לימודים בישראל

לימודי שוק ההון – המלצות על קורס

מאז ומתמיד משך אליו שוק ההון משקיעים שחיפשו דרך נוחה לאפשר לכסף שכבר צברו להניב רווחים נוספים. ואכן, האפיקים השונים של שוק זה עשויים להניב תשואה נאה מאוד, אך בה בעת הם גם עלולים להתגלות כשדה מוקשים ולצד האפשרות להרוויח קיים גם הסיכון להפסיד – ובגדול. על מנת להימנע מנפילה אל בורות שקל יחסית לדלג מעליהם ובאופן כללי לבצע את ההשקעות בשוק ההון באופן מושכל נוצרה האופציה של לימודי שוק ההון, המוצעים ע"י שורה ארוכה של מכללות במתכונת של לימודי תעודה, ובאופן טבעי עבור מי שמחפש מסלול של לימודי שוק ההון המלצות הן מרכיב חשוב בבחירה.

האינטרנט מקנה לנו גישה אל ידע נרחב מאוד, אינסופי בעצם, ובין השאר ניתן גם למצוא אופציות שונות של לימודי שוק ההון בחינם באינטרנט. לכאורה השאלה האם כדאי לבחור באופציה שכזו מיותרת, שהרי אם משהו מוצע לנו חינם אין לו עלות אלא רק תועלת (בין אם גבוהה ובין אם נמוכה), אבל בפועל כדאי לזכור שראשית כל, אנחנו מקדישים לכך זמן שגם הוא משאב יקר ערך, ושנית, לימודים שכאלה עלולים ליצור אצלנו את האשליה שאנחנו כבר מספיק בקיאים בהלכות שוק ההון למרות שאיננו כאלה באמת – ואשליה זו עלולה לעלות לנו ביוקר.

המלצות על מסלולי לימוד במוסדות מובילים ללימודי שוק ההון

קורס ניהול תיק השקעות ותקציב משפחתי – מכללת מגמות

קורס מומלץ אחד במסגרת לימודי שוק ההון הוא זה של מכללת מגמות הוותיקה שמתמקד בניהול עצמי של תיק השקעות והתקציב המשפחתי. קורס זה כולל 14 מפגשים.

לצד היכרות עם אפיקיו השונים של שוק ההון לומדים המשתתפים גם לנהל סיכונים, לבחון את תיקי הביטוח והחיסכון הפנסיוני שלהם, לתכנן תקציב משפחתי על בסיס נתוני אמת ותוך זיהוי עלויות מיותרות שניתן לצמצמן, ולגבש תיק השקעות שעונה על צרכיהם במסגרת תוכנית עבודה כוללת ותקציב חכם.

קורס אופציות מעו"ף – מכללת פסגות

למי שכבר יש היכרות בסיסית עם שוק ההון מומלצים קורסים ממוקדים ומעמיקים יותר, ואחת ההמלצות היא קורס אופציות מעו"ף של מכללת פסגות.

חשוב להדגיש כי מסחר באופציות מעו"ף מיועד למיטיבי לכת ומתאפיין ברמת סיכון גבוהה. הקורס, שמורכב מ-6 מפגשים, עוסק הן באסטרטגיות המסחר המומלצות בכל מצב של השוק והן בנטרול הפן האמוציונלי שעלול לסכן את ההשקעה.

קורס ניתוח טכני – מכללת מיטב דש

כאמור עבור מי שמחפש אופציות איכותיות במסגרת לימודי שוק ההון המלצות הן כלי יקר ערך, ועוד דוגמה לקורס שכדאי לבחון אותו היא ניתוח טכני במכללת מיטב דש שמקנה את כל הכלים הנדרשים להתנהלות אופטימלית בבורסה.

את המכללה מפעיל בית ההשקעות בעל אותו שם, ובהתאם הלימודים מתאפיינים בהיותם מעשיים מאוד (מרכיב חשוב בכל לימודים גבוהים באשר הם). הקורס מורכב מ-10 מפגשים, ובין הנושאים בהם הוא עוסק: הפן הפסיכולוגי של ההשקעה בשוק ההון, גיבוש אסטרטגיות עפ"י המודל של צ'רלס דאו, זיהוי האיתותים הנכונים הן לקנייה והן למכירה, מדדי עוצמה, ממוצעים נעים ועוד.

קורסי הכנה למבחני הרשות לניירות ערך – האקדמיה לפיננסים

עבור מי שמבחינתו לימודי שוק ההון הם ראשיתה של קריירה בתחום, ובהתאם הוא נדרש לעבור את מבחני הרשות לניירות ערך (כדי לקבל רישיון לעסוק בייעוץ השקעות או ניהול תיקי השקעות) מומלץ לבחון את קורסי ההכנה של האקדמיה לפיננסים מבית BDO. ישנו קורס ספציפי לקראת כל אחד מהמבחנים, והם משפרים במידה ניכרת את סיכויי ההצלחה בהם.

טיפ: קבלו המלצות מבוגרי הקורסים

בכל מקרה כדאי לפני שנרשמים למסלול כזה או אחר של לימודי שוק ההון לשמוע חוות דעת אותנטיות של בוגרי הקורסים השונים. ברוב המקרים ניתן גם להשתתף בשיעור לדוגמה, על מנת להתרשם ישירות ובאופן בלתי אמצעי מרמת המרצה, האווירה בכיתה וכו' ורק אז לקבל החלטה מושכלת.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן