לימודים בישראל

לימודי שוק ההון באינטרנט

קצב התפתחות הטכנולוגיה משנה את תרבות המין האנושי והדרך בה דברים מתנהלים מואצת. כפי שהטכנולוגיה נכנסת כמעט לכל תחומי חיינו, היא נוגעת גם בתחום החינוך. מכללות רבות אשר זיהו את צורך האנשים ללמידה דרך האינטרנט ניצלו במה זאת להגיע לקהל יעד רחוק מאזור המכללה עצמה. תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות מכללות לימודי שוק ההון משתמשות בפלטפורמת האינטרנט ללימוד נושא זה ונושאים אחרים.

כל מי שמתכנן ללמוד לימודי שוק ההון באינטרנט שידע שיש לכך השלכות רבות, חלקן חיוביות וחלקן שליליות. יש הטוענים שלימוד דרך האינטרנט הטיב עימם הרבה יותר מאשר אם הם היו הולכים ללמוד בכיתה במכללה. מנגד, יש הטוענים שלימוד דרך האינטרנט לא מתאים לחלק מהאנשים. חשוב לדעת כי ללימודים מהבית ודרך העולם הוירטואלי ישנם חסרונות ויתרונות ברורים.

יתרונות לימודי שוק ההון באינטרנט

תחום שוק ההון הוא תחום שלאחר סיום לימודיו קיימת אפשרות לעבודה מהבית אם קיימים התנאים, התוכנות והציוד הדרוש לכך, שלא כמו לימודי משפטים בהם אין אפשרות לעבוד מהבית. עבודה זאת מהבית יכולה להתבצע בשעות שונות הנוחות לעובד. לכן, ישנה תפיסה רווחת כי אין סיבה לא לבצע גם את תהליך הלמידה בצורה זאת.

אנשים רבים דוחים את הרעיון של לימודי שוק ההון עקב החשש מחוסר הזמן או חוסר היכולת להגיע אל המכללות. לאלו אשר מעוניינים ללמוד אך מתקשים לצאת מהבית אחרי שעות העבודה, מאילוצים כאלו ואחרים או לאנשים אשר נרתעים מנוכחות חובה בכיתה, לימודי קורס שוק ההון דרך האינטרנט ללא ספק הפתרון המושלם.

הצגת כל הקורסים און ליין, הנגישים לחלוטין מכל מקום, מאפשרים לתלמיד ללמוד מכל מקום בו הוא מעוניין, בין אם זה עם מחשב נישא בבית הקפה, בביתו או אפילו תוך כדי חופשה בחוץ לארץ.

ישנם אנשים רבים בעלי מגבלה של מרחק או של דרכי הגעה אל המכללות, לימודי שוק ההון באינטרנט מתאימים לאנשים שאין ביכולתם להגיע פיזית אל מתחמי המכללות. כמו כן, תלמידים בעלי לקויות למידה אשר מתקשים בהבנת החומר הנלמד כאשר הוא נאמר פעם אחת בכיתה יכולים לגשת לסרטוני ההסברה ולשמוע אותם בשנית.

חסרונות לימודי שוק ההון באינטרנט

חוסר היכרות עם המרצים וחוסר הנגישות פנים מול פנים אליהם יוצרים ריחוק שלא מאפשר תמיד לשאול את כל השאלות. נוסף על כך, בבחירת מכללה הרושם מהמרצים הוא חשוב ועקרוני, בלימוד דרך האינטרנט לא תמיד יש את האפשרות להכיר את המרצים לעומק. נוסף על כך כמות החומר הנלמד והנושאים הלא פשוטים (לדוגמא, לימודי הכלכלה שמשתלבים בחומר הלימודי) לעיתים מצריכים עבודה אל מול המרצה תוך כתיבה משותפת שלא מתאפשרת בלמידה און ליין. בעיה זאת קיימת גם בעת למידת התוכנות הנדרשות בלימודי שוק ההון.

חיסרון מהותי של לימודים מהבית בכלל ולימודי שוק ההון בפרט הוא שלימודים מסוג זה מצריכים משמעת עצמית רבה. הרי גם התלמידים החרוצים ביותר נוטים לעיתים לדלג על שיעורים, פי כמה וכמה בבית לאור כמות הגירויים מסביב. לימודים בכיתה מוציאים כמעט לחלוטין את פקטור הגירויים מהלמידה ועוזרים לתלמיד להתרכז בחומר הנלמד. דעה נוספת היא שחוסר ריבוי הדעות שמתאפשר בדיון בכיתה משפיע באופן ישיר על צורת החשיבה של הלומד. כאשר לומדים חומר מחומר כתוב או דרך מרצה און ליין לא מתפתחת שיחה על הדברים ולכן מתקבלת על הלומד דעה אחת בלבד לעומת מספר דעות שאליהם היה נחשף לו למד בכיתה עם תלמידים.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן