לימודים בישראל

תנאי קבלה ללימודי ריפוי בעיסוק

אם אתם מתעניינים בלימודי ריפוי בעיסוק ומעוניינים לדעת מהם תנאי הקבלה, כדאי שתדעו שהתנאים משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו. ריכזנו לכם כאן את תנאי הקבלה של חלק מהמוסדות הלימודיים בהם תוכלו ללמוד ריפוי בעיסוק מסגרת תואר ראשון.

תנאי קבלה כלליים ללימודי ריפוי בעיסוק

מעיון ברשימות תנאי הקבלה אל לימודי ריפוי בעיסוק במוסדות הלימוד האקדמיים השונים ניתן לראות כי הם כוללים בגרות מלאה לפי תנאי האוניברסיטה או המכללה (יתכן כי תידרשו להשלים בגרויות לצורך הקבלה ללימודים), ציון פסיכומטרי שנע סביב ה-600 נקודות, רמת אנגלית גבוהה (בחלק מהמוסדות נדרשת רמה א' ובחלק מהמוסדות מספיקה אנגלית ברמה ב'), ישנו גיל מינימום ללימודים אשר משתנה בין מוסד למוסד וכן נדרשת הצהרת בריאות. בנוסף נדרשים המועמדים לעבור ראיון אישי ו/או ועדת קבלה.

הנתונים האלו כלליים ולכל מוסד אקדמי יש רשימת כללים תנאי סף מפורטים אשר שונה מעט מקודמתה.

תנאי קבלה ללימודי ריפוי בעיסוק באוניברסיטת תל אביב

זכאות לבגרות העונה על דרישות האוניברסיטה, או ממוצע מכינה של 85 במסלול טבע או ריאלי. ציון פסיכומטרי של 600 נקודות ומעלה או זכאות לתואר שני ממוסד אקדמי המעניק תואר הזהה לזה המוענק על ידי אוניברסיטת תל אביב. רמת אנגלית "מתקדמים ב'" ומעלה ידע בפיזיקה ובכימיה ברמה של 3 יח"ל בגרות לפחות, באמצעות עמידה בהצלחה באחת מהחלופות הבאות: בחינות בגרות ישראליות, או בחינה במכינה קדם אקדמית מוכרת או בחינות בקורסים אוניברסיטאיים ברמות מקבילות לנ"ל.

סף קבלה של 620 נקודות, או לחילופין: תואר שני או תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר בממוצע ציונים של 85 או השכלה אקדמית חלקית במוסד המעניק תואר הזהה לזה המוענק באוניברסיטת תל אביב, מינימום שנת לימודים מלאה של 40 ש"ס לפחות, בממוצע ציונים 85 ומעלה.

הקבלה מותנית גם בראיון אישי. יש לצרף לבקשת ההרשמה טופס הצהרת בריאות, וטופס "הצהרה אישית" (התחייבות לחיסונים).

תנאי קבלה ללימודי ריפוי בעיסוק בקריה האקדמית אונו

בגרות בממוצע 95 וגם פסיכומטרי בציון 600 לפחות, אנגלית ברמה 2 לפחות (ציון 119-100 בפסיכומטרי, ציון 219-200 במבחן אמי"ר), וכן יום אבחון במסגרתו ייערך ריאיון אישי עם סגל החוג. בעלי בגרות מחו"ל יצטרכו להציג אישור שקילות לבגרות מטעם משרד החינוך, וכן ציון פסיכומטרי תקף.

תנאי קבלה ללימודי ריפוי בעיסוק באוניברסיטת חיפה

עמידה בתנאי הקבלה הכלל אוניברסיטאיים, ברמה הנדרשת על־ידי החוג, רמת מתקדמים א' באנגלית. (מינימום של ציון 104 בחלק האנגלית בבחינה הפסיכומטרית). מועמדים שלא נבחנו בבחינה הפסיכומטרית בשפה העברית, ידרשו להציג ציון 120 בבחינת יע"ל . המועמדים שיעמדו בתנאי הקבלה יוזמנו להליך מיון שייערך על־ידי ועדת הקבלה של החוג. בעלי תואר ראשון האוחזים בתעודת זכאות לתואר ראשון עם ציון ממוצע של 85 לפחות בתואר. במידה והתואר הראשון הינו תואר דו–חוגי, על המועמד להציג ממוצע של 85 ומעלה בכל אחד משני החוגים בהם למד. מועמדים אלה יוזמנו לראיון.

תנאי קבלה ללימודי ריפוי בעיסוק באוניברסיטה העברית

מועמדים מגיל 20 ומעלה, בעלי ממוצע הציונים המשוקלל של המבחן הפסיכומטרי ותעודת הבגרות הגבוה ביותר מבין המועמדים, ציון 220 ומעלה במבחן אמי"ר או ציון 120 ומעלה בפרק האנגלית בבחינה הפסיכומטרית, ראיון קבלה אישית והשתתפות במכינה בנושאים: כימיה, פיסיקה וביולוגיה.

תנאי קבלה ללימודי ריפוי בעיסוק במכללת מבח"ר

תעודת בגרות / מכינה קדם אקדמית וציון פסיכומטרי, ראיון אישי וועדת קבלה. ההרשמה למועמדות מגיל 19 ומעלה בלבד.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן