לימודים בישראל

לימודי צילום

לימודי צילום מציידים את הסטודנטים והתלמידים בכלים הדרושים להתמודדות בשדה הצילום העכשווי, במטרה להשתלב באחד מתחומי הצילום: דוקומנטרי, אמנותי, סטודיו, עיבוד תמונה, הדפס וצילום מסחרי. כאן תוכלו לקרוא עוד על צילום כתחום לימודים בישראל. הלימודים מפתחים בסטודנטים יכולות טכניות, יכולות ניתוח והבנה לגבי המרכיבים בתצלום כמו קומפוזיציה, שימוש באור וצל ומרחקים וכן מספקים תרגילים שונים להתנסות, מעבדות פיתוח, מחשוב ותוכנות עיבוד מתאימות.

במהלך הלימודים נערכת היכרות עם שפות צילום, עם ההיסטוריה של הצילום ועם תיאוריות ומחשבות שקשורות בפעולת הצילום כהנצחה, כזיכרון, כתיעוד או כניסיון למבט מחודש. לימודי צילום מאפשרים לתלמידים לבחור בין דרך אמנותית שבמהלכה מתגבשת שפת צילום ייחודית לכל תלמיד לבין דרך פרקטית יותר שבה הצילום משמש ככלי להבעת רעיון מסחרי או ככלי לשינוי חברתי. מסלולי הלימוד המגוונים מאפשרים לקחת קורסים מקצועיים בצילום, לבחור במסלול של לימודי תעודה או לימודי תואר.

קורסים לצילום

לימודי צילוםישנם קורסים רבים שמאפשרים להתנסות במדיה של הצילום במסגרת תקופת זמן מוקצבת וקצרה יחסית, לרכוש מיומנויות טכניות ולהכיר את גבולות השפה הצילומית. קורס צילום מתאים במיוחד למתעניינים שלא התנסו עדיין בצילום או לכאלה שמעוניינים לפתח יכולות טכניות, להכיר טכניקות של צילום, מצלמות, כלי פיתוח ולבדוק את המניפולציות השונות שניתן להפיק ממצלמה, בתוך סביבה שכוללת הדרכה ומכשור מתאים.

לימודי צילום שנערכים במסגרות זמן קצרות של מספר מפגשים מתמקדים בצד הטכני ובלימוד מיומנויות טכניות כגון שימוש נכון בתאורה או שימוש בעדשות מיוחדות. חלקם מתמקדים בצילום בתנאים או במסגרת נושאית מוכתבת מראש: צילום בתים, צילום נוף, צילום אנשים או צילום בלילה. לימודי צילום שנמשכים מספר מפגשים אינם מקנים תעודה או תואר ומיועדים בעיקר לחקירה ראשונית או מעט מעבר לכך של שפת הצילום.

מסלולי לימודים בתחום הצילום

מסלולי לימוד ארוכים יותר של צילום מיועדים עבור כל אלו שמעוניינים להתפתח מקצועית וללכת במסלול מעמיק של חקירה אישית ומקצועית של שפת הצילום. במסגרות אקדמיות או פרטיות, כחלק מתוכניות הכשרה שמתמחות בצילום, מוצעים מסלולי לימוד שנמשכים בין שלוש לארבע שנים. חלקם לימודי תואר ראשון בצילום ואחרים לימודי תעודה. ניתן גם לשלב לימודי צילום עם לימודי תרפיה או לימודים בנושאים חברתיים, להתמחות בצילום ומדיה ולהמשיך ללימודי השלמה בפוטותרפיה, תרפיה בעזרת צילום.

במסלול ארוך של עד ארבע שנים, לימודי תעודה או תואר בצילום כוללים תכנים מגוונים ומורכבים יותר מאלו המוצעים בקורסים הקצרים והם מציעים לסטודנטים חקירה מעמיקה יותר של שדה הצילום, של ההיסטוריה ופיתוח שפה אישית ייחודית תוך הבנה של מגבלות המצלמה, יתרונותיה, המניפולציות שניתן לבצע בעזרתה ופיתוח יכולות טכניות.

אפשרויות תעסוקה לצלמים מקצועיים

לימודי צילום מעניקים כלי עוצמתי. צלם מקצועי הוא בעל היכולת להבין ולהשתמש במצלמה, להביע, לתעד ולזקק רגע אחד שיונצח לעד בתמונה, תוך הבנה של השפה הצילומית ומשמעותה. ניתן לקחת את הכלי הזה וליישם אותו בתחומים רבים, ביניהם אמנות, פרסום, תיעוד, עיתונות וחדשות, צילום הריון, צילום חתונות ואירועים אחרים.

בוגרים של מסלולי הלימוד השונים מציגים בגלריות ומוזיאונים בישראל ובעולם, עובדים עבור סוכנויות ידיעות ומערכות עיתונים, משתתפים בפרויקטים חברתיים, מנחים סדנאות צילום ככלי להעצמה חברתית ואישית וככלי תרפויטי, ועובדים בתור צלמים פרטיים באירועים, בתחום הפקות אופנה, בפרסומות ובענפים אחרים.

לימודי צילום מספקים גם הזדמנות להתפתח מבחינה אישית ולעבור תהליך של זיקוק רעיון ויצירת שפה אישית ויזואלית ואסתטית: הסטודנטים מגבשים את האופן בו הם רואים את העולם ולומדים להעביר את נקודת המבט הייחודית שלהם לשפה צילומית תוך ניצול של טכניקות אותן לומדים במסגרת לימודי צילום.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן