לימודים בישראל

לימודי רפואה משלימה לבעלי תואר ראשון

אחד החששות העיקריים ביחס ללימודי רפואה משלימה הוא האם אפשר גם להתפרנס אחרי שמשלימים אותם. בעוד לימודים "רגילים" כמו כלכלה, משפטים, הנדסה או חשבונאות נתפשים ככאלה המבטיחים עבודה יציבה ורווחית, הרי ששיטות טיפול אלטרנטיביות, על אף היותן נפוצות ומבוקשות מאוד בימינו, עדיין נחשבות ככאלה שלא תמיד ניתן לעסוק בהן כמקצוע של ממש.

אבל מסתבר שלחשש כבר אין שום אחיזה במציאות: בימינו בעלי תואר ראשון רבים מגלים כי השוק במקצוע בו למדו רווי. אחרים מוצאים אולי עבודה בעלת שכר נאה, אולם מגלים שאין די בכך כדי להגיע לסיפוק אמיתי בחיים והולכים עם הלב – אל לימודי רפואה משלימה.

כדאי לדעת שלתואר לכשעצמו אין משמעות מבחינת תנאי הקבלה למסלולי הלימודים השונים של הרפואה המשלימה (שיש עדיין הקוראים לה רפואה אלטרנטיבית, למרות שהיא כבר חלק בלתי נפרד מהמיינסטרים הטיפולי). למעשה, ברוב רובן של המכללות המציעות לימודים אלה אפילו לא נדרש פסיכומטרי, אולם אין ספק שמי שכבר התנסה בלימודים גבוהים נהנה מיתרון משמעותי בבואו לרכוש ידע טיפולי רחב היקף וזאת בזכות הרגלי הלמידה שכבר רכש, הראייה הבוגרת יותר של החיים וההיכרות הטובה יותר שלו עם עצמו.

חשוב להדגיש: אין ביטחון של 100% כי לימודי רפואה משלימה יובילו לפרנסה בשפע – אולם הביקוש ההולך וגובר למטפלים בדיקור סיני, נטורופתים, הומיאופתים, מטפלי שיאצו, רפלקסולוגים, מטפלי NLP, מורים ליוגה, מטפלי סוג'וק, קינסיולוגים ושאר מטפלים הוליסטיים מבטיח כי תמצאו פרנסה נאה בתחום בסבירות גבוהה.

לעומת זאת, בתחומים אחרים, ובפרט באלה המבוקשים מאוד כמו משפטים, תקשורת ומנהל עסקים, עושה רושם שהשוק רווי, ואמנם עורכי דין אולי נהנים מהילה יוקרתית אולם בפועל עובדים שעות רבות בשכר מגוחך ורק מעטים מביניהם מצליחים להגיע לרמות שכר גבוהות באמת.

כמובן שקיים גם חשש כי תחום הרפואה האלטרנטיבית/ טבעית/ משלימה יוצף במטפלים רבים, אולם על פי כל התחזיות, בתחום זה מה שיגדל במיוחד הוא הביקוש לשירותיהם של מטפלים כאלה, שכן אנחנו רק מתחילים לגלות את נפלאות הרפואה הסינית על ענפיה השונים ואת סגולותיו הרבות של הריפוי הטבעי באופן כללי.

מטפלים בעלי תואר ראשון, אגב, גם אם לכאורה הוא לא קשור לתחום (למשל, תואר בכלכלה או בתקשורת) ובוודאי אם מדובר בלימודים אקדמיים המשיקים לרפואה משלימה (פסיכולוגיה או סוציולוגיה), נהנים מביקוש רב יותר שכן הם נתפשים, ובצדק, כאנשי מקצוע רחבי אופקים ואיכותיים יותר.

לימודי רפואה משלימה לאקדמאים – ללכת עם הלב

גורם נוסף בהחלטה של רבים מבין בוגרי לימודי תואר ראשון לפנות אל לימודי רפואה משלימה הוא ההבנה, שלעתים באה בגיל צעיר ולפעמים רק אחרי שכבר מתנסים בעבודה "אמיתית", שמשכורת מכובדת לא תמיד מספקת איכות חיים אמיתית, ושכדי שנרגיש שאנחנו מגשימים את עצמנו חשוב ללכת עם הלב.

במכללות השונות המציעות לימודים בתחום של רפואה משלימה ישמחו להפגיש אתכם, בין אם במסגרת ימים פתוחים ובין אם במהלך השנה, עם אקדמאים אחרים שהלכו עם הלב, ביצעו הסבה מקצועית – ונהנים מאיכות חיים אמיתית, שהרי עבור מי שאוהב לעזור לאנשים לימודי רפואה משלימה הם מסלול מתגמל במיוחד.

שנים רבות מדי של לימודים? חוויה מעצימה!

מכשול נוסף הניצב בפני חלק מבעלי התואר הראשון השוקלים לפנות אל לימודי רפואה משלימה הוא החשש מפני שנים רבות מדי של לימודים.

החשש מובן, מה גם שעלותם של לימודים בישראל בימינו אינה מבוטלת, אולם מצד שני כדאי לדעת שלימודים בתחום הרפואה המשלימה הם חוויה מעצימה במיוחד שחבל לפספס.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן