לימודים בישראל

לימודי תעודה באוניברסיטה הפתוחה

לימודי תעודה באוניברסיטה הפתוחה נועדו לאפשר לכל אחד להעשיר את עצמו במגוון תחומי ידע, לפתח את יכולותיו ולזכות בהכשרה שעשויה לתרום לא רק לאישיות אלא גם לפיתוח הקריירה. הלימודים באוניברסיטה הפתוחה משולבים בטכנולוגיות חדשניות המאפשרות גישה נוחה אל כל התכנים הלימודיים גם מהבית, ובנוסף ישנן כמובן הרצאות פרונטאליות המועברות בשלוחות השונות של האוניברסיטה הפתוחה ברחבי הארץ.

בנוסף לקורסים בשלל תחומים (שמהם ניתן להרכיב "סלים" מגוונים בהתאם להעדפות האישיות של כל תלמיד), ישנם לימודי תעודה המובילים גם לתואר ראשון, וזאת במסגרת 7 בתי ספר המציעים מאות תוכניות לימודים: מירב, דיאלוג, תפניטק, תפנית, דיפלומה, חשיפה ואסכולות. בתי ספר אלה מקנים לבוגריהם מקצוע נחשק, וכאמור את האפשרות להמשיך בעתיד את הלימודים ולהשלים תואר ראשון.

מירב

בית ספר לרפואה משלימה המכשיר מטפלים ברמה גבוהה במיוחד. בוגרי מירב משתלבים במגוון מקומות עבודה, הן בתחום הרפואה האלטרנטיבית והן בתחום הרפואה האינטגרטיבית (כלומר זו המשלבת בין הקונבנציונלי לאלטרנטיבי).

רשימת הקורסים ב"מירב" ארוכה ומרשימה, וכוללת, בין השאר, רפואה סינית, שיאצו, טווינא, ארומתרפיה, דיקור, קינסיולוגיה חינוכית והעצמה, דמיון מודרך, NLP, תנועה בהריון, פרחי באך ועוד ועוד.

דיאלוג

בית הספר לשפות של האוניברסיטה הפתוחה מציע לימודי תעודה בשפות הקלאסיות (צרפתית, ספרדית, איטלקית), בשפות אירופאיות אחרות כגון הולנדית, רוסית וגרמנית, באנגלית ובאנגלית עסקית, בשפות המגיעות מהמזרח הרחוק והופכות חשובות יותר ויותר בעולם של ימינו – סינית ויפנית, וכן בשפה של שכנינו, הערבית (כולל מסלול מיוחד: ערבית של אמצעי התקשורת).

תפנית

בית הספר למנהלים מציע לימודי תעודה שמטרתם העשרת כל מי שעוסק בניהול והכשרת מנהלים טובים יותר.

הקורסים שמציע תפנית נחלקים ל- 4 תחומים עיקריים: התנהגות ארגונית ומשאבי אנוש, ניהול טכנולוגי ומערכות מידע, ניהול עסקים ופיתוח מנהלים וקורסים לבכירים (למשל, קורס הכשרת דירקטורים).

תפניטק

בתפניטק ניתן לרכוש מקצועות מהתחום המבוקש ביותר בימינו, ההיי טק. הקורסים השונים שמציע בית הספר מכשירים אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בניהול רשתות לינוקס, מהנדסי רשתות תקשורת, בודקי תוכנה ועוד. כדאי לדעת שעבור המבקשים להתמחות בענף המחשבים דרך לימודי תעודה אוניברסיטת תל אביב מהווה אף היא אופציה.

דיפלומה

במסגרת "דיפלומה" נלמדים קורסים יישומיים יותר המקנים הכשרה מקצועית בהתאם לדרישות של משרד התמ"ת וכן משרד החינוך, כך שבפני בוגרי לימודי תעודה מטעם בית ספר זה נפתחות דלתות רבות.

בין המגוון העצום של הקורסים שמציע דיפלומה: קורס מדריכי טיולים לחו"ל, הנהלת חשבונות 1+2, הנהלת חשבונות 3, עיצוב ותכנון תאורה, עיצוב ותכנון פנים (אגב, מבחינת המעוניינים להתמקצע בתחום זה דרך לימודי תעודה טכניון הוא אופציה אפשרית נוספת), מזכירות רפואית, עיצוב והפקת אירועים, ניהול מחסן ממוחשב ולוגיסטיקה ועוד ועוד.

חשיפה

בית הספר לאמנויות התקשורת, הטלוויזיה והמולטימדיה מציע לימודי תעודה בתחומים עכשוויים מרתקים דוגמת תסריטאות, עריכה קולנועית, פוסט פרודקשן, אנימציה, קופירייטינג ועוד.

כדאי לציין כי עבור המבקשים להשתלב בשוק התקשורת דרך לימודי תעודה בר אילן היא אופציה נוספת, במסגרת תוכנית "ערוצים", אם כי שם הדגש הוא יותר על עיתונות.

אסכולות

שמו המלא של אסכולות הוא בית הספר ללימודים רב תחומיים ולתרבות הדעת, ואכן כשמו כן הוא: ניתן ליהנות בו מלימודי תעודה במגוון רחב של תחומים (מקולנוע ואמנות דרך מדעי החברה וכלה במדעי הרוח ומדעי הטבע), ולהאזין למרצים המובילים בארץ דוגמת פרופ' יורם יובל, העיתונאי הכלכלי הבולט סבר פלוצקר, הכלכלן הבכיר ד"ר אבי שמחון, העיתונאי הוותיק אורן נהרי, ההיסטוריון הידוע פרופ' אביעד קליינברג, עורך עיתון "הארץ" אלוף בן, המוזיקאי עטור הפרסים לאוניד פטשקה ועוד.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן