לימודים בישראל

לימודי תעודה במשאבי אנוש

ההון האנושי הפך בשנים האחרונות ליותר ויותר יקר ערך, כשעוד ועוד ארגונים וחברות, הן במגזר הציבורי והן במגזר העסקי, כבר מבינים שהמפתח להצלחה טמון בעובדים איכותיים, מקצועיים ומסורים. בהתאם, אך טבעי הוא שכשמדברים על לימודי משאבי אנוש, אז גם לימודי תעודה בתחום יתפשו מקום נכבד למי שרוצה להפוך למנהל משאבי אנוש או למומחה בתחום.

חשוב להדגיש כי בפני הרוצים להתמקצע בתחום רב חשיבות זה עומדת גם האופציה של תואר ראשון בניהול משאבי אנוש (תואר אליו ניתן ללמוד במכללה האקדמית כנרת) וכן ישנם מסלולים שונים של לימודי מנהל עסקים עם התמחות במשאבי אנוש, לימודי כלכלה וניהול עם התמחות זו או לימודי מדעי ההתנהגות עם דגש על משאבי אנוש (למשל במכללה האקדמית ת"א יפו) – אולם ברוב המקרים מדובר בלימודי תעודה.

אחת הסיבות המרכזיות לכך שלימודי תעודה במשאבי אנוש הוא תחום כה מתאים היא האופי הממוקד שלו, וסיבה אחרת היא שבמקרים רבים מגיעים ללימודים אלה כאלה שכבר עוסקים בתחום ושכבר יש באמתחתם תואר ראשון או אפילו שני וכעת הם רוצים להעשיר את ארגז הכלים שלהם במיומנויות ספציפיות ובידע מתקדם רלוונטי.

מה לומדים במסגרת לימודי תעודה משאבי אנוש?

כל מוסד לימודים שם דגשים מעט שונים במסגרת הקורסים שהוא מציע, וכמובן שישנם הבדלים בין מסלולים של 50-60 שעות לימוד לבין מסלולים של 180-200 שעות לימוד, אולם ישנו גם מכנה משותף רחב למדי בין כל האפשרויות, ובין השאר לומדים המשתתפים בקורסים של לימודי משאבי אנוש דיני עבודה, ניהול קריירה בתוך ארגון, הנעה ומוטיבציה, גיוס עובדים, קליטת עובדים, הדרכת עובדים, קידום עובדים ופרישת עובדים וכן רוכשים ידע מתחום לימודי מדעי החברה.

איפה מוצעים לימודי תעודה בניהול משאבי אנוש?

כאמור ישנן לא מעט אופציות למי שרוצה להתמקצע בתחום משאבי האנוש דרך לימודי תעודה, וביניהן ניתן לציין את המי"ל (המרכז הישראלי לניהול), את היחידה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית גליל מערבי, את מכללת רמת גן, את המכללה למנהל, את היחידה ללימודי חוץ והמשך של הקריה האקדמית אונו, את היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של הטכניון ואת בית ספר תפנית המשויך לאוניברסיטה הפתוחה.

במכללה למנהל קורס ניהול משאבי אנוש נפרש על גבי 200 שעות לימוד אקדמיות. הלימודים הם לימודי ערב, על מנת להתקבל אליהם יש צורך ב- 12 שנות לימוד ובמעבר ראיון אישי, ובין השאר זוכים הסטודנטים לידע בנושאים כמו הפסיכולוגיה של העבודה, פיתוח משאבי אנוש, דיני עבודה, התמודדות עם קונפליקטים, מצבי לחץ, גישור ומערכות עידוד עובדים.

אופציה נוספת של לימודי תעודה משאבי אנוש בהיקף נרחב היא המכללה האקדמית גליל מערבי, השוכנת בעכו – היחידה ללימודי חוץ מציעה תוכנית בת 180 ש"ל שמתוכן 50 מוקדשות לפרקטיקום, ושבאופן כללי שמה דגש ניכר על הקניית מיומנויות מעשיות.

בבית הספר למנהלים של היחידה ללימודי חוץ של האוניברסיטה הפתוחה, "תפנית", דרישות הקבלה הן תואר אקדמי (מתחום לימודי מדעי החברה או הניהול או מכל תחום אחר) וכן ניסיון תעסוקתי רלוונטי בן שנתיים לפחות. הקורס כולל 200 שעות לימוד כש- 20 מתוכן הן ביצוע פרויקט גמר. במהלך הלימודים זוכים הסטודנטים לכלים מתקדמים בניהול והדרכה.

במרכז הישראלי לניהול מוצעים 2 קורסים – האחד למתחילים בהיקף של 48 ש"ל והשני למתקדמים בהיקף 120 ש"ל. לקורס השני מתקבלים בעלי תואר אקדמי וניסיון תעסוקתי (בן 3 שנים ומעלה) ואילו הקורס הראשון מיועד לכל מי שרוצה להתמקצע בתחום.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן