לימודים בישראל

לימודי פסיכולוגיה וניהול

לימודי פסיכולוגיה הם בין המסלולים המרתקים ביותר ועוסקים בנושאים מהותיים עבור החיים של כל אחד ואחד – מהתמודדות עם משברים ומצוקות, דרך התפתחות אישית לאורך כל מעגל החיים וההשפעות ההדדיות של הפרט על החברה והחברה על הפרט, וכלה באיתור החוזקות של כל אדם ומינופן לצורך שיפור איכות החיים (במסגרת תת הענף הנקרא פסיכולוגיה חיובית). תורת הפסיכולוגיה באה לידי ביטוי גם בתחום התעסוקה (למשל דרך אבחון והערכה או ייעוץ קריירה) ובעצם אין כמעט מרכיב בחיים המודרניים שידע בתחום הפסיכולוגיה לא רלוונטי לגביו.

לימודי ניהול נחשבים גם הם למסלול רב ערך ומבוקש במיוחד, ובהתאם השילוב – לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה וניהול – מבטיח ידע נרחב. חשוב לציין כי ברוב המקרים לא מדובר במסלול מובנה מראש אלא פשוט בלימוד שני התחומים במתכונת דו חוגית לתואר ראשון. כל אחד מהחוגים בפני עצמו מציב לא מעט אתגרים והלימודים תובעניים למדי, והשילוב ביניהם על אחת כמה וכמה, אך גם הגמול עבור ההשקעה גבוה במיוחד כך שבהחלט כדאי לשקול ללמוד הן פסיכולוגיה והן ניהול, מה גם שעל מנת לקבל הסמכה לפסיכולוג יש צורך להמשיך אל לימודי תואר שני, ולא לכולם מתאימה האופציה הזו.

» למידע נוסף על: לימודי ניהול

למי מיועד השילוב של לימודי פסיכולוגיה וניהול לתואר ראשון?

לימוד במקביל של פסיכולוגיה וניהול מיועד בעיקר למי שרוצה להיות מנהל ומתעניין בפן האנושי וההתנהגותי. יחד עם זאת כדאי לדעת שגם למי שרואה את עתידו כמטפל ועוד יותר מכך כחוקר בתחום הפסיכולוגיה עשוי השילוב להניב תועלת רבה.

כך או כך לימודי ניהול באופן כללי מקנים לבוגריהם מגוון רחב במיוחד של מיומנויות – בין השאר במימון, שיווק, מערכות מידע, התנהגות ארגונית, דיני חוזים ודיני עבודה ועוד ועוד – כשלימודי הפסיכולוגיה מעצימים את הבנתו של המנהל לעתיד (או כבר בהווה) לגבי נפש האדם ובפרט עובדיו, כיצד יוכל להניע אותם להתנהגויות רצויות, איך למנוע אינטראקציות בעייתיות במסגרת החברה או הארגון וכו'.

תנאי קבלה לתואר ראשון בפסיכולוגיה וניהול

מי שרוצה ללמוד הן פסיכולוגיה והן ניהול נדרש לעמוד הן בתנאי הקבלה של החוג לפסיכולוגיה והן בתנאי הקבלה של החוג לניהול במוסד הלימודים הנבחר – כך שאם באופן כללי לא קל להתקבל אל לימודים גבוהים הרי ששילוב ייחודי מציב אתגר מורכב אף יותר.

יחד עם זאת ישנה גם אפשרות שמוצעת לכל אחד, גם ללא פסיכומטרי שנע באזור ה-700 או ממוצע בגרויות משוקלל שמשקיף על ה-100 מלמעלה: האוניברסיטה הפתוחה. אוניברסיטה זו, שלומדים בה קרוב ל-50,000 סטודנטים, מציעה תוכנית מובנית בפסיכולוגיה וניהול, וכמו בשאר מסלולי הלימוד שלה אין תנאי קבלה פורמליים. יחד עם זאת לנוכח אופיים התובעני של הלימודים מי שרוצה להגיע לתואר ראשון כפול יקר ערך זה חייב להיות מוכן למאמץ אינטלקטואלי ניכר, להיות בעל כישורי למידה נאותים וגם אנגלית ברמה סבירה ומעלה הכרחית.

תוכנית לימודי פסיכולוגיה וניהול באוניברסיטה הפתוחה

ישנם 3 מרכיבים לתואר בוגר בפסיכולוגיה וניהול באוניברסיטה הפתוחה – לימודי תשתית בהיקף 13 נ"ז (בתחום הסטטיסטיקה ושיטות המחקר), לימודי פסיכולוגיה בהיקף 52 נ"ז ולימודי ניהול בהיקף דומה. הפרק של הפסיכולוגיה כולל בין השאר לימודי פסיכולוגיה חינוכית, פסיכולוגיה קוגנטיבית, פסיכולוגיה חברתית וקורסי בחירה כגון "הפסיכולוגיה של השיפוט האינטואיטיבי" ו"הזדהות עם קבוצות". הפרק של הניהול כולל בין השאר קורסים בכלכלה, חשבונאות, מימון ושיווק, וכן קורסי בחירה ובהם "התנהגות צרכנים", "ניהול משאבי אנוש", "מוסר ועסקים" ו"דינמיקה של משא ומתן".

לימודי פסיכולוגיה וניהול במוסדות נוספים

לצד המסלול המובנה של האוניברסיטה הפתוחה, ישנה גם תוכנית ייחודית של המסלול האקדמי המכללה למנהל – לימודי פסיכולוגיה עם חטיבה בניהול. באוניברסיטת בן גוריון, שבה כמו בשאר האוניברסיטאות והמכללות יש ללמוד פסיכולוגיה באופן דו חוגי, מוצעת תוכנית מיוחדת לשילוב עם ניהול. גם באוניברסיטאות ומכללות אחרות ניתן לשלב לימודי פסיכולוגיה וניהול או מנהל עסקים.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן