לימודים בישראל

לימודי תרפיה בתנועה

לימודי תרפיה בתנועה עוסקים ביצירת מרחב מאפשר לטיפול בבעיות נפשיות, טראומות, מכאובים וחסמים רגשיים אשר מטופלים עשויים לחוות בעקבות מצבים התפתחותיים, חברתיים וטראומות אותם הם חווים במהלך חייהם. לפניכם כל המידע על טיפול בתנועה.

מהי תרפיה בתנועה?

המרחב הטיפולי של תרפיה בתנועה נע בשני רבדים. הרובד הראשון, הוא זה המאפשר למטופל הבעה ויצירה, באמצעות מחול ותנועה. רובד זה, פותח במטפל רבדים שונים מחייו החושפים עומקים שונים בתוכו שאליהם הגישה אינה מתאפשרת באמצעים רגילים בגלל חסמים כאלה ואחרים. לאחר שמקומות אלו נפתחו ונחשפו, ובזכות הרובד השני של תחום הטיפול, מתאפשר תהליך טיפולי שלם ומקיף. לימודי תרפיה בתנועה מאפשרים טיפול אמיתי ועמוק בבעיות מכל הסוגים, והביאו לתוצאות מרשימות בקרב מטופלים אשר אופני טיפול אחרים לא הצליחו להביא בהם לשינוי או לתוצאות של ממש.

הרובד השני בתהליך הטיפול במסגרת תרפיה בתנועה הוא הקשר האישי בין המטפל למטופל. ממש כמו בכל תחום טיפולי אחר, ובכל דוקטרינת טיפול נוספת, על המטפל לפתח קשר אישי ויחס אמין ואמיתי, במהלכו המטופל מרגיש בנוח לשתף, לספר, להרגיש ולחוות, וכתוצאה מכך לעבד את הרגשות השונים אותם הוא חווה במהלך הטיפול המציף את הכאבים והטראומות בהם התהליך בא לטפל.

השילוב של שני רבדים אלו, השזורים זה בזה ועובדים כמקשה אחת, מאפשרים חיבור בין הצד הקוגנטיבי לצד הרגשי במטופל, ובכך למעשה מביאים להשלמה יחידנית של החוויות עליהן מתבצעת העבודה. הביטוי היצירתי של הצד הרגשי, משולב במהלך הטיפול בצד הבנתי – לוגי, במהלכו המטפל מנתח יחד עם המטופל את היצירה אותה ביצע, את החוויות והתחושות השונות שעלו בו במהלכה. באמצעות הריקוד והניתוח שלו, ניתן להשיג טיפול שלם, בצורה מקיפה וטובה הרבה יותר משיטות טיפול שכלתניות שתוקפות את הבעיה מצד אחד בלבד.

למי זה מתאים?

לימודי תרפיה בתנועה קשורים למסלולי לימודי תרפיה באומנות והינם מתאימים למסיימי תואר ראשון במקצועות הטיפול והחינוך השונים מכיוון שהם משלבים את עקרונות הבסיס של הטיפול המודרני, שהם זהים במקצועות הטיפול השונים, בתוספת של אמנויות המחול והתנועה ככלי הפותח אפשרויות טיפול שונות ומגוונות. לימודי תעודה במסגרת תואר שני בתחום טיפול זה מתאפשרים ברוב מוסדות הלימוד למסיימי תואר ראשון בציון ממוצע של 85 ומעלה ובמעבר של ועדת קבלה. גם לאחר מעבר של ועדת קבלה, על המועמדים להציג ניסיון הולם ורלוונטי במקצועות המחול השונים, בדרך כלל לפי הסמכה שעתית הניתנת לבדיקה באמצעות מוסדות אקדמיים.

לימודי תרפיה בתנועה ומחול נועדו לרקדנים, אנשים שהמחול והתנועה הם בליבם ובנפשם, ולמטפלים שמעוניינים להביא לשינוי אמיתי וממשי בחייהם של המטופלים שלהם. מדובר בשיטה חדשנית המשלבת את הכשרון והאהבה של הרקדן לתוך תחום קוגנטיבי של טיפול, המאפשר יצירת תהליך משמעותי והולם, מכוון מטרה, הנתמך בכלים קוגנטיביים תהליכיים.

אפשרויות התעסוקה למטפלים בתנועה ומחול

למסיימי לימודים במסגרת תואר שני או לימודי תעודה אפשרויות תעסוקה שונות. כל מוסד טיפולי מציב בפני המועמדים לעבודה בו דרישות שונות המאפשרות להבחין בין מקצועיות כזו ואחרת, ולהטיל על המטפלים תפקידים שונים בהתאם לרמת הכשרתם. מסיימי לימודי תרפיה בתנועה יכולים למצוא תעסוקה במוסדות טיפול מקצועיים ופרטיים המטפלים בבעיות נפשיות וטראומות שונות מכל הסוגים.

בנוסף, משרד הרווחה מעמיד לרשות המטופלים בו אפשרויות טיפול מתקדמות, אליהן מפנים העובדים הסוציאליים, חשוב לציין כי אפשרויות התעסוקה במסגרת משרד הרווחה למטפלים בתנועה ומחול הן מוגבלות הרבה יותר מאפשרויות תעסוקה אחרות הקיימות בשוק, אך מדובר בתקציב ממשלתי, ולכן החוזים נוטים להיות קבועים יותר.

לבסוף, מטפלים רבים מתייחסים לטיפול באמצעות תנועה ומחול כמקצוע שרכשו במסגרת לימודי רפואה משלימה, ועוסקים כמטפלים פרטיים במטופלים שעוברים טיפול במסגרת קונבנציונאלית במטרה להאיץ ולהשלים את התהליך באופן פרטי.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן