לימודים בישראל

לימודי תעודה במדעי המחשב

מדעי המחשב הם אחד מתחומי הלימודים המרתקים ביותר והמבוקשים ביותר, ואין פלא שכך הדבר: המחשבים "משתלטים" על החיים שלנו וממלאים תפקיד מרכזי בעוד ועוד תחומים ולמעשה אי אפשר בכלל לדמיין את העולם בלעדיהם. בעקבות כך ישנו ביקוש הולך וגובר לאנשי מחשבים למגוון רחב של משרות בתחום, כולן מאתגרות ומתגמלות, ואין כמו לימודי מדעי המחשב כדי לפתוח דלתות רבות אל תחום זה.

ניתן, כמובן, לעשות זאת במסגרת לימודי תואר ראשון ואפילו תואר שני – דרך אחרת היא לימודי תעודה במדעי המחשב.

למי מיועדים לימודי תעודה במדעי המחשב?

לימודי מדעי המחשב בדרך של לימודי תעודה יכולים להתאים לבעלי תואר ראשון באחד מתחומי ההנדסה או המדעים המדויקים, המבקשים לרכוש בנוסף לידע שכבר יש להם גם ידע במדעי המחשב – בין אם כדי לבצע הסבה מקצועית ובין אם כדי לשלב בין התחומים.

בנוסף, גם מי שאין באמתחתו תואר אקדמי בתחום, יכול ללמוד את תחומי המחשבים במסגרת לימודי תעודה באמצעות קורס מחשבים המוצע במוסדות השונים במגוון נושאים כגון בניית אתרים, פיתוח אפליקציות, אבטחת מידע וכדומה.

במסגרת לימודי מחשבים לתעודה, ניתן ללמוד נישות שונות הקשורות לעולם המחשבים, למשל שימוש בתוכנות משרדיות או גרפיות, שימוש בשפות תכנות פופולאריות, טכנאות מחשבים, תמיכה במשתמשים ואינטרנט. במסגרות המלמדות לתעודה ולא לתואר, התכנים ממוקדים הרבה יותר וניתן למצוא לימודים המתמקדים בכל תחום מעשי ויישומי של מחשבים כמו רשתות חברתיות, טכנאות מחשבים עם דגש על חומרות ותוכנות פופולריות, עיצוב ובניית אתרים, לימודי מחשבים שמתמקדים בתוכנות גרפיות, תוכנות משרדיות או תוכנות חישוב ונושאים רבים אחרים.

לימודי תעודה באוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב מציעה שלל מסלולים של לימודי תעודה ובהם גם מסלול במדעי המחשב.

התוכנית של אוניברסיטת תל אביב מיועדת לבעלי תואר ראשון ממוסד לימודים המוכר על ידי המל"ג בתחומים הבאים: פיזיקה, סטטיסטיקה וחקר ביצועים, מתמטיקה, גיאופיזיקה והנדסה. ניתנת עדיפות לבעלי ממוצע ציונים גבוה וכן למי שיש באמתחתו ניסיון מעשי בתחום המחשוב.

הלימודים מבוססים, באופן טבעי, על ידע במתמטיקה ומועמדים חסרי ידע זה יידרשו ללימודי השלמה עוד בטרם תחילת הלימודים בתוכנית עצמה – שכוללת קורסים ב- 3 תחומים עיקריים: מודלים מתמטיים, אלגוריתמים לפתרון בעיות ושפות תכנות.

הלימודים, ברוב המקרים, נמשכים 4 סמסטרים אולם ניתן לפרוש אותם גם על פני עד 6 סמסטרים.

לימודים באוניברסיטה הפתוחה

גם אל המסלול של לימודי תעודה במדעי המחשב במסגרת האוניברסיטה הפתוחה מתקבלים בעלי תואר ראשון בהנדסה או במדעים מדויקים.

תלמידי התוכנית זוכים לידע בסיסי, תיאורטי ויישומי גם יחד, מעולם המחשבים ויכולים בתום הלימודים להמשיך לתואר שני במדעי המחשב (בתנאים מסוימים) או לעבוד בחברת היי טק הזקוקה לבעלי ידע משולב בהנדסה ובמדעי המחשב.

כל סטודנט רשאי להרכיב לעצמו את תוכנית הלימודים הספציפית, אך מחויב לקבל את הסכמת הוועדה לאישור תוכניות לימודים של האוניברסיטה הפתוחה. ישנם גם קורסי חובה, בעיקר במתמטיקה, ומי שלא למד אותם במסגרת לימודי התואר הראשון חייב להשלימם. קורס חובה נוסף עוד לפני התחלת הלימודים בתוכנית הוא מבוא למדעי המחשב ושפת ג'אווה.

במסגרת הלימודים עצמם יש לעבור 8 קורסי חובה (תכנות מתקדם בשפת ג'אווה, אוטומטים ושפות פורמליות, מערכות הפעלה ועוד) ועוד קורס בחירה מתוך רשימה ארוכה של אפשרויות (ובהן מבוא לבינה מלאכותית, מבוא לקריפטוגרפיה, כריית מידע, תכנות מונחה עצמים וחישוביות ביולוגית).

תעודה של המרכז הבינתחומי הרצליה

גם בית הספר למדעי המחשב ע"ש אפי ארזי שבמרכז הבינתחומי הרצליה, אחת המכללות היוקרתיות בישראל, מציע תוכנית לימודי תעודה במדעי המחשב.

התוכנית נועדה לאפשר למי שכבר יש באמתחתו תואר ראשון בהנדסה, מתמטיקה, כימיה, בילוגיה או פיזיקה לרכוש ידע יקר ערך גם בתחום מדעי המחשב ולשלב אותו עם הידע שכבר רכש. בוגרי התוכנית יכולים להמשיך אל לימודי מדעי המחשב במסגרת תואר שני (בתנאי שהממוצע שלהם הוא 80 ומעלה) או פשוט לעבוד בתחום – כשבזכות הידע המשולב, הן מתחום המחשבים והן מהתחום בו זכו לתואר ראשון, ניצבות בפניהם אפשרויות מרתקות במיוחד.

על מנת להתקבל לתוכנית יש צורך בידע מינימלי במתמטיקה (או לחילופין לימודי השלמה בתחום). הלימודים כוללים 6 קורסי חובה (וביניהם מבני נתונים, ארכיטקטורות דיגיטיליות, מערכות הפעלה) ועוד 4 קורסי בחירה מתוך רשימה ובה קורסים דוגמת ניהול מסדי נתונים וגרפיקה ממוחשבת.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן