוללים מפגש עם הסוגים השונים של המבחנים הפסיכולוגיים, היבטים של התודעה, סטרס נפשי והתודעה האנושית, התנהגות פתולוגית על רקע ביולוגי, פסיכולוגיה חברתית וקוגניטיבית, סוגיות בשיטות מחקר. בשנה השלישית נושאי הלימוד כוללים היבטים באינטליגנציה, פסיכולוגיה חינוכית ולמידה, פתולוגיות בפסיכולוגיה וההתמודדות עימן. במהלך התואר יש להיחשף לנושאים נוספים לבחירה, הן בפסיכולוגיה והן במדעי החברה האחרים. למשל – ניתן לבחור נושאים המרחיבים אודות טיפולים פסיכולוגיים, בעיית האלימות בחברה, אוטיזם, ההיבט ההורמונלי של ההתנהגות ועוד.

מסלולי לימוד

במכללת תל חי ניתן לבחור מסלול לימודים בפסיכולוגיה במבנה חד חוג או לחילופין – מבנה דו חוגי המורכב בחציו מלימודי פסיכולוגיה ובחציו לימודים בתחום נבחר אחר. התחום הנוסף יכול להיות כלכלה, לימודי חינוך, סוציולוגיה, לימודים כלליים ועוד.

דרישות כלליות

על מנת להיות זכאים לקבלת תואר ראשון בפסיכולוגיה (B.A בפסיכולוגיה) על הסטודנט לסיים את כל חובותיו ולהיות בעל ממוצע ציונים כללי של 70 לפחות. יש להשלים לימודים בהיקף של 120 נקודות זכות וכן לסיים בהצלחה קורס אנגלית. יש להשלים גם התנסות מעשית ועבודות סמינריון.

תואר שני בפסיכולוגיה במכללת תל חי

קהל היעד

התואר השני בפסיכולוגיה המוצע במכללת תל חי מתאים למבקשים לעסוק בתפקידי טיפול, התערבות ופסיכולוגיה במסגרות החינוך השונות. הבוגרים משתלבים במערכת החינוך כגורמים התערבות וייעוץ כלפי תלמידים, מורים וכן בתפקידים מערכתיים. הלימודים מתאימים גם למבקשים להמשיך ללימודי התואר השלישי.

תנאי קבלה

יתקבלו בעיקר מועמדים בעלי תואר ראשון בפסיכולוגיה בציונים טובים, שעמדו בהצלחה בפני וועדת קבלה.

משך הלימודים

משך הלימודים – שנתיים.

נושאי לימוד

נושאי הלימוד במסגרת התואר כוללים אבחון פסיכולוגי, היבטים בעבודה במערכות חינוכיות, פסיכופתולוגיה, שיטות מחקר, הפרעות פסיכולוגיות, עבודה מעשית, אבחון ילדים ובני נוער, טיפול במצבי סטרס ומצבי חירום, סוגי טיפול מקובלים, סוגי ליקויי למידה והפרעות שונות ועוד.

מסלולי לימוד

במכללת תל חי מוצע תואר שני בפסיכולוגיה במסלול פסיכולוגיה חינוכית בלבד. אפשרות הבחירה של הסטודנט היא בין מסלול עם תזה (כך שנשמרת האפשרות להמשיך ללימודי תואר שלישי) או מסלול ללא תזה – מתאים לאלה שאינם מעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים יותר.

דרישות כלליות

על מנת להשלים את הדרישות לקבלת תואר שני בפסיכולוגיה – M.A בפסיכולוגיה חינוכית, יש צורך בהשלמת התואר בממוצע של 75 או יותר. יש להשלים קורסים בהיקף 54 נקודות זכות וכן לסיים בהצלחה פרקטיקום מקצועי. בנוסף, יש להגיש עבודת גמר או תזה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן