לימודים בישראל

לימודי שיווק דיגיטלי

עולם השיווק כיום הינו דינאמי ומהיר יותר מאי פעם. זמנם של העיתונים והטלוויזיה כמקור בלבדי לשיווק מוצרים ושירותים חלף עבר וכיום תפסו את קדמת הבמה הערוצים הדיגיטליים. רשתות חברתיות, מנועי חיפוש ואתרים רספונסיביים, כל אלה מהווים חלק מהמשחק. כך גם שימוש בטכניקות וירליות, סרטוני קידום מכירות, שליחת מסרים מידיים, ניוזלטר, מיילים בתפוצה רחבה ומסדי נתונים ומאגרי לקוחות. גם אנשי שיווק וותיקים ומנוסים צריכים כיום לדעת ולהכיר את השיווק הדיגיטלי על בוריו וזוהי הדרך להגיע אל הצרכן כיום, וגם בעתיד.

לימודי שיווק דיגיטלי במסגרת תואר ראשון

שיווק דיגיטלי לתואר הראשון הינו אפשרות חדשה יחסית בארץ. בחלק ממוסדות הלימוד, אוניברסיטאות ומכללות, ניתן ללמוד היבטים של השיווק הדיגיטלי גם במסגרת תארים במנהל עסקים, שיווק ופרסום, תקשורת. תואר ראשון, שאורכו שלוש שנים מלאות, כולל קורסים בשיווק, פרסום, קידום מכירות, שימוש במנועי חיפוש לטובת אופטימיזציה, הקמת אתרים, קידום ברשתות חברתיות, בניית קמפיינים, פרסום ממומן. במהלך התואר מקבלים ידע רב בחדשנות טכנולוגית, לומדים על אסטרטגיות של משא ומתן, מבינים את הסוד של ביצוע מחקרי שוק, מקבלים רקע בכלכלה, חשבונאות, תורת המשחקים ככלי לקבלת החלטות, התנהגות ארגונית.

לימודי תעודה – קורס שיווק דיגיטלי

קורס בשיווק דיגיטלי יכול להתאים לאנשי שיווק ופרסום וכן לבעלי עסקים הרוצים ידע וכלים הנחשבים לחיוניים לקידום מכירות ושיווק מתקדם. הקורס יתאים גם לאנשים שרוצים מקצוע מבוקש בין אם כעצמאיים ובין אם כשכירים. אורכו של קורס נע בין מאה שעות לבין מאתיים שעות לימוד ונושאי הלימוד מגוונים. בין היתר, לומדים בקורס כיצד משתמשים ברשתות חברתיות לצורך שיווק וקידום עסקי, כיצד יוצרים קמפיין בפייסבוק ואיך עושים שימוש ברשתות חברתיות חדשות כגון סנאפצ'ט. לומדים להכיר כל מה שקשור בקידום אתרים, רכישת מדיה, גוגל אדוורדס. מבינים איך פועל האלגוריתם של מנועי החיפוש ומהי אופטימיזציה. בנוסף, רוכשים כלים בחשיבה יצירתית לקידום רעיונות פרסומיים, בונים אתר שיווקי ודפי נחיתה, מבינים איך להשתמש במערכות לבניית אתרים דינאמיים (כגון וורדפרס).

תנאי קבלה

לימודי תעודה בשיווק דיגיטלי מתאימים למועמדים בעלי 12 שנות לימוד לפחות, בעלי רקע מקצועי בשיווק או ידע באינטרנט ומחשבים. חלק מהקורסים יקבלו מועמדים אקדמאים בלבד ויתכן שהמועד יידרש לוועדת קבלה. תואר ראשון בשיווק דיגיטלי נועד לבעלי בגרות מלאה בממוצע איכותי ותיתכן גם דרישה לציון פסיכומטרי.

עבודה ואפשרויות תעסוקה לבוגרים

לאחר סיום הלימודים יכולים הבוגרים להשתלב בענף הפרסום, המכירות והשיווק. בעלי ידע בשיווק דיגיטלי נדרשים במשרדי פרסום, בחברות לקידום אתרים, כיועצי פרסום לבעלי עסקים קטנים וכן לחברות ענק ותאגידים. בוגרים בעלי תואר ראשון יכולים להוביל פרויקטים מורכבים של שיווק דיגיטלי, והבוגרים יכולים להציע שירותי קידום עסקים ואתרים, בניית דפי נחיתה מקצועיים, שירותי מיתוג, שיווק וויראלי. ישנה אפשרות להשתלב גם בענף ההייטק וטכנולוגיית המידע, בסטארט אפ ובמיזמים מבטיחים מכל הסוגים.

מוסדות לימוד מובילים

למרות שהעולם האקדמאי נחשב לשמרן ביחס להתקדמות המהירה של טכנולוגיית המידע והאינטרנט, מסתבר שמוסדות לימוד מובילים בהחלט הבינו את הצורך הקיים בכלים מתקדמים של שיווק דיגיטלי. אז היכן ניתן ללמוד שיווק דיגיטלי? למשל בטכניון ובאוניברסיטה הפתוחה וגם במכללת ספיר ובמכללת רופין.

 • שיווק דיגיטלי בטכניון – לימודים ביחידה ללימודי חוץ וללימודי המשך של הטכניון ניתן ללמוד ניהול ושיווק בדגש על השיווק הדיגיטלי. תוכנית הלימודים מרחיבה בין היתר אודות מושגים בשיווק דיגיטלי, הקמת אתר שיווקי, השימוש הנכון בגוגל ופייסבוק.
 • שיווק דיגיטלי באוניברסיטה הפתוחה – לימודים במסגרת לימודי חוץ (בית הספר חשיפה) מציעים קורס בשיווק הדיגיטלי המראה את הדרך להתמחות מקצועיות בכל הקשור בשיווק תוך שימוש בכלים דיגיטליים, שיווק ממוקד ודינאמי.
 • שיווק דיגיטלי במכללת ספיר – במכללה האקדמית ספיר לקחו את התחום הדיגיטלי של השיווק צעד אחד קדימה ומציעים תואר ראשון בשיווק טכנולוגי, עם דגש על שיווק לענף ההייטק.
 • שיווק דיגיטלי במכללת רופין – קורס משולב לשיווק דיגיטלי, שיווק אינטרנטי וכן קידום אתרים.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן