לימודים בישראל

לימודי שיאצו

לימודי רפואה משלימה נהנים מביקוש ער בשנים האחרונות, וזאת לנוכח הפיכת שיטות הטיפול האלטרנטיביות לחלק בלתי נפרד מהמיינסטרים. אחד המסלולים הבולטים בתחום זה הוא לימודי שיאצו, שמהם ניתן ליהנות בשורה ארוכה של מוסדות לימוד.

מהי שיאצו?

שיאצו היא שיטת טיפול שמקורה ביפן, אם כי היא מסתמכת על עקרונות מתוך הרפואה הסינית עתיקת היומין.

פירוש השם שיאצו הוא לחץ באמצעות האצבעות ("שי" = אצבע, "אצו" = לחץ), שכן בשיטת טיפול זו מופעל לחץ על נקודות ספציפיות בגופם של המטופלים באמצעות האצבעות בעיקר (אם כי לא רק, שכן ייתכנו טיפולים שבהם הלחץ הוא בעזרת המרפקים ואפילו הברכיים. בכל מקרה טיפול בשיאצו הוא טיפול עדין מאוד ומרגיע להפליא).

הנקודות עליהן מופעל לחץ הן נקודות אליהן מחוברים מרידיאנים, אותם ערוצים בתוך גוף האדם שבהם זורמת אנרגיית הצ'י, שעל פי הרפואה הסינית חייבת להיות מאוזנת בכל איבר ואיבר ובכל נקודה ונקודה בגוף כדי שנהיה בריאים פיזית ונפשית. כדי להחזיר לאיזון את אנרגיית הצ'י במקומות בהם היא יצאה מאיזון, מאבחן המטפל בשיאצו את הגורמים לחוסר האיזון, ובהתאם לאבחון המעמיק קובע מהן נקודות הדיקור עליהן הוא יפעיל לחץ, ובנוסף את עוצמת הלחץ ומשך הזמן בו יש להפעיל את הלחץ.

לימודי שיאצו מכשירים מטפלים בשיטה זו, ולשם כך מעניקים לתלמידים את הבסיס התיאורטי של הרפואה הסינית וכמובן התנסות מעשית בטכניקות השונות של השיאצו. בנוסף, ברוב מוסדות הלימוד שבהם ניתן להפוך למטפלי שיאצו מוסמכים כוללים הלימודים גם ידע מהרפואה ה"מערבית" ובפרט פיזיולוגיה, אנטומיה ופתולוגיה.

היכן ניתן ללמוד שיאצו?

בין מוסדות הלימוד לשיאצו בישראל ניתן לציין את מכללת תמורות, את מכללת מדיסין, את רידמן, את בית הספר לרפואה משלימה של היחידה ללימודי חוץ של האוניברסיטה הפתוחה ("מירב" שמו), את מכללת תלתן, את המכללה האקדמית וינגייט ואת מכללת כרכור לרפואה משלימה.

רוב המכללות המציעות לימודי רפואה משלימה מציעות לימודי שיאצו. מאחר שהתחום אינו מוכר כאקדמי, וזאת למרות שלא מעט גורמים במועצה להשכלה גבוהה קוראים לאקדמיזציה של תחום הרפואה המשלימה על ענפיה השונים, הלימודים הם לימודי תעודה, ותנאי הקבלה הם 12 שנות לימוד ומעבר ראיון אישי על מנת לבדוק את הזיקה לתחום הטיפולי.

הכשרת מטפלי שיאצו במכללת רידמן

לימודי השיאצו במכללת רידמן נמשכים שלוש שנים שבסיומם זוכים הבוגרים לתעודה של מטפלי שיאצו מומחים (התעודה הגבוהה ביותר בתחום; ישנן גם תעודת מטפל שיאצו מוסמך ותעודת מטפל שיאצו בכיר).

במהלך הלימודים מושם דגש רב על תרגול מעשי של הטכניקות השונות, הן בקליניקת המומחים של רידמן והן במסגרת הקהילה.

לימודי שיאצו במכללת תמורות

מכללת תמורות מתהדרת בוותק של למעלה מ- 15 שנה ובהכשרתם של מאות מטפלי שיאצו, וכן בכיתות קטנות וביחס אישי לכל תלמיד כולל הדרכה צמודה במהלך התרגולים.

כל שנת לימודים עומדת בפני עצמה, כשלאחר השנה הראשונה זוכים לתעודת מטפל מוסמך, לאחר שנה ב' לתעודת מטפל בכיר ומי שממשיך גם לשנה ג' הופך למטפל שיאצו מומחה.

לימודי שיאצו במכללת כרכור לרפואה משלימה

גם במכללת כרכור לרפואה משלימה לימודי השיאצו מתקיימים במתכונת מודולרית, כשבשנה הראשונה ישנם 30 מפגשים בהיקף של 200 שעות לימוד, ובשנתיים הבאות 37 מפגשים בהיקף של כ- 250 שעות לימוד בכל שנה.

לימודי שיאצו במכללת מדיסין

במכללת מדיסין ניתן לבחור בין מסלול חד שנתי לבין מסלול דו שנתי, כשבהתאם לאורך הלימודים גם התעודה המוענקת לבוגרים. למכללת מדיסין שלוחות בנתניה ובחיפה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן