לימודים בישראל

לימודי תקשורת באוניברסיטת אריאל

אוניברסיטת אריאל בשומרון מקיימת לימודי תקשורת לתואר ראשון. התואר מאפשר חשיפה למיטב הנושאים בתחום, תוך למידה מעשית ועיונית גם יחד. במהלך הלימודים מתאפשר לסטודנטים לקחת חלק במחקרים וליצור קשרים עם גופי תקשורת מהמובילים בארץ.

תואר ראשון בתקשורת באוניברסיטת אריאל

לימודי תקשורת באוניברסיטת אריאל משלבים בין אווירה נעימה ללימודים ברמה גבוהה. במסגרת התואר ניתן, אם רוצים, לשלב גם לימודי העשרה נוספים כלימודי חטיבה. ניתן לצד נושאים בתקשורת ללמוד גם נושאים בניהול, בפסיכולוגיה או לימודי המזרח התיכון. עיקר הלימודים, בתחום התקשורת, מבוסס על נושאים עיוניים, סדנאות מקצועיות ומעשיות לבחירה והיכרות עם מיטב המרצים שרבים מהם עוסקים בתקשורת, פרסום או בשיווק הלכה למעשה.

קהל היעד

קהל היעד שמגיע בדרך כלל ללימודי התקשורת מורכב מאנשים סקרנים, דינאמיים, בעלי מוח חוקר. הלימודים מאפשרים להשתלב במגוון תחומים כגון תקשורת כתובה או משודרת, עיתונאות, פרסום ושיווק, ניו מדיה, דוברות ויחסי ציבור, קולנוע. לאחר הלמודים ניתן לעסוק גם בקידום אתרים, בימוי, ניהול קמפיינים, תקציבאות, עריכה ועוד. בוגרים מצטיינים יכולים להמשיך לתארים מתקדמים.

תנאי קבלה

כיצד ניתן להתקבל ללימודי תקשורת? תעודת בגרות הינה חובה. יתקבלו בעלי פסיכומטרי בציון 580 ומעלה ובעלי ממוצע ציוני בגרות 80 או יותר. נדרש ציון של 70 לפחות באנגלית (בגרות – 4 יחידות). ניתן להתקבל גם על סמך ציון התאמה בין פסיכומטרי לבין בגרות כאשר ממוצע בגרות מעולה יכול לפטור מן הצורך להיבחן בבחינה פסיכומטרית.

משך הלימודים

לימודי תקשורת באוניברסיטת אריאל נמשכים על פני 3 שנים.

נושאי לימוד

בין נושאי הלימוד הנכללים במהלך שנה א' של לימודי התואר ניתן למצוא יסודות בתקשורת המונים, מוסדות של תקשורת, אסטרטגיה בפרסום, היבטים היסטוריים של התקשורת בארץ ובעולם, סוציולוגיה ותרבות, סטטיסטיקה וניתוח נתונים, יסודות בפסיכולוגיה חברתית. בשנה השנייה נושאי לימוד נבחרים כוללים שיטות מחקר, טכנולוגיה ותקשורת, דינים וחקיקה, היבטים בניו מדיה, ניהול משברים בתקשורת. בשנה השלישית מעמיקים בנושאים כגון אתיקה בגופי תקשורת, סוגים שונים של יחסי ציבור, תקשורת והיבטים של מגזר ומגדר. נושאים נוספים נכללים בהתמחויות לבחירה, למשל קריאייטיב ומחקרי שוק, פרסומות, שווק מקוון, הקמת אתרים, עקרונות ביצוע הריאיון, עריכה, ביצוע תחקיר בעיתונאות, תסריט ובימוי, צילום, ניהול מותגים, רשתות חברתיות ועוד.

מסלולי לימוד

הסטודנטים לתואר ראשון בתקשורת באוניברסיטת אריאל יכולים לבחור התמחות אחת מתוך מגוון רחב למדי של אפשרויות. בין מסלולי הלימוד ניתן למצוא את המסלול לאינטרנט ולמדיה חברתית, מסלול של לימודי העיתונאות הכתובה, תקשורת אסטרטגית, רדיו וכן – קולנוע וטלוויזיה.

דרישות כלליות

על מנת להיות זכאים לקבלת תואר B.A בתקשורת מטעם אוניברסיטת אריאל, נדרשים הסטודנטים להשלים לצד חובות אקדמאיות וממוצע של 70 לפחות בקורסים הבסיסיים גם השתתפות בסדנאות וכן גם לימודים מעשיים – סטאז'. מדובר בחובת התמחות של 100 שעות לפחות, שתתבצע בגוף תקשורת נבחר באישור האוניברסיטה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן