לימודים בישראל

לימודי המשך ברפואה משלימה

לימודי רפואה משלימה, כמו כל הלימודים הגבוהים האחרים, הם תחום עשיר ומגוון המציע ידע אינסופי כמעט ומבחר עצום של כלים טיפוליים מסוגים שונים, החל מדיקור סיני, דרך דמיון מודרך וכלה בהידרותרפיה. באופן טבעי ניתן ללמוד את התחום באופן הדרגתי, ולמעשה מדובר בלימודים שמטבעם מושכים את בוגריהם להעמיק בהם עוד ועוד במסגרת לימודי המשך ברפואה משלימה, להעשיר את ארגז הכלים שלהם ולשפר עוד את איכות חייהם.

לימודי המשך – המקבילה של ההתמחות ברפואה הקונבנציונלית

כשם שלימודי תואר ראשון בכל תחום, מקנים ידע ויכולות בלתי מבוטלים, אולם עדיין יש הממשיכים אל תואר שני ובעקבותיו גם דוקטורט על מנת להפוך לאנשי מקצוע מובילים בתחומם, וכשם שרופאים עוברים עוד ועוד הכשרות על מנת להפוך למומחים בכירים, כך גם בוגרים רבים של מסלולי לימוד במסגרת לימודי רפואה משלימה מבקשים לרכוש ידע נוסף במסגרת לימודים גבוהים בתחום.

בתחום הרפואה המשלימה (שיש הקוראים לה גם רפואה אלטרנטיבית, הגם שבימינו היא כבר הפכה לחלק בלתי נפרד מהקונצנזוס הרפואי. שם נרדף אחר הוא רפואה טבעית) ישנה חשיבות רבה במיוחד ללימודי המשך – מדובר בשיטות טיפול שאמנם במקרים רבים נשענות על מסורות בנות אלפי שנים, אולם רובן לא מפסיקות להתחדש, ועוד יותר מכך, ככל שלומדים אותן יותר כך גם יותר מבינים עד כמה הן אפקטיביות ועד כמה אדירה התועלת הטמונה בהן.

מסלולי לימוד נבחרים

אופציה אחת של לימודי המשך ברפואה משלימה היא קמפוס ברושים השוכן בתחומי אוניברסיטת תל אביב. בין השאר מציע ברושים התמחות בדיקור בטן, התמחות בגניקולוגיה סינית, התמחות בספורט תרפיה (כלומר, טיפול בפציעות ספורט ושיקום תנועתי, מסלול הכולל סטאז' במכוני כושר וקבוצות ספורט), קרניו סקראל (שיטת טיפול המבוססת על לחץ עדין המשחרר חסימות במערכת העצבים) ועוד. הלימודים נמשכים בין שנה אחת לבין שנתיים וחצי.

תחום הזוכה לפופולאריות רבה במיוחד במסגרת לימודי המשך ברפואה משלימה הוא רפואת ילדים ובפרט דיקור סיני לילדים. במרכז "רפואות", לדוגמה, מוצע קורס המיועד לבוגרי לימודי רפואה סינית והמעניק ידע בנושאים הרלוונטיים במיוחד לבריאותם של הילדים (דלקות אוזניים, בעיות עור, קשיי נשימה, אסטמה, תזונה, טיפול במגע ועוד)

במכללת רידמן ישנם קורסים בטווינא ובאקופרסורה תאילנדית במסגרת לימודי רפואה משלימה מתקדמים, ואילו ב"תמורות" ישנם קורסי המשך בשיאצו ובנוירו-פסיכיאטריה.

לימודי רפואה משלימה בסין

אופציה נוספת היא לימודי המשך ברפואה משלימה במקום בו נבראו התיאוריות שמהן הכל התחיל, סין. באופן טבעי מדובר בלימודים ברמה גבוהה מאוד, הדורשים מצוינות אישית ומחויבות מוחלטת, והשקעה בלתי מבוטלת של זמן, אנרגיה ומאמץ – אולם גם התמורה גבוהה, בוגרי לימודי רפואה משלימה בסין הם מטפלים מהשורה הראשונה בארץ ובעולם.

על מנת ליהנות מאופציה זו, לימוד אנגלית ברמה גבוהה הוא תנאי הכרחי שכן הלימודים בסין מתקיימים בשפה זו.

האפשרויות הבולטות במסגרת זו הן הכשרות מתקדמות בדיקור סיני במרכז האקופונקטורה הבינ"ל בבייג'ינג, לימודי תואר ראשון באוניברסיטת צ'אנגדו (לימודים הנמשכים שנתיים ומוצעים לבוגרי לימודי רפואה משלימה בסמינר הקיבוצים) והתמחות בת 3 חודשים ולאחריה לימודים, גם כן בצ'אנגדו (Chengdu), למי שהשלים לימודי רפואה סינית ברידמן. בוגרי מכללת "תמורות" יכולים ליהנות מלימודי המשך ברפואה סינית ובטווינא, כולל לימודי תואר שני, באוניברסיטת ז'ג'יאנג (Zhejiang).

איך מתקבלים ללימודי המשך?

לכל אחד מהמסלולים השונים של לימודי המשך ברפואה משלימה תנאי קבלה שונים, כשישנם כאלה המדגישים את הידע שכבר צבר המועמד בעוד אחרים מתמקדים בניסיון המעשי שלו. על מנת לקבל מידע המותאם ספציפית עבורכם, מוזמנים למלא את הטופס באתר ונציגי מוסדות הלימודים הנבחרים בתחום יחזרו אליכם עם תשובות לכל השאלות.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן