לימודים בישראל

תנאי קבלה ללימודי רוקחות

תנאי הקבלה ללימודי רוקחות נחשבים גבוהים. הידע המגוון הנדרש מרוקחים והאחריות הרבה המוטלת על כתפי הרוקחים הופכים את הכשרת אנשי מקצוע אלה לחשובה וקפדנית מאוד.

תנאי קבלה לימודי רוקחות באוניברסיטת בן גוריון

האוניברסיטה הדרומית מציעה תוכנית לימוד לקראת תואר ראשון ברוקחות (B.Pharm) במסגרת בית הספר לרוקחות, שהינו אחד מבתי הספר הצעירים יחסית של הפקולטה למדעי הבריאות ואשר מתאפיין בחדשנות, תוכניות לימוד עדכניות וקשר הדוק עם בית החולים "סורוקה".

תנאי הקבלה הבסיסי למסלול הוא ציון סכם (שקלול של ממוצע הבגרויות כולל הבונוסים ושל הציון הפסיכומטרי) של 640, כשלמשל בעלי ממוצע בגרויות משוקלל 100 יידרשו לציון פסיכומטרי 610 ומעלה, ואילו בעלי פסיכומטרי 700 זקוקים לממוצע בגרויות 92 כדי להגיע לסף הנ"ל.

בכל מקרה חשוב להדגיש כי כדי להתקבל אל לימודי רוקחות, תנאי קבלה זה הוא רק שלב ראשון ולאחר מכן יש לעבור ראיון, ובכל מקרה הסף הנ"ל עשוי להשתנות משנה לשנה.

תנאי הקבלה ללימודי רוקחות באוניברסיטה העברית

באוניברסיטה העברית, אשר מציעה לימודי רוקחות במסגרת הפקולטה לרפואה שמשכנה הוא בקמפוס בעין כרם, ישנם מספר מסלולי קבלה:

הסבה לאקדמאים – בעלי תואר B.Sc בתחומים רלוונטיים לרוקחות (כימיה, מדעי החיים, רפואה, מדעי המזון, רפואת שיניים ועוד) שממוצע ציוניהם הוא 80 ומעלה ושטרם עברו שבע שנים ממועד סיום לימודיהם יתקבלו ללימודי הרוקחות. גם מי שלמדו לימודים אקדמיים בהיקף של 45 נ"ז עם ממוצע 80 ומעלה באחד התחומים הנ"ל יוכלו להתקבל, וזאת בכפוף לאישור בית הספר על התאמתם. בשני המקרים נדרש ציון פסיכומטרי של 600 ומעלה (בדגש כמותי), ותנאי נוסף הוא השלמת קורסי חובה: כימיה פיסיקלית, כימיה אורגנית ופיסיקה.

מועמדים אחרים – עבור מועמדים אחרים מתבצע שקלול של הפסיכומטרי עם ממוצע הבגרויות, וזאת ביחס של 70-30 (70% הפסיכומטרי ו-30% הבגרויות). הציון המתקבל חייב לעבור את הרף שנקבע על ידי האוניברסיטה ואשר עשוי להשתנות. לדוגמה בעלי פסיכומטרי 700 זקוקים לממוצע בגרויות 98 כדי להתקבל, ובעלי ממוצע בגרויות 10.5 חייבים פסיכומטרי של 664 ומעלה (בדגש כמותי).

בנוסף נדרשת רמת ידע מינימלית באנגלית, וכן מומלץ להשלים לימודי מתמטיקה, ביולוגיה ופיסיקה או כימיה בהיקף מוגבר עוד בטרם מתחילים ללמוד רוקחות.

מסלול המצטיינים – מקרב המועמדים בעלי הנתונים הגבוהים ביותר (כולל הרושם שהם מותירים בראיון האישי) ייבחרו מדי שנה 10 סטודנטים שיוכלו ללמוד לתואר ראשון + תואר שני תוך 5 שנים בלבד.

תנאי קבלה ללימודי רוקחות בחו"ל

בדומה למבקשים ליהנות מהיתרונות הרבים של לימודי רפואה גם בתחום הרוקחות פונים לא מעט ישראלים אל האופציה של ללמוד מעבר לים.

בפרט פופולאריות האוניברסיטות במזרח אירופה, ובהן יאש ברומניה, דברצן בהונגריה ופוזנן הפולנית. כדאי לדעת שאמנם בכל הקשור ללימודי רוקחות תנאי קבלה באוניברסיטאות מזרח אירופאיות עשויים להיות קלים יותר אולם נדרשת ידיעת השפה האנגלית ברמת שפת אם או לחילופין השגת שליטה גבוהה בשפה המקומית (באוניברסיטאת יאש למשל תנאי הקבלה הם בגרות מלאה ומעבר מבחן ברומנית).

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן