לימודים בישראל

מוסדות לימוד

חלק ממסלולי הלימוד באוניברסיטאות דורשים פסיכומטרי גבוה ותעודת בגרות מצוינת, ואילו במכללה אקדמית הדרישות יורדות מעט אך עדיין יש צורך בבגרות מלאה. במכללה המקצועית לרוב כל מה שצריך זה כסף לשכר לימוד ולעבור את שלב הראיון האישי. לכן כפי שניתן להבין, ישנה התאמה בין הרמה של מוסדות לימוד בישראל לבין דרישות הקבלה שלהם מהמועמדים אליהם.

אוניברסיטאות בישראל

מוסדות לימודיםהאוניברסיטאות מרכזות את מרבית סטודנטים בתוך מוסדות לימוד בישראל. זהו המוסד המרכזי המעניק תארים אקדמיים, ומרכז את לימודי ההשכלה הגבוהה האיכותיים, וכמו כן את תחומי המחקר השונים.

שמונה האוניברסיטאות המרכזיות בישראל מפעילות מעבדות מחקר ועוסקות במתן השכלה גבוהה. הן מפוזרות על פני כל הארץ, החל מן הדרום באוניברסיטת בן גוריון שבבאר שבע, דרך האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת תל אביב ובר אילן באזור המרכז ועד לטכניון ולאוניברסיטת חיפה הצפוניות ביותר. ישנן גם תכניות מגירה להקמת אוניברסיטה גם בגליל.

בנוסף על כך, הסניפים של האוניברסיטה הפתוחה מפוזרים אף הם מצפון לדרום. בחלק מן האוניברסיטאות מתקיימים מסלולים מיוחדים לצד מסלולי הלימוד הרגילים. חלק מן המסלולים המיוחדים המציעים מוסדות לימודים בישראל מותאמים למשרתים את מערכת הביטחון, כגון טייסים, חובשים וקצינים שכחלק מהכשרתם זוכים לקבל תואר ראשון במסלול מקוצר ומזורז.

הפקולטה בתוך מוסדות לימוד בישראל הינה יחידה עצמאית המתפקדת באופן נבדל בתוך האוניברסיטה בהוראה של ידע בתחום מוגדר. הפקולטה עוסקת במחקר עצמאי ובעלת אמצעים שונים כגון מעבדות וציוד לצרכים אלה. כמו כן לכל פקולטה סגל הוראה נפרד משאר האוניברסיטה כשבכיר הסגל הינו או הינה הדיקאן. פקולטות שונות עוסקות בתחום לימודי משפטים, מדעי הרוח, מדעי הטבע ומדעי החברה. בהתמחויות ספציפיות יותר מתקיימת חלוקה למחלקות ולחוגים.

רשימת האוניברסיטאות השונות

האוניברסיטה הפתוחה אוניברסיטת חיפה אוניברסיטת תל אביב
אוניברסיטת בן גוריון האוניברסיטה העברית אוניברסיטת אריאל
אוניברסיטת בר אילן מכון ויצמן הטכניון

כל המידע על ← אוניברסיטאות

מכללות בישראל

המכללה הישראלית היא מוסד להשכלה גבוהה גם אם לא תמיד אקדמית. המכללה מספקת לימודים מקבילים ללימודים האוניברסיטאיים או לימודי המשך מחוץ למסגרת אוניברסיטאית. מוסד המכללה האקדמית הינו מכללה שבאישור המועצה להשכלה גבוהה נחשב בתחום מוסדות לימוד בישראל כגוף החוקי היחיד, מלבד האוניברסיטה, שביכולתו להעניק תארים אקדמיים. המכללות האקדמאיות מעניקות תואר ראשון ושני אך מנועות מלהעניק תואר דוקטור. מכללת "אורנים", למשל, מספקת תואר בוגר במדעי הרוח בלימודים המשולבים בלימודי הוראה.

האקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים מעניקה תואר בוגר בהוראת מוסיקה ומחול. מכללת "שערי משפט" בנתניה מעניקה תואר של בוגר במשפטים. המכללות המקצועיות כחלק של מוסדות לימודים בישראל נותנות שירותי השכלה, אך אינן מעניקות תארים אקדמיים. הן מעניקות מגוון תעודות והסמכות בתחומים כמו מוסיקה, בישול, מלונאות, סיעוד, רפואה משלימה ומחשבים. חלק מן המכללות המקצועיות מכשירות לקבלת תואר טכנאי או הנדסאי. דרישות הקבלה לרוב המכללות המקצועיות הן בדיקת המועמד דרך ראיון אישי וללא דרישה לפסיכומטרי או אפילו תעודת בגרות מלאה. מכללת "מעוף", לדוגמא, מציעה הכשרה מלאה בתחום עיצוב הפנים. מכללות שונות של "אורט" מציעות הכשרה בתחומי מכונאות וטכנאות רכב.

רשימת המכללות השונות

המכון הטכנולוגי בחולון המכללה האקדמית גליל מערבי המכללה האקדמית לישראל המכללה האקדמית תל אביב יפו
המכללה למנהל המרכז האקדמי למשפט ולעסקים המרכז הבינתחומי הרצליה המרכז ללימודים אקדמיים
הקריה האקדמית אונו מכון וינגייט מכללת אוהלו מכללת אור יהודה
מכללת אורט מכללת אורט בראודה מכללת אורנים מכללת אחווה
מכללת אין ליין מכללת אמונה מכללת אפיק מכללת אפקה
מכללת אשקלון מכללת אתגר באר שבע מכללת אתגר להנדסה וטכנולוגיה מכללת בית ברל
מכללת ג'ון ברייס הדרכה מכללת גורדון מכללת דוד ילין מכללת הדסה
ויצו לימודי חוץ מכללת חמדת הדרום מכללת כנרת מכללת כרמל
מכללת לוינסקי מכללת ליפשיץ מכללת מישלב מכללת נתניה
מכללת סכנין מכללת סלע מכללת סמי שמעון מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת ספיר מכללת עמק יזרעאל מכללת עתיד מכללת פסגות
מכללת פרס מכללת צפת מכללת קיי מכללת רופין
מכללת רידמן מכללת רמת גן מכללת שנקר מכללת שערי משפט
מכללת תל חי סטודיו 6B מכללת עזריאלי האקר יו
בית הספר הארצי להנדסאים מכללת מדיאטק קווים מכללת תילתן

כל המידע על ← מכללות

ייעוץ אישי בנושא לימודים

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן