לימודים בישראל

לימודי תקשורת

לימודי תקשורת הם אחד התחומים המבוקשים ביותר כיום של לימודים בישראל, הודות לתפקידי המפתח בהם יכולים להשתלב הבוגרים. לימודי התקשורת מכוונים לתחום שנקרא תקשורת המונים ומתמקדים בתכנים שקשורים לרדיו, טלויזיה, עיתונות, אינטרנט ואמצעי תקשורת אחרים. הלימודים מעניקים כלים להבין את תפקידה המשפיע של התקשורת ככלי תיווך למסירת רעיונות וכגורם השפעה חברתי בעל כוח רב, וגם את הפן הטכני יותר של התקשורת.

מסלולי לימוד
מוסדות לימוד
יעוץ והכוונה

לימודי תקשורת בישראל

לימודים בתחומי התקשורת בישראל מתקיימים במתכונות שונות ומגוונות המאפשרות לסטודנטים למצוא את הנישה הכי מתאימה עבורם. תוכניות הלימוד מאפשרות לסטודנטים להיחשף לתחומים כגון עולם הטלויזיה והקולנוע, שיווק, קופירייטינג, יחסי ציבור, דוברות, עיצוב, צילום, עריכה וסאונד. עולם התקשורת בישראל מפותח ופעיל מאוד והופך את תחום הלימודים הזה למושך ואטרקטיבי עבור צעירים רבים.

למי זה מתאים?

תקשורת משמעותה העברת מסרים בין פרטים. בעולם החי תקשורת מועברת באמצעות חושים שונים ואמצעים מגוונים כגון קולות, צבעים, ריח ועוד. גם אצל בני אדם הדבר נעשה בצורה דומה. אנשים בעלי כושר דיבור והתבטאות טובים עשויים להתאים ללימודים אלה, כמו גם אנשים יצירתיים, בעלי כושר המצאה, חדשנות ומקוריות, יוכלו להשתלב כקופרייטרים או מעצבים בתעשיית התקשורת. העובדה שתחום לימודים זה מכיל בתחומו תתי תחומים מגוונים מאפשרת לרבים למצוא את התחום הספציפי המושך אותם ומתאים עבורם.

תנאי קבלה

דרישות הסף לקבלה ללימודים בכל מוסד ומוסד עשויות להשתנות וחשוב לברר זאת מול המוסדות עצמם או להשאיר פרטים בטופס באתר לקבלת ייעוץ והכוונה בחינם. מסלול הלימודים וסוג התעודה, גם הם מהווים פקטור לתנאי הקבלה שיידרשו מהמועמד. על פי רוב תנאי הקבלה כוללים ציוני סף בתעודת הבגרות וכן ציון פסיכומטרי בהתאם למוסד בו מעוניינים ללמוד. ישנן מכללות אשר אינן דורשות ציון פסיכומטרי ומתבססות על ציוני תעודת הבגרות בלבד.

למדריך המלא בנושא ← לימודי תקשורת תנאי קבלה

תוכנית הלימודים בתחום התקשורת

מטרתם של לימודי תקשורת היא לפתח חשיבה ביקורתית ולהקנות כלים לניתוח והבנה של הגורמים המשפיעים על התקשורת ובאופן הדדי גם מושפעים ממנה, ביניהם הרגלי צריכה, ערכים נורמות ותפיסות, חינוך, צבא וכלכלה, משפט, מדיה ותחומים אחרים. מסלולי לימוד מסויימים שמים דגש רב יותר על הפן הטכני והטכנולוגי ומכשירים את הסטודנטים להתמקצעות במיומנות כלשהי שקשורה בתחום התקשורת: שימוש בתוכנות עריכה, עבודה באולפן ומיומנויות נוספות.

במהלך הלימודים נחשפים הסטודנטים בהדרגתיות לתיאוריות, תכנים ומושגי יסוד שונים מעולם התקשורת. לימודי התקשורת משויכים למדעי החברה וכתחום אקדמי הם נסמכים על אופני תקשורת מסורתיים בין בני אדם: תקשורת בין אישית ובין קבוצתית שכדי להבין אותה נהוג לשלב לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה. בשלב מאוחר יותר של הלימודים התכנים מורחבים לתקשורת המונים ולניתוח הכוחות הפוליטיים, החברתיים, הטכנולוגיים והאחרים שמשפיעים על תקשורת ההמונים.

משך זמן הלימודים

לימודים אקדמיים בתקשורת נמשכים בדרך כלל בין שלוש לארבע שנים, בהתאם למסלול הלימודים והמוסד.

אפשרויות תעסוקה

לימודי תקשורת פותחים אפשרויות תעסוקה נרחבות, מאחר ותחום התקשורת נטוע בחיי היום יום ומגיע דרך צינורות רבים. בוגרי תוכניות הלימוד השונות משתלבים בטלוויזיה וברדיו כעורכים, מפיקים, מגישים, שדרים, תחקירנים ובתפקידים טכניים. גם בכל מה שקשור ליחסי ציבור ודוברות, ייעוץ תקשורתי, יחצנות, וייעוץ תדמיתי לדמויות מפתח ולאנשים מפורסמים, קיימת עדיפות מובהקת לבעלי תואר ראשון בתקשורת.

ענפים נוספים שקולטים לשורותיהם בוגרים של לימודי תקשורת הם בין היתר עולם הפרסום, תחום החינוך וההסברה, שיווק, ביקורת תרבות, קולנוע, פוליטיקה ותעמולה. בעידן שבו כל דבר מקבל פרסום ונראות גבוהה דרך אמצעי התקשורת הרבים, קיימת חשיבות גבוהה מאוד לאנשים שמבינים כיצד מועברים מסרים וכיצד הם מתקבלים, איך ניתן להשפיע על דימוי, לשנות ולעצב אותו בעיני ההמון. האנשים שמחזיקים בידע וביכולת הזו הם בוגרי לימודי תקשורת.

מסלולי לימודים

לימודי תקשורת בישראל ניתן ללמוד במסגרת אקדמית (מכללה או אוניברסיטה) לתואר ראשון או לימודים לתואר שני וכן במסגרות אחרות של לימודי תעודה. בנוסף, ישנם קורסים מקצועיים המתמקדים במיומנויות פרקטיות מתחום התקשורת, שהם לרוב קצרים יותר מלימודים מלאים.

בהתאם למסלול הלימודים הנבחר ניתן להתמחות בתקשורת כתחום מרכזי, לשלב את הלימודים עם תחום נוסף וגם להתמקד בפן המקצועי-טכני של עולם התקשורת.

לימודי תקשורת אקדמיים

לימודי תואר ראשון ושני בתקשורת מקובל לשלב עם לימודים מתחומים משלימים, חופפים או מקבילים כגון פסיכולוגיה, סוציולוגיה, כלכלה, ניהול, משפטים וחוגים אחרים ממדעי החברה. חלק ממסלולי הלימוד מציעים התמחות בתקשורת במשולב עם תעודת הוראה וכן התמחות רב תחומית או במולטימדיה. במסגרת לימודי תואר שני ניתן להתמקד בתחום התקשורת בלבד עם דגש על תקשורת ומדיה, תקשורת פוליטית, תקשורת וקולנוע או תקשורת ועיתונות.

לימודי תעודה בתחום התקשורת

לימודי תקשורת לתעודה, לצורך השתלמות או במסגרת קורס מוצעים גם הם במספר מוסדות לימוד. ניתן להתמחות בתחום הדוברות, יחסי הציבור, בהנדסת תקשורת, בקופירייטינג, ברדיו, בתחקיר, בתסריט, בהפקת טלוויזיה ובתחומים אחרים הנלמדים בתוכניות לימודי תעודה.

מוסדות לימוד מובילים לתקשורת

 • אוניברסיטת תל אביב
 • אוניברסיטת בר אילן
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז הבינתחומי הרצליה
 • הקריה האקדמית אונו
 • מכללת ספיר

לימודי תקשורת בירושליםלרשימת כל מוסדות הלימוד בתחום

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם התקשרו 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

אוניברסיטאות ומכללות מובילות
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • המכללה האקדמית גליל מערבי
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן
מועדי ימים פתוחים
elimudim בפייסבוק