לימודים בישראל

לימודי רפואה בגרמניה

כל אחד יודע עד כמה קשה להתקבל ללימודי רפואה בארץ ועל כן אין להתפלא כי רבים מוותרים על חלומם עוד משחר ילדותם וזונחים רעיון זה בצד לטובת עיסוק במקצועות אחרים. אך על חלומות לא צריך לוותר כל כך מהר ואחד הפתרונות הטובים לבעיה זו הוא לימודי רפואה בגרמניה, לימודים אלו פותחים בפנינו את הפתח לעיסוק ברפואה וזאת כמובן ללא התפשרות על אף פן מקצועי. למעשה ניתן לומר בלב שלם כי מערכת הרפואה הגרמנית אינה נופלת מזו הישראלית ופעמים רבות אף עולה עליה. בטח אם נשווה את גרמניה לרומניה או הונגריה שרבים גם כן פונים ללמוד בהם רפואה נבין את יתרונותיה הרבים. אם נוסיף למשוואה את העובדה כי מי שמחזיק דרכון אירופאי לומד בגרמניה בחינם או כמעט בחינם הרי שנבין מדוע גרמניה ולימודי הרפואה בה כה קורצים לרבים.

האם לימודי תואר ראשון מסייעים לקבלה ללימודי הרפואה?

אם כבר החלטתם כי אתם רוצים ללמוד בגרמניה הרי שאתם בטוח תוהים כיצד מתקבלים ללימודים שם. ראשית ישנה בחינה הדומה במתכונתה לפסיכומטרי הישראלי, אך דווקא אחד הדברים שיכולים לסייע לנו בכדי להתגבר על מכשול זה הוא סיום של לימודי תואר ראשון בכול תחום לימודים. תואר ראשון ייתר פעמים רבות את הצורך בבחינת הכניסה לאוניברסיטאות הגרמניות ויאפשר לנו לדלג לפחות על משוכה זאת. על כן מי שחלום הרפואה עדיין זורם בעורקיו יכול לחשוב על לימודי רפואה בגרמניה גם אם סיים תואר ראשון בארץ ולימודים אלו לא ייחשבו כבזבוז זמן.

מה חייבים לעשות לפני הקבלה ללימודים?

כמובן שמעבר לארץ חדשה דורש הכנה מרובה ובין היתר עלינו להכין את מקום המגורים שלנו, לענות על השאלה כיצד נממן את הלימודים ולתכנן את ההוצאות שלנו למשך הזמן הקרוב ובכלל זה את השאלה האם נעבוד במהלך הלימודים. אך כול אלו בטלים אל מול ההכרח לדעת את השפה הגרמנית על בוריה ולהבינה עד תום ובכלל זה גם מושגים מקצועיים מתחום הרפואה. למעשה ניתן לומר כי לימודי רפואה בגרמניה והצלחה בהם תלויים פעמים רבות בידיעה מושלמת של השפה. לצורך כך מומלץ לעבור שנה לפני תחילת הלימודים בכדי ללמוד את השפה מא' עד ת' ובקורס מיוחד המותאם ללימודי הרפואה העתידיים.

מה היתרונות החוץ לימודיים של לימודים בגרמניה?

אין להסתכל על לימודים בגרמניה רק במשקפיים של השכלה ותעסוקה עתידית אלא ניתן לראות בהם גם כחוויה מעצבת להמשך החיים. גרמניה מציעה לנו שלל אפשרויות בילוי והנאה שמעטות הארצות שעושות כך, ראשית אם אנו לומדים בעיר קוסמופוליטית כברלין הנחשבת לאחת הערים המעניינות בעולם הרי שעצם השהייה בה הינה חוויה משנה תפיסה שנטמעת לכל אורך החיים. בנוסף גרמניה מציעה שלל נופים וחוויות שניתן לנצלם בעת החופשות וזאת עוד לפני שהזכרנו את העובדה שגרמניה נמצאת בלב אירופה ובמרחק קפיצה מצרפת, הולנד ובלגיה כך שניתן לבלות את הקיץ בפריז או אמסטרדם.

מה קורה כשחוזרים לארץ?

למעשה רובנו הולכים ללמוד רפואה בגרמניה מן הטעם שאנו מעוניינים לחזור ולעבוד בתחום כרופאים בארץ, על כן חייבים לברר עם הרשויות בארץ כיצד הם מתייחסים ללימודי הרפואה במוסד הלימודים אליו אנו ניגשים ויש לראות כי לא מערימים עלינו קשיים שלא לצורך. לרוב קשיים מן הסוג האמור לא מתרחשים וזאת עקב היוקרה של המערכת הגרמנית וכל שיש לעשות הוא מבחן בעברית הבודק את בקיאותכם, אך ליתר ביטחון חשוב שתבררו זאת לפני תחילת הלימודים בגרמניה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן