לימודים בישראל

לימודי תקשורת במכללת כנרת

לימודי תקשורת במכללה האקדמית כנרת מעניקים רקע נרחב ביותר בעשייה התקשורתית. הסטודנט מקבל רקע נרחב, מתוך פרספקטיבה היסטורית והעמקה גם בנעשה בימנו תוך צפי לעתיד. במהלך הלימודים ניתן להשתתף בימי העשרה וכנסים מקצועיים, סיורים לימודיים בגופי תקשורת וכן מתקיימים מפגשים עם אנשי תקשורת ונחשפים לסודות המקצוע ברבדים השונים.

תואר ראשון בתקשורת

הלימודים במכללת כנרת נערכים באווירה נעימה והסגל המקצועי ללימודי תואר ראשון כולל אנשי מקצוע ומרצים מנוסים ובעלי שם. התואר הראשון הינו תואר מוכר והערך המוסף של הלימודים במכללה כוללים ליווי מקצועי, סביבה חברתית תומכת, דגש על שילוב בין לימודים עיוניים, הכשרה מעשית וסדנאות מקצועיות בתחומים מגוונים.

קהל היעד

לימודי תקשורת במכללת כנרת יתאימו למועמדים המבקשים לעסוק בתחומי הפרסום או בשיווק, ביחסי ציבור או בדוברות. תחום זה יתאים גם לשואפים להפוך לאנשי תקשורת, לבימאים, תסריטאים, עורכים, צלמים. עם רקע בתקשורת ניתן להמשיך ללימודים גבוהים בתחום זה או להמשיך גם לתחומים אחרים במדעי החברה השונים. הבוגרים נדרשים בארגונים מגוונים, חברות, במגזר הציבורי, בחברות פרסום, חברות ניו מדיה וקידום באינטרנט, בעיתונות הכתובה, המקוונת ועוד.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי תקשורת מבוססים על ממוצע ציוני הבגרות של המועמד, בשילוב ציון פסיכומטרי.

משך הלימודים

הלימודים בחוג לתקשורת נפרסים על פני 3 שנים.

נושאי לימוד

במשך שנות לימודי התואר נחשף הסטודנט למגוון רחב של נושאים. בשנה הראשונה מרבים לעסוק במבואות ובעקרונות תיאורטיים, למשל מודלים בתקשורת, הבסיס לעיתונאות, מבוא לשיווק, מוסדות שונים של תקשורת כיום ובעבר, מבוא לפרסום, יח"צ (יחסי ציבור). כמו כן, נחשפים לנושאים ממדעי החברה ונושאים נוספים כגון נושאים חשובים בפסיכולוגיה ובסוציולוגיה, תקשורת ותרבות, דיני תקשורת וגם מקבלים רקע בסטטיסטיקה החשוב לעוסקים בתקשורת, ביצוע מחקרי שוק, תכנון קמפיינים וכדומה.

במהלך השנה השניה ללימודים יקבל הסטודנט ערך מוסף בתחומי החשיבה הביקורתית, היבטים חדשותיים של התקשורת, הקשר בין תקשורת ועולם הפנאי, תקשורת בעידן הגלובלי, יצירתיות בתקשורת. בשנה השלישית נחשפים לנושאים כגון תוכן דיגיטלי, מכוונות לצרכן תקשורת, עיתונות אונליין, תקשורת בישראל. נושאים נוספים, לבחירה, כוללים סדנאות וקורסים ביחסי ציבור ותכנון קמפיין, ניו מדיה ופלניניג, דוברות ומחקרי שוק, צילום בימוי ועריכה, היסטוריה של הקולנוע.

מסלולי לימוד

במכללה ניתן ללמוד תקשורת במסלול חד חוגי, כאשר את קורסי הבחירה ניתן לבחור תוך מיקוד במסלול מועדף. אפשרות אחת הינה לבחור להתמקד בתחום הפרסום והשיווק. אפשרות אחרת הינה להתמקד בתחום הטלוויזיה והקולנוע.

דרישות כלליות

על מנת להיות זכאים לקבלת תואר ראשון מסוג B.A בתקשורת מטעם מכללת כנרת, על הסטודנט להשלים בהצלחה קורסים בהיקף של 120 נקודות זכות. יש לעבור בהצלחה קורס אנגלית בהתאם לרמה שנקבעה במבחן הפסיכומטרי או מבחן דומה. במהלך הלימודים על הסטודנט להשתתף בהתמחות – למידה מעשית תוך כדי עבודה בתעשיית התקשורת.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן