לימודים בישראל

לימודי רפלקסולוגיה

מחפשים מידע על לימודי רפלקסולוגיה? הגעתם למקום הנכון. באתר לימודים בישראל כל המידע על לימודי רפואה משלימה ולימודים בתחום הרפלקסולוגיה המייעדים את הסטודנטים לעבודה כמאבחנים ומטפלים ומקנים את כל הידע הנדרש לכך.

מהי רפלקסולוגיה?

לימודי רפלקסולוגיהרפלקסולוגיה, או "תורת כף הרגל" הינה שיטת טיפול אלטרנטיבית העושה שימוש באמצעות הפעלת נקודות לחץ באזורים ייעודיים בכפות הרגליים. משמעות השם "רפלקסולוגיה" נגזרת מהמילה "רפלקס" ומהמילה Reflection (השתקפות) – מה שמעיד על אופן הטיפול הייחודי העושה שימוש בכף הרגל כמשקפת את מצבו הגופני והנפשי של המטופל, ומשחרר באמצעות לחיצות ממוקדות, את האנרגיה החסומה של המטופל. על פי הרפלקסולוגיה, כף הרגל משקפת את הגוף כולו ודרכה ניתן לאבחן את המתרחש בגוף ולהשפיע על מערכות הגוף והאיזון הגופני והנפשי.

השיטה התגלתה לראשונה בשנת 1913 על ידי הרופא ויליאם פיצג'רלד, ובהמשך פותחה ושוכללה על ידי יוניס אינגהם בשנות החמישים. יחד עם זאת, כבר בעת העתיקה עשו שימוש בטיפולים בכף הרגל במצרים, הודו וסין.

לימודים בתחום הרפלקסולוגיה משתייכים למקצועות ההוליסטים ולרפואה המשלימה בישראל והם נלמדים בבתי ספר ומכללות שמתמחים בתחומים אלו וכן בקורסים פרטיים.

לימודי רפלקסולוגיה מוכרים על ידי הרפואה הקונבנציונלית בישראל מזה מספר שנים. תחום הרפלקסולוגיה היה הראשון שנכנס למרפאות קונבנציונליות בארץ, וניתן במסגרת מרפאות רפואה משלימה של קופות החולים. טיפול רפלקסולוגי נצרך על ידי אוכלוסיות שונות, הן כטיפול משקם, משלים, מחזק ומעצים עבור אנשים חולים והן כטיפול מונע או מאזן על ידי אנשים בריאים בשעות הפנאי.

תכנית לימודי רפלקסולוגיה

תחום הרפלקסולוגיה אינו נלמד בישראל כתחום לימודים אקדמיים לתואר אך ניתן ללמוד רפלקסולוגיה במסגרת לימודי תעודה במכללות וסמינרים לרפואה משלימה, בתי ספר לרפואה הוליסטית, מוסדות שמתמחים בתחום הרפלקסולוגיה, קורסים פרטיים ומסגרות נוספות. האיגוד המקצועי של הרפלקסולוגים בארץ נקרא איגוד הרפלקסולוגים הישראלי והוא הגוף שאחראי על הפיקוח של לימודי רפלקסולוגיה בישראל.

תכניות לימודים שעברו את אישור האיגוד מוכרות לצורך מתן תעודת התמחות לסטודנטים הבוגרים. התעודה מספקת את האסמכתא הדרושה כדי להפוך לרפלקסולוג, על כן במידה והלימודים הם לצורך רכישת מקצוע ומטרתם לספק מיומנויות עבודה, יש לוודא שמסלול הלימוד בו בוחרים עבר את אישור איגוד הרפלקסולוגים, בין אם זו מכללה, בית ספר פרטי או קורס רפלקסולוגיה אחר.

הלימודים מרתקים ומגוונים, ומספקים את הבסיס התיאורטי, ההיסטורי, ההוליסטי והמעשי של תחום הרפלקסולוגיה. בדומה למקצועות הוליסטיים אחרים, לימודי רפלקסולוגיה שואבים מתפיסה כוללת של גוף-נפש ובבסיסם עומדת האמונה שהגוף והנפש קשורים זה בזה, ושלגוף יש יכולות ריפוי עצמיות. במקביל, לתחום הרפלקסולוגיה בסיס אנטומי שגם הוא נכלל בתוכניות הלימוד.

בנוסף, תכנית הלימודים ברפלקסולוגיה כוללת תכנים שקשורים בתהליכי הבראה ושיקום, תהליך טיפולי, וכן השקפות שונות (קונבנציונליות, הוליסטיות ואחרות) על הגוף ועל מצבי בריאות וחולי. במהלך לימודי רפלקסולוגיה לומדים הסטודנטים לאבחן מחלות, חוסרים ומבני אישיות דרך כפות הרגליים, לומדים שיטות מגע ומגוון מסאז'ים ונקודות לחיצה ומקבלים כלים פרקטיים לנהל קליניקה, לעבוד עם מטופלים ולהתנהל מול גופים שונים. הלימודים מסייעים גם לחשיפה אל תחומים ונושאים אחרים מעולם הרפואה ההוליסטית ומאפשרים לסטודנטים לבחור תחום התמחות.

למי זה מתאים?

לימודים בתחום זה מתאימים לכל מי שאוהב לטפל ולסייע באנשים ומתעניין בקשר שבין גוף האדם לנפש.

תנאי קבלה

רוב מסגרות הלימוד מציבות תנאי קבלה כגון שנות לימוד, ראיון אישי ותנאים נוספים ומומלץ להתעדכן ישירות מול מוסדות הלימוד המבוקשים או להשאיר פרטים בטופס הייעוץ באתר.

משך זמן הלימודים

הלימודים עצמם נמשכים בין שנתיים לשלוש שנים כאשר ברוב המסלולים הרציניים הלימודים מסתיימים בסטאז', תקופת התמחות שמסכמת את הלימודים ומכשירה את הסטודנט לעבודה כמאבחן ומטפל.

אפשרויות תעסוקה לבוגרים

בוגרי תוכניות הלימוד השונות ברפלקסולוגיה יכולים להשתלב במסגרות רפואיות כגון קופות חולים, מרפאות פרטיות וציבוריות ומספר בתי חולים וכן במרכזי פנאי כגון בתי מלון, ספא ואתרי נופש. הודות לפופולאריות הרבה של התחום, לימודי רפלקסולוגיה מספקים מגוון גדול של אפשרויות תעסוקה בסופם ומעניקים לבוגרים הזדמנות להיחשף לעולם המרתק של הרפלקסולוגיה ולהפוך להיות מטפלים מוסמכים או בכירים. בנוסף, יכולים בוגרי רפלקסולוגיה לפתוח קליניקה פרטית ולעבוד באופן עצמאי כמאבחנים ומטפלים.

מוסדות ללימודי רפלקסולוגיה

 • מכללת רידמן.
 • מכללת סמינר הקיבוצים.
 • מכללת וינגייט.
 • בית הספר "מירב" של האוניברסיטה הפתוחה.
 • אוניברסיטת תל אביב – קמפוס ברושים.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן