לימודים בישראל

לימודי תעודה באוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב מציעה לימודי תעודה במספר תחומים ובהם חינוך, עריכה לשונית, עיתונאות, תרגום ועוד. הלימודים מיועדים למי שמבקש לרכוש מקצוע חדש, לבצע הסבה מקצועית או לשכלל את יכולותיו בתחום עיסוקו, והם אכן מכשירים אנשי מקצוע ברמה גבוהה, אם כי לא מקנים תואר. בחלק מהמקרים נדרש תואר ראשון רלוונטי כתנאי קבלה ללימודי התעודה.

לימודי תעודה במדעי המחשב

מסלול לימודי תעודה המיועד לבעלי תואר ראשון בתחומים כמו פיזיקה, כימיה, הנדסה ומתמטיקה, ולמעשה, עקב המספר המצומצם של תלמידים המתקבל לתוכנית זו מדי שנה, נדרש לא רק תואר ראשון אלא גם ממוצע ציונים גבוה יחסית.

הלימודים מקנים לסטודנטים ידע יקר ערך בתחומים שונים של מדעי המחשב, ובהם שפות תכנות, אלגוריתמים ומודלים מתמטיים. משך הלימודים – שנתיים. אין אפשרות לפרוש את הלימודים על יותר מ- 6 סמסטרים, וכישלון בשני קורסים או כישלון בקורס עליו חוזרים דינו הפסקת הלימודים.

כדאי לדעת שעבור המעוניינים בהסבה מקצועית לתחום מדעי המחשב דרך לימודי תעודה טכניון הוא אופציה נוספת, שכן מוסד זה מציע 11 תוכניות המכשירות את הדור הבא של אנשי ההייטק בארץ.

בית הספר לעיתונאות

"כותרת" הוא אחד ממוסדות הלימוד המוכרים ביותר בתחום העיתונאות. הוא נוסד בשנת 1990, ב- 2006 עבר לפעול במסגרת אוניברסיטת תל אביב ואת בוגריו ניתן למצוא בכל אמצעי התקשורת הקיימים בישראל. סגל המורים של "כותרת" כולל כמה מהשמות הבולטים בתחום העיתונות בארץ, וביניהם קובי מידן, רענן שקד, שאול אמסטרדמסקי, בן שני ואור הלר.

בית הספר מציע מספר תוכניות של לימודי תעודה (אגב, עבור המבקשים להתערות בשוק התקשורת בארץ דרך לימודי תעודה בר אילן הוא אופציה נוספת, דרך תוכנית "ערוצים"):

תוכנית אחת מיועדת לסטודנטים לתואר ראשון, והיא נמשכת שנתיים שבמהלכן לומדים קורסים אקדמיים ומשתתפים בסדנאות מעשיות רבות. כדאי לקחת בחשבון שתעודת הגמר (המשותפת ל"כותרת" ולאוניברסיטת תל אביב) ניתנת רק למי שהשלים את חובותיו במסגרת התואר הראשון.

תוכנית אחרת מיועדת למי שבאמתחתו כבר יש תואר ראשון והלימודים במסגרתה נמשכים שנה אחת בלבד – שנה מלאה, כולל סמסטר קיץ המוקדש להתמחות מעשית. היקף הלימודים – 40 שעות מעשיות (תוך שימוש בציוד עדכני ומגוון) ועוד 6 עיוניות במסגרת החוג לתקשורת של אוניברסיטת תל אביב.

תוכנית נוספת מתמקדת בהכשרת יועצי תקשורת ואנשי יח"צ. היא מיועדת לבעלי תואר ראשון או לכאלה הנמצאים לקראת סיומו.

בכל התוכניות נדרש גם ראיון קבלה.

עריכה לשונית ותרגום

בית הספר למדעי הרוח של אוניברסיטת תל אביב מציע לימודי תעודה בשני תחומים: עריכה לשונית ותרגום (הכוללים גם עריכת תרגום).

בשני התחומים הלימודים מיועדים לבעלי תואר ראשון עם ממוצע ציונים 80 ומעלה, ומותנים במעבר ראיון אישי. משך הלימודים: 2 סמסטרים.

תעודת הוראה

אוניברסיטת תל אביב מציעה מסלול להכשרת מורים במגוון מקצועות לעבודה בבתי הספר העל יסודיים.

המסלול מיועד לבעלי תואר ראשון בתחומים רלוונטיים להוראה: כך, למשל, בוגרי מדע המדינה, סוציולוגיה או משפטים יכולים להפוך למורים לאזרחות ואופציות נוספות הן היסטוריה, תיאטרון, ערבית, ספרות, לשון עברית ופסיכולוגיה. בנוסף ישנו מסלול מיוחד לתעודת הוראה במדעים המתקיים בחוג לחינוך מדעי, מתמטי וטכנולוגי (מסלול המכשיר מורים למתמטיקה, פיזיקה ועוד).

היקף הלימודים הוא 48 שעות סמסטריאליות, אותן ניתן לפרוש לשנה עד שנתיים. בחלק מהמסלולים ניתן להתחיל ללמוד כבר במהלך השנה השלישית של התואר הראשון.

למעוניינים בלימודי תעודה אוניברסיטת תל אביב מציעה אופציות נוספות, ובכל מקרה, על מנת לקבל מידע המותאם אישית עבורכם ועבור ההעדפות שלכם בנוגע ללימודים אלה (כמו גם לגבי לימודי תעודה באוניברסיטה הפתוחה ובשאר מוסדות הלימוד המציעים אופציה זו), הנכם מוזמנים להשאיר פרטים בטופס צור קשר.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן