לימודים בישראל

לימודי ערב בפסיכולוגיה

לימודי פסיכולוגיה הם אחד המסלולים המבוקשים ביותר בשנים האחרונות, וזאת בעיקר לנוכח התפקיד המרכזי שממלא מדע זה בעולם של היום ובחיי רבים מאיתנו. בוגרי לימודים אלה יכולים להשתלב בענפים רבים בשוק התעסוקה, ומי שממשיך אל לימודי פסיכולוגיה לתואר שני מגלה כי דלתות רבות מאוד פתוחות בפניו וכי הן מובילות למשרות מתגמלות במיוחד. בפרט קורץ המסלול של תואר שני בפסיכולוגיה קלינית שבעקבותיו, ולאחר סטאז' (ממושך ותובעני) ומעבר מבחני הסמכה הנערכים על ידי משרד הבריאות, ניתן לעבוד כפסיכולוגים קליניים לכל דבר, ליהנות מעיסוק מרתק, לתרום רבות לחייהם של בני אדם רבים וגם להרוויח סכומי כסף גבוהים מאוד.

באופן טבעי ככל שגדל הביקוש ללימודי הפסיכולוגיה באופן כללי, כך גדל גם הביקוש ללימודי ערב בפסיכולוגיה, אולם כדאי לדעת שהאופציות מבחינה זו מועטות יחסית. באוניברסיטאות השונות אין כלל אפשרות לבחור באופציה של לימודי ערב כשרוצים להגיע אל תואר ראשון בפסיכולוגיה, וזאת פרט לאוניברסיטה הפתוחה, וגם המכללות, רובן ככולן, לא מציעות את האפשרות ללמוד בשעות נוחות למי שעסוק בשעות היום – חוץ מהמרכז ללימודים אקדמיים. במכללה האקדמית נתניה מוצע מסלול לימודי ערב במדעי ההתנהגות.

לימודי פסיכולוגיה בשעות הערב במרכז ללימודים אקדמיים

המרכז ללימודים אקדמיים, שמקום משכנו באור יהודה, מציע לימודי ערב במגוון תחומים ובהם כאמור לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה במתכונות ערב.

מסלול זה נפרש על פני שלוש שנים (כולל סמסטרי קיץ), כשיום לימודים באמצע השבוע מתחיל ב- 17:00 ומסתיים ב- 22:00, ואילו בימי שישי הלימודים הם בין השעות 08:30-13:30.

על מנת להתקבל למסלול של לימודי ערב בפסיכולוגיה במרכז ללימודים אקדמיים נדרש ציון התאמה של 481 ומעלה. מועמדים בני 30 או יותר יכולים להתקבל בעקבות השתתפות במכינה אקדמית גם ללא הממוצע הנדרש ולמעשה גם ללא זכאות לבגרות.

בשנה האחרונה ללימודים ניתן להתמקד בשני תחומים: קליני – מסלול המיועד למי שחושב על תואר שני בפסיכולוגיה קלינית ומבקש לשפר את סיכויי הקבלה שלו; וייעוץ ארגוני – מסלול שבו זוכים הסטודנטים לידע משולב בנושאים כגון מדעי ההתנהגות, הנעה לפעולה ושיטות תגמול, אסטרטגיה עסקית ושיווקית, הגדרת יעדים ומטרות, מבנה ארגוני, שיפור תהליכים ארגוניים ועוד.

לימודי ערב בפסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה

לימודי ערב פסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה מאפשרים לכל אחד להגיע לתואר בפסיכולוגיה, שכן גם אין תנאי קבלה על מנת להתקבל אליהם וגם שעות הלימודים גמישות במיוחד ומתאימות לחיילים במהלך שירותם הצבאי, לאמהות המעוניינות להקדיש את שעות היום לגידול ילדים, למי שנמצאים בעיצומה של קריירה ולא רוצים להפסיד ימי עבודה ובעצם לכל מי שעסוק בשעות היום ובכל זאת רוצה ללמוד את הקורסים המרתקים במסגרת בית הספר לפסיכולוגיה.

על מנת להשלים את התואר בפסיכולוגיה על הסטודנטים באוניברסיטה הפתוחה לצבור קורסים בהיקף מצטבר של 108 נ"ז, כשמתוכם ישנם קורסי תשתית, קורסי חובה, קורסי בחירה בתחום הפסיכולוגיה וקורסים חופשיים אותם ניתן ללמוד כבודדים או במסגרת חטיבה מובנית (במגוון תחומים, מקולנוע ועד כלכלה, ממדיניות ציבורית ועד חינוך).

אופציה אחרת היא לימודים במתכונת דו חוגית, אולם זו קשה ליישום למי שמוגבל מבחינת שעות הלימודים לשעות הערב בלבד.

כך או כך, קורסי החובה בפסיכולוגיה מקנים ידע חיוני בתחומים השונים (פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה קוגניטיבית, פסיכופתולוגיה ועוד), וקורסי הבחירה מאפשרים העמקה בנושאים דוגמת שינה והפרעות שינה בילדות, ליקויי קריאה ועוד.

לימודי פסיכולוגיה בשעות הערב במסגרת האוניברסיטה הפתוחה ניתן לקיים במקומות שונים בארץ, ובהם מכללת בת ים, מכללת רחובות, מכללת רמת גן ועוד.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן