לימודים בישראל

לימודי קולנוע באוניברסיטת תל אביב

בית הספר לקולנוע של אוניברסיטת תל אביב הוא הוותיק בין בתי הספר בתחום בארץ, ומכשיר בוגרים מאז שנת 1972. חלק גדול מהמורים בחוג לאורך השנים זכו, בצדק, לתואר "מיתולוגיים" (ובהם אברהם הפנר, ג'אד נאמן, דוד פרלוב ועוד), בניין מכסיקו שם נערכים הלימודים הוא משאת נפשם של צעירים רבים ורשימת הבוגרים של בית הספר ארוכה ומרשימה, וכוללת בין השאר את היוצרים של מיטב הסרטים וסדרות הטלוויזיה שהופקו בישראל בעשורים האחרונים. ביניהם: איתן פוקס ("ללכת על המים"), רני בלייר ("שבתות וחגים", "פרשת השבוע"), ארי פולמן ("ואלס עם בשיר", "החומר שממנו עשויה אהבה"), חגי לוי ("בטיפול"), מנשה נוי ("החמישייה הקאמרית"), שבי גביזון ("שורו"), אורי סיון ("פלורנטין"), אסף ציפור ואיתן צור ("הבורגנים", "החמישייה הקאמרית"), יבגני רומן ("איגור ומסע העגורים") ועוד.

לימודי קולנוע באוניברסיטת תל אביב הם למעשה לימודים לתואר ראשון בקולנוע הנמשכים 3 שנים, כשניתן לבחור בין לימודים במסלול חד חוגי, באחת מ- 3 המגמות הקיימות (עיונית, הפקה ותסריטאות), לבין מסלול דו חוגי (במגמה העיונית בלבד).

תנאי הקבלה ללימודי קולנוע באוניברסיטת תל אביב

על מנת להתקבל אל לימודי קולנוע באוניברסיטת תל אביב יש צורך בבגרות מלאה ובציון פסיכומטרי, כשבאופן טבעי מועמדים שהממוצע המשוקלל של שני ציונים אלה גבוה יותר זוכים לעדיפות.

יחד עם זאת מי שבאמתחתו ניסיון רלוונטי עשוי להתקבל ללימודי קולנוע באוניברסיטת תל אביב גם אם ציוניו נמוכים יחסית, באמצעות הגשת בקשה בכתב בצירוף תיק עבודות.

מי שהחלו ללמוד באוניברסיטה או מכללה, והשלימו 30 שעות לימוד אקדמיות עם ציונים שהממוצע שלהם הוא 85 ומעלה, יכולים אף הם להתקבל לחוג לקולנוע של אוניברסיטת תל אביב, ואופציה נוספת היא לבעלי תואר ראשון שרוצים לרכוש מיומנויות קולנועיות, וזאת בתנאי שהם סיימו את התואר עם ציון ממוצע של 80 ומעלה.

חלוקה למגמות ומעבר משנה לשנה

בסוף השנה הראשונה יכולים הסטודנטים בחוג לבחור מגמה בה יתמחו, וזאת בתנאי שממוצע הציונים שלהם הוא 80 ומעלה וכן לא נרשם כישלון באף אחד מהקורסים בחוג. בנוסף ישנם תנאי קבלה ספציפיים למגמת הפקה ולתוכנית המורחבת בתסריטאות:

 • מגמת הפקה – נלקחות בחשבון הערכות המורים בסדנאות "סרט וידאו" ו"מבוא ליצירה בטלוויזיה" וגם הסרט או תוכנית האולפן (באורך של עד עשר דקות) שנעשו במהלך השנה.
 • תוכנית מורחבת בתסריטאות – נלקחים בחשבון ההערכה של המרצה בקורס "כתיבת תסריט" והציון בתרגיל זה, וכן יש להגיש תסריט מלא (7-10 עמודים).

תוכנית הלימודים

לימודי תואר ראשון בקולנוע, באופן טבעי, משלבים שיעורים תיאורטיים עם התנסויות מעשיות בכל האספקטים השונים של יצירת סרטים. לימודי קולנוע באוניברסיטת תל אביב כוללים קורסים עיוניים דוגמת מבע קולנועי, נרטיב קולנועי ואופן תפיסתו, מבוא לתסריטאות טלוויזיה, הדרמה האיכותית בטלוויזיה האמריקאית, פרנסואה טריפו והפואטיקה של האהבה ועוד, סמינרים ותרגילים שונים. בנוסף יש ללמוד קורסי בחירה מחוץ לחוג, כשההיקף משתנה בהתאם למגמת הלימוד.

במגמת הפקה ישנם 2 הקבצים – קולנוע, וטלוויזיה וקולנוע דיגיטלי ואינטראקטיבי. בהקבץ הראשון מתנסים בבימוי, הפקה, תסריטאות, עריכה, צילום, עיצוב פסקול ועיבוד תמונה, בכל אחד מהסוגי הסרטים הקיימים בקולנוע (דוקומנטרי, עלילתי, ניסיוני) ובמבחר סגנונות.

בהקבץ השני מביימים ומפיקים תוכניות, כותבים תסריטים לסדרה, מפתחים פורמטים חדשים, מתנסים בעריכת תוכן והכל תוך חשיפה לניו מדיה (אינטרנט, יצירות אינטראקטיביות ועוד).

לימודים לתואר שני בקולנוע

לימודי קולנוע באוניברסיטת תל אביב אינם מוגבלים לתואר ראשון בלבד, אלא ניתן ללמוד גם לקראת תואר שני בקולנוע. במסגרת לימודים אלה מתמחים בסטודנטים במקצועות לימוד דוגמת פיתוח סדרת אינטרנט להפקה, סוגיות בימוי בקולנוע דוקומנטרי ועבודה עם שחקנים.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן