לימודים בישראל

לימודי תקשורת במכללת ספיר

המכללה האקדמית ספיר מציעה, לצד לימודים במדעים מדויקים ובמדעי הרוח, גם לימודי תקשורת ברמה של תואר ראשון. לבוגרים התואר המעוניינים בכך ואשר יעמדו בתנאים קיימת אפשרות להמשיך במסגרת המכללה גם ללימודי תואר שני בתחום הקולנוע. אפשרות אחרת הינה לפנות ללימודי המשך לתארים מתקדמים בתקשורת במוסדות אקדמאים נבחרים או להפשיל שרוולים ולפנות לקריירה בתקשורת, על שלל אפשרויות ההתפתחות המקצועית.

תואר ראשון בתקשורת

תואר ראשון בתקשורת במכללת ספיר הינו תואר אקדמאי מוכר ומקיף. במסגרת התואר ניתן ליהנות ממגוון רחב של קורסי בחירה ומגמות לימוד שונות, בהתאם לאופק האקדמאי או התעסוקתי שהסטודנט מבקש לעצמו. מתקיים שילוב של סדנאות יישומיות המעניקות לסטודנטים סוג של הכשרה והתנסות לקראת הצפוי להם בעולם העבודה, לאחר הלימודים.

קהל היעד

מיהו קהל היעד הטבעי הבוחר בלימודי תקשורת? מצד אחד, ישנם אלה המבקשים להשתלב בתקשורת המסורתית – בעיתונאות, ברדיו בטלוויזיה. מצד שני, ישנם אלה השואפים להשתלב בתחום הדיגיטלי והניו מדיה – דהיינו שיווק באינטרנט. ישנם גם השואפים לעסוק בקידום ויחסי ציבור או קולנוע וכן לעבוד בחברות פרסום לשמש כדוברים בארגונים עסקיים, לנהל בתחומי שיווק וקידום מכירות.

תנאי קבלה

על מנת להתקבל ללימודי תקשורת במכללת ספיר יש לעמוד בתנאים הבאים – זכאות לבגרות בממוצע ציונים 75 לפחות בשילוב מבחן קבלה וכן ציון 70 לפחות בבגרות 4 יחידות באנגלית בתוספת מבחן לסיווג רמת האנגלית. מועמדים בעלי ממוצע בגרות מצוין או ציון פסיכומטרי מעולה יתקבלו באופן אוטומטי.

משך הלימודים

לימודי תקשורת במכללה נמשכים 3 שנים מלאות.

נושאי לימוד

נושאי הלימוד במהלך התואר כוללים בשנה הראשונה – סטטיסטיקה, תקשורת חזותית, תקשורת שיווקית, תולדות האומנות, הקשר בין חברה לבין תקשורת, יסודות העיתונאות, מבוא לתקשורת דיגיטלית. בשנה השנייה – נושאים בשיטות מחקר, נושאים באתיקה, שיווק ועיצוב דיגיטלי, אסטרטגיות שיווקיות, התחקיר העיתונאי, כיצד מבצעים ריאיון, עריכה וצילום. בשנה השלישית לומדים על היבטים נרחבים בתקשורת בהקשר החברתי הישראלי, משלימים סדנאות בתקשורת וקורסי בחירה כגון מגדר במדיה, תקשורת ומדיניות חוץ, פוליטיקה ודמוקרטיה בראי התקשורת.

מסלולי לימוד

מכללת ספיר מציעה מגוון רחב של מסלולי התמחות בחוג לתקשורת. המסלול הראשון, המתאים לשואפים לקריירה בתחום השיווק, מתמקד בתקשורת שיווקית ובמדיה דיגיטלית. המסלול השני מתמקד בתחום הרדיו ומסלול נוסף מתמקד בעיתונאות. כמו כן, קיימות חטיבות בנושאים משניים – תרבות חזותית, תרבות הילד או רטוריקה.

דרישות כלליות

על מנת לסיים בהצלחה את התואר בתקשורת יש להשלים קורסי מבוא, קורסי חובה וקורסי בחירה. בשנים השנייה והשלישית ללימודים יש לבחור לפחות 8 קורסי בחירה וכן לסיים קורסים בחטיבה נבחרת בהיקף של 18 נקודת זכות. כמו כן, יש להשתתף בסדנאות (מתוך ההיצע של המגמה הנבחרת), להגיש עבודות מסכמות, ולהשלים אנגלית ברמה של פטור אקדמאי. העומדים בהצלחה בדרישות יהיו זכאים לתואר ראשון – B.A בתקשורת.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן