לימודים בישראל

לימודי פסיכולוגיה ותקשורת

התקשורת האנושית הולכת יד ביד עם הפסיכולוגיה האנושית. הפסיכולוגיה איננה מספקת אך ורק תמיכה, ייעוץ וליווי לאנשים הסובלים מקשיים או כאלה שמתמודדים עם אירועי חיים היוצרים מועקה, דיכאון או סטרס. פסיכולוגיה עוסקת גם בחקר הפרט, המניעים המובילים אותו, הגורמים המובילים לצורת חשיבה כזאת או אחרת. עם הקמת אמצעי התקשורת המודרניים הפך החוג לתקשורת לאחד המבוקשים, לצד החוג לפסיכולוגיה.

לימודי פסיכולוגיה בשילוב תקשורת

כל עיתונאי ואיש תקשורת יוכל להצליח יותר כאשר יתבסס לא רק על סקרנות טבעית ועל רצון לבצע חשיפות עיתונאיות אלא גם על הבנת הפסיכולוגיה של האדם. משום כך, השילוב בין לימודי פסיכולוגיה לבין לימודי תקשורת איננו רק אפשרי אלא אפשר לומר אפילו מתבקש.

לימודים משולבים בפסיכולוגיה ובתקשורת יתאימו גם לאנשים שטרם החליטו האם הם רואים את עתידם במקצועות טיפוליים או כיועצים או שמא הם יפיקו יותר תועלת או הגשמה אישית מהשתלבות בתחום התקשורת על רבדיו השונים.

» למידע נוסף על: לימודי תקשורת

תוכנית הלימודים

נושאי הלימוד של השיעורים והקורסים במסגרת תוכנית הלימודים לתואר בפסיכולוגיה ותקשורת הינם רבים. בתחום הפסיכולוגיה לומדים על התפתחות התחום לאורך השנים, לומדים על אישים מרכזיים ועל תיאוריות המסבירות את ההתנהגות האנושית, מניעים, רגשות, מחלות נפשיות, האבחון הפסיכולוגי, שיטות מדידה ומחקר וכן מבחנים פסיכולוגיים מקובלים – מהם המבחנים הפסיכולוגיים ועד כמה הם תקפים, כיצד ניתן להסיק מתוצאות המבחנים והאם ניתן לפרש אותם בצורות שונות וכיצד בונים מבחן פסיכולוגי.

בנוסף לומדים על הפן הגופני פיסיולוגי של התנהגות אנושית – איך פועל המוח, כיצד הנוירונים מעבירים מסרים, מדוע אנו ישנים, מהו באמת תפקידם של חלומות, מהו הבסיס הביולוגי של הפרעות התנהגות והפרעות פסיכולוגיות.

דוגמאות לנושאים הנלמדים בתחום התקשורת:

 • אמצעי תקשורת מובילים –  על ההסברים המובילים בתחום זה, כיצד משתלבים אמצעי תקשורת חדשים לצד הוותיקים, סוגיות ודילמות בתקשורת, אמצעי תקשורת המונים בישראל – עיתונים, מגזינים, שבועונים, ירחונים, ערוצי הטלוויזיה. הייחוד של אמצעי התקשורת בארץ והשלבים שעברו עד למצב התקשורת כיום.
 • קורס תקשורת בראיה חברתית – כיצד משפיעה החברה על אמצעי התקשורת וכיצד כלי התקשורת השונים משפיעים על החברה. הקשר בין תקשורת לבין טכנולוגיות מתקדמות ובעידן האינטרנט והכפר הגלובלי.
 • הקשר בין התקשורת לבין דעת הקהל ועיצוב דעת הקהל – מהו מקומה של התקשורת, האם מסירת מידע בלבד או גם "חינוך" והעברת מסרים מטעם השלטון.
 • אתיקה עיתונאית – מהו חיסיון עיתונאי, עד כמה יש להגן על מקורות ואיך ניתן לשלב בין הרצון לכתבה ולסיפור טוב לבין הכללים האתיים והמסגרת החוקית.

בנוסף, לומדים על עריכה עיתונאית, על עיתונות משודרת, עקרונות יחסי הציבור והדוברות, ניתן להשתתף בסדנאות לכתיבה ועריכה, ללמוד על עריכה בטלוויזיה ובקולנוע, כתיבת תסריטים.

תנאי קבלה ללימודי פסיכולוגיה ותקשורת

על מנת להתקבל ללימודי פסיכולוגיה עם שילוב בתקשורת יש לעמוד הן בתנאי הקבלה של החוג לפסיכולוגיה והן בתנאי הקבלה של החוג לתקשורת. לכל מוסד לימודים תנאי קבלה שונים כאשר על פי רוב, המחלקה לפסיכולוגיה מעמידה סף גבוה יותר בשל הביקוש המוגבר.

משך זמן הלימודים

משך הזמן שבו ניתן לסיים תואר בפסיכולוגיה ובתקשורת הינו 3 שנים.

עבודה ואפשרויות תעסוקה

לאחר סיום הלימודים ניתן להשתלב במגזר הפרטי או הציבורי, ניתן לעבוד בעיתונות או באמצעי התקשורת השונים – בטלוויזיה, ברדיו, במשרדי פרסום או יחסי ציבור. ניתן לעבוד כשכירים או כפרילנסרים (עיתונאים חופשיים) וכן ניתן לעסוק גם בהפקה, בעריכה בכלי תקשורת. בעלי ידע בפסיכולוגיה יכולים גם להשתלב במשרות ייעוץ, סיוע לאנשים פרטיים, לילדים, לעסקים. פסיכולוגיה ארגונית או ניהול משאבי אנוש אפשריים גם הם. בחלק מהמשרות ישנה עדיפות לבעלי תואר שני.

מוסדות לימוד מובילים

היכן ניתן ללמוד פסיכולוגיה בשילוב תקשורת? מוסדות לימוד מובילים כוללים את האוניברסיטה הפתוחה – ניתן להירשם ללא תנאי קבלה מוקדמים. הצלחה בשנת הלימודים הראשונה מאפשרת להמשיך ולסיים את התואר אפילו ללא בגרות.

מכללת רמת גן מציעה גם היא שילוב של לימודי תואר בפסיכולוגיה ותקשורת וכן גם אוניברסיטאות מובילות כגון אוניברסיטת תל אביב או האוניברסיטה העברית.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן