לימודים בישראל

בחירת מכללה ללימודי שוק ההון

בשוק ההון ובהשקעות בבורסה ישנו סיכון ועל מנת להשקיע או לעבוד בשוק ההון יש להבין כיצד העולם הזה עובד. שוק ההון הוא מושג שמאגד בתוכו נושאים רבים, הגדרות ושפה. לימודי שוק ההון הם למעשה כרטיס הכניסה לעולם שוק ההון ולמסחר בשווקי ההון בארץ ובעולם. קורס זה מהווה בסיס ללימודי כלכלה ובנקאות אך הוא גם קורס לימודי תעודה. בוגרי לימודים אלו בדרך כלל ממשיכים ללימודי המשך או משתלבים בתעסוקה בתחום. לאור הביקוש הגדל בארץ מכללות ומוסדות לימוד מציעות מגוון רחב של קורסים הנוגעים לשוק ההון. תוכלו למצוא קורסים ארוכים של חצי שנה ויותר או קצרים של מספר מפגשים. כמו כן, בהיצע הרחב תוכלו למצוא קורסים מקיפים או ממוקדי נושא. כמעט ואין צורך שהמכללות ומוסדות החינוך בארץ לא עונים עליו.

כיצד לבחור מכללה ללימודי שוק ההון?

יש הטוענים שבחירת קורס שוק ההון היא דבר קל שכן במרבית הקורסים בישראל היום מלמדים אנשי מקצוע ותיקים שילמדו בצורה טובה ומקצועית, אך בראש ובראשונה חשוב לבחון מספר של מוסדות לימודי שוק ההון. חשוב לבדוק את ערך התעודה שלהם, את ניסיונם ואת המוניטין שלהם, בדיוק כמו כל תואר שאתם מתכננים לעשות בין אם זה על לימודי משפטים או מנהל עסקים עליכם לבדוק איפה אתם הולכים ללמוד. התעודה של שוק ההון המוענקת לבוגרי הקורס יכולה להוות נקודות זכות אקדמאיות. תעודה ממקום נחשב תשרת אתכם טוב יותר בחיפוש עבודה.

בבחירת המכללה  יש לבדוק את הוותק ואת הניסיון, הרי שמוסד לימודים מוכר יותר בשוק, בעל ותק ומקצועיות הוא מוסד אשר הוכיח את עצמו, לכן מוסד ותיק בעל רזומה מרשים של מרצים ובוגרים בדרך כלל יהווה יתרון משמעותי בערך התעודה והיא תהיה מוכרת יותר בשוק.

כדאי לבדוק אצל אנשים העוסקים בתחום היכן הם למדו ולקבל מהם משוב אודות אותם מקומות. המלצות הן הדרך האותנטית והאמינה ביותר לקבלת התרשמות, הרי שאין חכם כבעל ניסיון. חשוב לבדוק עם הממליצים מה הם אהבו ולמה לא התחברו במהלך הלימודים. חסרון לאחד יכול להוות יתרון לאחר. בכל מקרה, טוב מראה עיניים וניסיונם של אחרים על מנת לעזור לכם לקבל החלטה.

גודל קבוצת הלימוד הוא חשוב בלימודי שוק ההון, יש כאלו להם יתאימו כיתות לימוד גדולות יותר, אך מנגד יש שיעדיפו כיתות קטנות על מנת להכיר את המרצה ולקבל ממנו ליווי צמוד. שימו לב שכיתת לימוד סטנדרטית במכללות כוללת בדרך כלל כעשרה עד עשרים משתתפים, אך ישנם קבוצות לימוד קטנות יותר של בין חמישה לעשרה תלמידים. ככל שהקבוצה יותר קטנה כך ברוב המקרים היא תהיה יותר יקרה יותר.

נושאי הקורס ושיטת התרגול במכללה לשוק ההון

סילבוס והמיקוד של נושאי הקורס המועברים במסגרת מכללה לשוק ההון חשובים מאין כמותם. רוב הקורסים מכסים את הנושאים הבסיסיים אך חשוב לבדוק היטב את הנושאים הנלמדים בקורס על מנת להבין אלו כלים ניתנים בקורס. מגוון הקורסים, הסדנאות וההשתלמויות במסגרת לימודי שוק ההון הוא רחב מאוד, לכן יש להתאים את נושאי הקורס לצרכים של התלמיד ולרמת הידע שקיימת לו. קורס בסיסי יתאים למתחילים בשוק. מנגד, אנשים אשר למדו כבר את הידע הבסיסי בדרך כלל ירצו לפנות לאפיקים מורכבים יותר ולקורסים בנושאים ממוקדים. חשוב לבחור קורס בו החומר הלימודי מקיף ומעודכן.

שיטת התרגול חשובה לא פחות בלימודי שוק ההון. השקעה מוצלחת בשוק דורשת אימון ותרגול כך שככל ששעות התרגול בקורס ארוכות יותר כך סיכוי ההצלחה של התלמיד לאחר הקורס גדול יותר. המוסדות המובלים בלימודי שוק ההון בדרך כלל מתרגלים את החומר הנלמד בפועל באמצעות סימולטורים המאפשרים לעבוד עם נתוני שוק רלוונטיים ואמתיים בלי סיכון כספו של התלמיד.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן