לימודים בישראל

לימודי קוסמטיקה

אם אתם נמשכים לעולם הטיפוח והאסתטיקה, לימודי קוסמטיקה יכולים להתאים עבורכם. מדובר באחד מתחומי לימודים בישראל המספקים ביותר. קוסמטיקה היא תחום רחב העוסק ביופי ואסתטיקה אצל נשים וגברים והיא כוללת טיפולים קוסמטיים שונים לשמירת הגיינת הגוף, מראה העור, השיער והציפורניים. כקוסמטיקאית, תלמדי להכיר את רזי היופי ולהפוך כל אשה ליפה ומטופחת.

לימודי קוסמטיקה משלבים נושאים מתחומי הרפואה והאסתטיקה ומכשירים קוסמטיקאיות שיוכלו לשמש כיועצות טיפוח ויופי וכן לאבחן ולטפל בבעיות עור שונות, בעיקר באזור הפנים והמחשוף. קוסמטיקאיות יכולות בסיום הלימודים לעבוד לבד כעצמאיות לפתוח מכון יופי ולבסס לעצמן קהל לקוחות קבוע ונאמן, או להצטרף כעובדת שכירה למכון או מרפאה. לימודי הקוסמטיקה נמשכים כשנה וחצי ברוב המכללות, וניתן להתמחות במהלכם בקוסמטיקה פרא-רפואית, קוסמטיקה טבעית, איפור מקצועי וטיפוח ותחומים אחרים.

תנאי קבלה ללימודי קוסמטיקה

על מנת להתקבל ללימודי קוסמטיקה בישראל אין צורך בידע מוקדם ברוב המקרים, עם זאת, קבלה לקורסים מתקדמים יותר עלולה להיות מותנית במעבר קורסים בסיסיים או נסיון מוכח בתחום, וקבלה ללימודי קוסמטיקה רפואית עלולה להיות מותנית בדרישות של לימודים קודמים או השכלה תיכונית.

תוכנית לימודי קוסמטיקה

לימודי קוסמטיקהרפואת עור, כימיה, דרמטולוגיה ותזונה הם חלק מהנושאים הנלמדים במהלך הלימודים. לימודי הקוסמטיקה משלבים שיעורים מעשיים ותיאורטיים, כולל עבודה על מכשור מתקדם והפעלת ציוד עזר כמו מכונות ומכשירים להסרת שיער. ההכשרה הבסיסית למקצועות הקוסמטיקה היא תעודת קוסמטיקאית סוג 1, שמהווה תנאי לעיסוק בתור קוסמטיקאית בישראל. מעבר לכך, כל הכשרה, קורס, השתלמות או תחום שבוחרת הקוסמטיקאית להתמחות ולהשתלם בו מהווה תוספת ויתרון עבורה בשוק העבודה.

התמחויות שנכללות במסגרת לימודי קוסמטיקה מורחבים או כחלק ממסלולי השלמה הן שיטות ייחודיות לפילינג, שימוש במכשירי לייזר, לימוד מעמיק יותר של השפעות התזונה או ההורמונים על העור וכן כל תחום קוסמטי אחר שמרחיב את שיטות וכלי העבודה של הקוסמטיקאית. כל אלה ותחומים אחרים מהווים חלק אינטגרלי של הלימודים ומאפשרים לקוסמטיקאית לעסוק בטווח רחב של טיפולים, החל מתחום של איפור כלות ועד התחום הפרא-רפואי.

קורסים בתחום הקוסמטיקה

לימודי הקוסמטיקה נערכים בדרך כלל במכללות שמתמחות בשיעורים, קורסים ותכניות לימוד מתחום הקוסמטיקה ותחומים קרובים. הלימודים נמשכים כשנה וחצי בממוצע, כאשר רוב מכוני הלימוד, המכללות ותכניות ההכשרה מציעות כ-700 שעות אקדמיות. ניתן להשתמש במענק מצה"ל כדי ללמוד והמחיר הממוצע עבור מסלול של שנה וחצי הוא כשנים עשר אלף ש"ח.

בנוסף, ניתן לקחת קורסי השלמה קצרים וממוקדים יותר, לערוך השתלמויות ואפילו לברר על לימודי קוסמטיקה שנערכים בחו"ל או לימודים שנערכים מטעם חברת קוסמטיקה מסוימת, מקומית או בינלאומית.

ישנם מספר מסלולים עיקריים: קורסי קוסמטיקה שמוכרים על ידי משרד התמ"ת ומספקים התמחות ותעודת הסמכה, קורסים ממוקדים מטעם חברות קוסמטיקה, קורסים מתקדמים לקוסמטיקאיות מוסמכות וקורסים רפואיים או פרא-רפואיים. על ידי בחירת המסלול הנכון וקביעת תכנית לימודים מתאימה, ניתן להפיק מתוך לימודי קוסמטיקה את המירב.

אפשרויות תעסוקה לקוסמטיקאיות

תחום הקוסמטיקה נחשב מבוקש מאוד מאחר והוא מאפשר להשיג מקצוע נדרש ומהנה תוך זמן קצר יחסית, והעבודה בו קבועה ומובטחת. לימודי קוסמטיקה הם הדרך לסלול לעצמך מסלול של קוסמטיקאית, בו תוכלי להמשיך ולהתפתח במשך כל החיים. קורס קוסמטיקה שכולל לימודי איפור וטיפוח בסיסיים ייתן לך את הבסיס לאפר כלות, להתמחות מאוחר יותר באיפור קבוע, לייעץ בקשר לפגעי עור ולהעניק טיפולי טיפוח (עיסויים, מכירת קרמים קוסמטיים, מריטת שיער גוף ועוד).

לימודים מתקדמים או השתלמויות בקוסמטיקה יכשירו אותך לטפל בעזרת מכשירי עזר כגון מכשירי פילינג או לייזר, להשתמש בחומרים אגרסיביים יותר (כגון חומצות שונות) ולעלות שלב מבחינת השירותים אותם את מורשית להעניק. ככל שנמשכים לימודי קוסמטיקה זמן רב יותר כך הקוסמטיקאית מקיפה ידע גדול יותר ורשאית להרחיב את השירותים והטיפולים לתחום הרפואי.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן