לימודים בישראל

לימודי תעודה באוניברסיטת בר אילן

לימודי תעודה באוניברסיטת בר אילן הם לימודים שאינם מקנים תואר ראשון אולם בוגריהם זוכים להכשרה מקצועית ברמה גבוהה ורוכשים מקצוע מבוקש, או לימודים המתווספים על אלה של התואר הראשון ומעניקים לסטודנטים התמחות ייחודית ויקרת ערך.

מבחינת המעוניינים ללמוד לימודי תעודה – בר אילן היא אופציה שתמיד כדאי לקחת בחשבון, בזכות הקורסים הייחודיים, הרמה הגבוהה של המרצים, סביבת הלימודים המעצימה והעובדה שחלק מתחומי הלימוד במסגרת לימודי תעודה חופפים לאלה הנלמדים בתארים ראשונים רלוונטיים.

לקבלת מידע מפורט ותשובות לשאלות הספציפיות שלכם אודות לימודי תעודה באוניברסיטת בר אילן (כמו גם לימודי תעודה באוניברסיטה הפתוחה, בטכניון, באוניברסיטת תל אביב ובמוסדות לימוד נבחרים אחרים), מוזמנים להשאיר פרטי התקשרות בטופס ה"צור קשר" – הדרך הנוחה והקלה למצוא את האופציה המתאימה לכם ביותר.

המכון לשלטון מקומי

במסגרת המכון לשלטון מקומי של אוניברסיטת בר אילן ניתן ליהנות מהשתלמות הנמשכת שנה אקדמית אחת והמיועדת לבעלי תפקידים שונים במסגרת השלטון המקומי (מועצות מקומיות, מועצות פועלים, מועצות דתיות, מרכזים קהילתיים וכו').

בוגרי תוכנית ייחודית זו זוכים לתעודה הפותחת עבורם דלתות נוספות במסגרת עבודתם, וכן זכאים להמשיך למסלול B.A. כשנקודות הזכות אותן צברו במהלך לימודים אלה נחשבות להם ומקלות עליהם להשלים את התואר הראשון במהירות.

מתורגמנות לשפת סימנים

מסלול ייחודי נוסף של לימודי תעודה שניתן להמשיך ממנו אל לימודי תואר ראשון המוצע על ידי אוניברסיטת בר אילן הוא מתורגמנות לשפת הסימנים הישראלית.

הלימודים מתקיימים במסגרת המחלקה ל- B.A. רב תחומי במדעי הרוח ונמשכים שנתיים במתכונת של יום אחד בשבוע. על מנת להתקבל לתוכנית זו יש לעבור מבחני כניסה בכתב ובעל פה המעידים על שליטה בעברית וכישורים תקשורתיים.

השתלמויות בתקשורת

אוניברסיטת בר אילן מציעה לימודי תעודה והשתלמויות בתקשורת במסגרת תוכנית "ערוצים", המשלבת לימודים עיוניים בתחום עם הקניית ידע מעשי, והכוללת גם התמחות על מנת למקסם את סיכויי התלמידים להשתלב בתקשורת הכתובה, המקוונת והאלקטרונית (המרצים הם אנשי מקצוע בולטים מכל תחומי התקשורת). אגב, עבור המעוניינים להשתלב בתחום באמצעות לימודי תעודה אוניברסיטת תל אביב מהווה אף היא אופציה בזכות בית הספר "כותרת".

עריכת לשון – למידה חדשנית למקצוע קלאסי

עריכת לשון היא אחד המקצועות הוותיקים הקיימים בשוק, והוא נדרש הן בהוצאות ספרים, הן בעיתונים היומיים, הן במגזינים וכתבי עת והן בערוצי הרדיו והטלוויזיה.

במסגרת לימודי תעודה באוניברסיטת בר אילן ניתן ללמוד מקצוע זה בגישה חדשנית – למידה מתוקשבת באופן מלא, היוצרת עורכי לשון מהשורה הראשונה בארץ.

תוכנית הלימודים, שמתקיימת במסגרת המחלקה ללשון עברית וללשונות שמיות, כוללת את עקרונות העריכה בספרות (מתורגמת/ מקור, ילדים ונוער/ מבוגרים), עריכת טקסטים בעלי אופי מדעי וכן טקסטים בתחום תקשורת ההמונים, תוך שילוב בין כללים קלאסיים לנורמות חדשות, שהרי השפה לא מפסיקה להתעדכן.

הכשרת מורים ומנהלי בתי ספר

בית הספר לחינוך מציע לימודי תעודה המיועדים לסטודנטים לתואר ראשון המבקשים להפוך למורים בחטיבות ביניים ותיכונים. בין השאר מיועדת התוכנית לסטודנטים בחוגים להיסטוריה, כימיה, תנ"ך, תושב"ע, מתמטיקה, ביולוגיה מורחב וגיאוגרפיה. רשאים להצטרף לתוכנית סטודנטים מהשנה השנייה והלאה, והיא מעניקה להם בנוסף לתואר ראשון גם תעודת הוראה.

המעוניינים להפוך למנהלי בתי ספר מוזמנים לקחת חלק בתוכנית שמציע בית הספר לחינוך של אוניברסיטת בר אילן בשיתוף פעולה עם המכון הישראלי למנהיגות בית ספרית.

חישוביות ביו רפואית

מסלול מרתק המחבר את הביולוגיה והרפואה עם המתמטיקה ומדעי המחשב, ומכשיר ורופאים המעוניינים לפתח קריירה מחקרית. התחומים הנלמדים כוללים ניהול מידע, אנליזה ואספקטים נוספים שונים של מחקר ביו רפואי. אופציה נוספת העומדת בפני רופאים היא לימודי תעודה טכניון במסגרת המרכז ללימודי המשך מתקדמים שמפעיל המוסד החיפאי.

מסלולים נוספים המוצעים במסגרת לימודי התעודה בבר אילן הם מוזיקה וטכנולוגיה וכן בטיחות בדרכים. למידע נוסף לחץ כאן.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן