לימודים בישראל

מכינה להנדסה

מקצועות ההנדסה למיניהם מושכים אליהם רבים, המעוניינים להשתלב בתחום עיסוק מעניין ומאתגר כאחד. כדי לעבוד בתחום יש לרכוש תחילה את הידע, את ההשכלה ואת ההכשרה הנדרשת רשמית מכל מהנדס, הכשרה אותה מציעים מוסדות לימוד בארץ, מהמובילים ומהמובחרים שביניהם. מי שאיננו עומד בתנאי הקבלה אל לימודי הנדסה יכול לבחור באפשרות של מכינה להנדסה.

מהי מכינה להנדסה?

מכינה להנדסה מוצעת כיום בשלוש מתכונות שונות, שמהן ניתן לבחור בהתאם למטרות שאותן מעוניינים להשיג. מכינה מסוג אחד היא המכינה הכללית, שמטרתה לשפר את הציונים במקצועות החשובים הנדרשים במסגרת לימודי הנדסה כמו פיזיקה, מתמטיקה וגם אנגלית. מכינה מסוג שני היא המכינה הייעודית, המספקת מענה נקודתי לאחד מתחומי ההנדסה ומכינה את הסטודנטים המעוניינים להשתלב בתחום לימודי זה לקראת הלימודים הקרובים. מכינה מסוג שלישי היא מעין מכינת רענון, שמטרתה לאפשר לסטודנטים המתכננים להתברג בתחום לימודי זה לרענן את הידע שלהם במקצועות הרלוונטיים לתחום ולפתח את המיומנויות הנדרשות כדי שיוכלו להצליח בכך.

הלימודים במכללה מוצעים לסטודנטים המעוניינים בכך לאורך כל השנה. המכללות נפתחות בכל סמסטר, כדי לאפשר לבוגריהן להשתלב בתום המכינה בלימודי התואר הראשון שבסמסטר העוקב. אחד היתרונות הבולטים של מכינה להנדסה, כמו גם של מכינות אחרות, הוא העובדה שמדובר בלימודים המתנהלים לרוב בשעות אחר הצהריים והערב, מה שמאפשר לסטודנטים לשלב את הלימודים לצד עיסוקים אחרים חשובים, כמו עבודה למשל. לימודי ערב מתאימים לעובדים במשרה מלאה או לבעלי משפחה, שאינם רוצים לוותר על החלום של לימודים אקדמיים באחד מתחומי ההנדסה, ויחד עם זאת מחפשים דרך לשלב בין המחויבויות השונות.

למי מיועדת המכינה?

מכינה להנדסה מיועדת לכל מי שרוצה להשתלב בלימודי הנדסה, המוצעים על ידי האוניברסיטאות והמכללות השונות בארץ, ובמהלכה לשפר את הציונים שלו במקצועות מסוימים כדי שיוכל להתקבל ללימודים הגבוהים. המכינה מתאימה לאלה הרואים את עצמם עוסקים בפועל במקצועות ההנדסה השונים ועובדים כמהנדסים בתפקידים מעניינים בחברות מובילות.

מטרת לימודי מכינה להנדסה

לימודי הנדסה הם לימודים מאתגרים ולא פשוטים. הם מצריכים ידע ברמה גבוהה מאד בתחומים רלוונטיים שונים כמו פיזיקה, מתמטיקה ואנגלית. כדי להצליח במהלך הלימודים וגם לאחר מכן, חשוב להגיע מוכנים ועם המיומנויות הנדרשות לשם כך. המכינה, כפי שניתן להסיק משמה, מכינה את התלמידים המשתתפים בה לקראת לימודי ההנדסה התובעניים ומאפשרת להם להשתלב בהם בצורה "חלקה" ומוצלחת הרבה יותר, כדי שלא יישארו מאחור או ימצאו את עצמם מתקשים להתמודד עם מקצועות הלימוד השונים. המכינה משפרת את תנאי הפתיחה של הסטודנטים בתקופת הלימודים, מאפשרת להם לפתוח דף חדש ולהגיע כשהם רעננים ויותר בטוחים בעצמם ללימודים המאתגרים.

כמה עולה מכינה להנדסה?

עלות המכינה נקבעת בהתאם למסגרת הלימודית המציעה אותה. לרוב מדובר בסכום של כמה אלפי שקלים, בהתאם לאופי המכינה וגם למשך המכינה. עלות המכינה נקבעת גם בהתאם לקורסים שאותם בוחרים לקחת במהלך הלימודים ובהתאם למקצועות שבהם מעוניינים לשפר את הציונים. בכל מקרה, מומלץ לערוך סקר שוק ולבחון מול המסגרת הלימודית עצמה מהי עלות הלימודים העדכנית.

מכינות להנדסה בישראל

מי שרוצה ללמוד הנדסה ולשפר את סיכוייו להצליח בלימודים אלה, מכינה להנדסה יכולה להיות התשובה בשבילו. ישנן כיום בארץ לא מעט מסגרות המציעות מכינות להנדסה, מסגרות הנחשבות למובילות בתחומן. המכללה האקדמית ספיר בדרום, בית הספר להנדסאים של המכללה למנהל, אוניברסיטת אריאל, המכללה הטכנולוגית תל-חי ורשת המכללות עתיד מציעות מכינות להנדסה. מכללת אורט בראודה שבכרמיאל, מכללת אפקה להנדסה, המכללה האקדמית להנדסה שבירושלים וגם מכללת אשקלון מציעות אף הן מסלול לימודי מכינה להנדסה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן