לימודים בישראל

לימודי שיווק ומכירות

אמנות המכירה והשיווק מבוססת כיום על יסודות מדעיים ומחקרים מדוקדקים. איך מנהלים משא ומתן, איך ניגשים למכירה בעסקאות גדולות, איך מגיעים לקהל היעד, אילו ערוצי פרסום קיימים ואיך עושים שבהם שימוש נכון? כל אלה ועוד מהווים חלק חשוב מלימודי שיווק ומכירות. הלימודים מתאימים לאנשים שעוסקים בתחום זה וכן לכאלה הרוצים להשתלב בו בהצלחה.

לימודי שיווק ומכירות לתואר ראשון

נושאים בשיווק ובמכירות נכללים בתארים ראשונים מגוונים כגון תואר בכלכלה, חשבונאות, תקשורת, מנהל עסקים וכמובן תואר בניהול עם דגש על שיווק ומכירות. מוסדות אקדמאים מובילים מציעים אפשרות לחטיבה בתחום השיווק והמכירות כאשר נידונים גם נושאים יישומיים – סדנאות מכירה, סימולציות. הלימודים אורכים שלוש שנים וקורסי חובה כוללים למשל ניהול השיווק, פרסום וקידום מכירות, ניהול משא ומתן. יש אפשרות להשתתף גם בקורסים בתחום תורת קבלת ההחלטות, התנהגות צרכנים, מבוא למיקרו כלכלה, אתיקה ועוד.

לימודי שיווק ומכירות תואר שני

שיווק ומכירות בלימודי התואר השני משולבים בלימודי מנהל עסקים. הלימודים נמשכים על פני שנתיים (ארבעה סמסטרים) ולצד קורסים מתקדמים בשיווק, טכניקות של מכירות, ניהול קמפיינים ומשא ומתן, לומדים גם על ניהול מחקרי שוק, ניהול מערכי מכירה, סטטיסטיקה, חידושים בשיווק מקוון.

לימודי תעודה – קורס שיווק ומכירות

קורסים בתחום השיווק והמכירות שמים דגש על הצד המעשי, אך גם כוללים נושאים עיונים. הקורסים נמשכים על פי כ-150 עד 200 שעות לימוד במפגשים חד שבועיים. הקורס מתאים כהסבה מקצועית לאקדמאים מתחומים אחרים, לאנשי מכירות ומנהלים שרוצים לשפר את המקצועיות, לבעלי עסקים קטנים ויזמים. בקורס מסוג זה לומדים על מקומו של השיווק בעסק הקטן, תפיסות מובילות בשיווק, שיווק עסקי וניהול צוות מכירות, שיטות הפצה ומכירות אונליין, שימוש בטכניקות שיווק דיגיטליות.

תנאי קבלה

מהם תנאי הקבלה ללימודי שיווק ומכירות? על מנת להתקבל לקורס במסגרת לימודי תעודה אין חובה לתעודת בגרות אולם נדרש ריאיון אישי ו-12 שנות לימוד. כדי להתקבל לתואר ראשון נדרש המועמד להיות בעל ציונים סבירים או טובים וחלק ממוסדות הלימוד דורשים גם פסיכומטרי. תואר שני יתאים לבוגרי תואר ראשון בציון שמונים לפחות, עדיפות לבעלי רקע בשיווק, תקשורת, מנהל עסקים. עשוי להיות צורך בבחינת קבלה כגון GMAT.

עבודה ואפשרויות תעסוקה לבוגרים

לימודי שיווק ומכירות יכולים להיות המפתח לקריירה בתחום המכירות במגזר הפרטי, העסקי או הקמעונאי. אנשי מכירות נדרשים לרשתות, למוסדות פיננסיים, חברות וארגונים. הבוגרים יכולים להשתלב בעולם העסקי כיזמים, להשתלב בתחום השיווק הדיגיטלי. כאשר מדובר בבוגרי הכשרה אקדמאית ובעיקר תואר שני, אפשר לקדם קריירה בתפקידי ניהול בכירים – סמנכ"לי שיווק, דירקטורים, מנהלי מחלקות בכירים. ניתן להשתלב גם בחברות פרסום ויחסי ציבור וכן לספק שירותי יעוץ בתחומים נלווים כגון ניהול תדמית, משא ומתן, הענקת שירותי דוברות.

מוסדות לימוד מובילים

כדי ללמוד שיווק ומכירות, כדאי לקבל את הכלים מהמורים והמרצים הטובים ביותר. אפשר לפנות למוסדות לימוד נחשבים וידועים כגון למשל אוניברסיטת תל אביב או אוניברסיטת בר אילן, מכללת ספיר והמכללה למנהל.

 • שיווק ומכירות באוניברסיטת תל אביב – לימודי שיווק ומכירות לתואר ראשון או לתואר שני. תואר שני במנהל עסקים עם התמחות בשיווק מאפשר את רכישת שפת המכירות והשיווק הנדרשת לבכירים. תואר ראשון בניהול מאפשר התמקדות בהיבטים חדשניים, עם דגשי העידן הדיגיטלי.
 • שיווק ומכירות באוניברסיטת בר אילן – הכשרה בשיווק ובמכירות הן מסלול לתואר ראשון, הן במסלול לתואר שני (מנהל עסקים – התמחות בשיווק) והן בקורס מקצועי לא אקדמאי. מדובר בקורס מקיף שאורך כ-170 שעות ובנוסף – פרויקט גמר.
 • שיווק ומכירות במכללת ספיר – אפשרויות שונות לקבל הכשרה אקדמית או מעשית בשיווק ומכירות – ניתן ללמוד לתואר ראשון בשיווק טכנולוגי, קורס מקצועי מוצע בתחום ניהול הרכש ולוגיסטיקה ומתקיימות גם סדנאות בניהול, שיווק ומכירות.
 • שיווק ומכירות במכללה למנהל – ניתן ללמוד שיווק ומכירות במסגרת תואר ראשון בניהול או בתקשורת. קורס במכירות ובשיווק מוצע במכללה החוץ אקדמאית, בהיקף של 160 שעות לימוד.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן