לימודים בישראל

לימודי שוק ההון למתחילים

רובנו לא לומדים לימודי כלכלה ולכן אנו לא יודעים כמעט כלום על לימודי שוק ההון. מי מאתנו שבחר להשקיע בנירות ערך, בדרך כלל שם את מבטחו ביועצי הבנקים, בתקווה שהם יעשו את הטוב עבורו. כולנו רוצים לעשות רווח מהיר במינימום מאמץ פיזי ולעיתים נדמה שהשקעה בשוק ההון היא זאת שתאפשר לנו את ההכנסה הנוספת והקלה יחסית הזו.

ידע בתחום זה מהווה יתרון משמעותי שכן הפוטנציאל הגלום בו הוא גדול. בשימוש נכון ויום יומי בידע הנרכש בלימודים אלו ניתן להפיק רווחים נאים. לימודי שוק ההון למתחילים יכול להוות פתרון למי שרואה את עצמו לוקח את האחריות הפיננסית לידיו ומנהל את כספו בעצמו. לימודים אלו מקנים את הידע הנדרש על מנת לעלות למגרש המשחקים של הבורסה ולהתחיל להפיק רווחים. בלימודים אלו לרוב מתמקדים בעולם ההשקעות, אך הם כוללים מגוון נושאים רחב. לימודים אלו משלבים בתוכם לימודי כלכלה, לימודי משפטים והכרות עם מושגים כגון קרנות, אפיקי השקעה, תעודות סל ושאר מושגים אשר הפכו מוכרים יותר לאדם הפשוט. במסגרת לימודי שוק ההון התלמידים נחשפים להשלכות ולמשמעויות השקעה והוא מעניק את הכלים לעצמאות כלכלית ולגידול בהכנסה.

מסלולי לימוד למתחילים

ישנם סוגים שונים של קורסים ללימודי שוק ההון, הן למתחילים והן למתקדמים. קורסים המיועדים לקהל הרחב בהם נלמדים נושאים בסיסיים שלא דורשים ניסיון קודם, הם כמובן הקורסים מהם מתחילים ללמוד את שוק ההון. בקורסים אלו לומדים התלמידים על השווקים בעולם ובארץ תוך לימודי כלכלה, מניות, אגרות חוב, מט"ח, שפת מסחר, ניהול סיכונים כספיים, לוחות מסחר, בניית תוכנית פעולה וניתוחי שוק. קורסים אלו נועדו לתת את הבסיס לאדם הפשוט שמעוניין לגשת להתמודדות מול שוק ההון. הקורסים כוללים לימודים תאורטיים וסטאז' של מסחר בשעת אמת. קורסים ארוכים ומקיפים אלו לוקחים בדרך שישה חודשים או יותר.

קיימים קורסים קצרים יותר וממוקדי נושא. לדוגמא, קורס הכרת שוק ההון יהווה בסיס להכרת הבורסה והשחקנים המרכזיים בה. בין הנושאים הנלמדים בו: מבנה שוק ההון, נירות ערך, קרנות נאמנות, תעודות סל, מעו"ף, כללי השקעה בשוק ההון ומושגים ראשוניים אחרים. קורס זה כולל סך הכל עשרה מפגשים. ישנו קורס ממוקד למסחר יומי במט"ח. קורס זה מאפשר ביצוע מיידי של פעולות ישירות מול הבנקים והוא מתבצע באמצעות מערכות מסחר מקצועיות. תלמדו בו גם על שירותים המסופקים בזמן אמת ותוכנות מט"ח.

קורס הנוגע בניהול תיקי השקעה בעידן האינטרנט בלבד הוא קורס קצר נוסף הנוגע ללימודי שוק ההון. קורס זה קצר יותר וכולל סך הכל 12 מפגשים. הוא מיועד למתעניינים בעלי ידע בסיסי. מטרת קורס זה היא לתת כלים מעשיים למסחר. קורס ממוקד נוסף הוא קורס שנוגע לניהול תיקי השקעות בלבד. מטרתו היא ליצור הכרות עם שוק ההון ועם אפיקי ההשקעה הקיימים בו. קורסים אלו בדרך כלל יעלו פחות מקורס ארוך יותר, אך יש לקחת בחשבון שהחומר הנלמד מוגבל יותר ונקודתי. קורסים קצרים המתמחים בנושא אחד מתוך לימודי שוק ההון יש להתאים לרצונות התלמיד באופן ישיר. נוסף על כך, יש לוודא כי הקורס אכן מתאים למתחילים ונותן גם את מושגי הבסיס בנושא. רוב הקורסים ללימודי שוק ההון הקיימים כיום בשוק כוללים בתוכם שעות אקדמיות, זאת יש לבדוק מול בית הספר אותו בחרתם.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן