לימודים בישראל

מכינה להשלמת בגרויות בירושלים

בעידן שבו השכלה גבוהה הינה כמעט חובה לכל צעיר שרוצה לממש את יכולותיו וליהנות מקריירה מתגמלת, וכשגם לימודי תעודה מחייבים במקרים רבים בגרות מלאה, אין פלא שהביקוש להשלמת בגרויות הולך ועולה משנה לשנה. אחת האופציות היא לעשות זאת במסגרת מכינה, ובאופן טבעי עיר הבירה של ישראל, ירושלים, מציעה לא מעט מכינות בהן ניתן להשלים בגרויות.

יתרונות מכינה להשלמת בגרויות על פני קורס

ללימודים במסגרת מכינה להשלמת בגרויות בירושלים (כמו גם בכל מקום בארץ) ישנו יתרון משמעותי על פני השתתפות בקורס של מכון כזה או אחר: במקרים רבים היא מקנה יתרון בלתי מבוטל בקבלה אל לימודי תואר ראשון – כלומר אם ישנם שני מועמדים בעלי אותו ציון פסיכומטרי ואותו ממוצע בגרויות (לאחר ההשלמה/ שיפור) ואחד מהם למד במכינה והשני לא, הרי שבהחלט ייתכן כי הראשון יתקבל לאוניברסיטה/ מכללה, והשני יסורב.

יתרון נוסף הוא ההסתגלות לחיי האקדמיה, כולל לפן התובעני של הלימודים אבל גם להווי הייחודי של האוניברסיטאות והמכללות, כך שכשמתחילים את התואר עצמו קל יותר להצליח, בזכות אותה היכרות מוקדמת.

יתרון שלישי הוא שלימודי מכינה קדם אקדמית מקנים זכות להגיש בקשות ללא מעט מלגות, בעוד השתתפות בקורס מצמצמת במידה ניכרת את אפשרויות המימון.

איפה מוצעת מכינה להשלמת בגרויות בירושלים?

המעוניינים במכינה ללימודי השלמת בגרויות בירושלים יכולים לבחור בין מספר אופציות: האוניברסיטה העברית, המכללה האקדמית הדסה, בית הספר הגבוה לטכנולוגיה, המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין, המכללה החרדית ירושלים, המכללה האקדמית להנדסה ע"ש עזריאלי, מכללת אמונה והמכללה הדתית לבנות אפרתה. בסביבת עיר הבירה מוצעת אופציה נוספת – המכינה של המכללה האזורית מעלה אדומים.

המכינה של האוניברסיטה העברית

מתוך כלל המכינות להשלמת בגרויות בירושלים מתבלטת באופן טבעי זו של האוניברסיטה העברית, המוסד האקדמי הוותיק ביותר בישראל ואחד המובילים בארץ – השאיפה למצוינות מאפיינת גם את ההוראה במכינה ובהתאם רמתם הגבוהה של הלימודים, אשר מתקיימים במתכונת של 5 ימים מלאים בשבוע.

מי שכלל אין לו תעודת בגרות, אבל למד 12 שנים, ילמד במסלול מיוחד. תנאי קבלה הכרחי למסלול זה הוא ציון פסיכומטרי 500 ומעלה, וכן נדרשת רמה נאותה באנגלית, עברית ומתמטיקה. מסלול זה נחלק לשני שלבים, וגם המעבר ביניהם כרוך בעמידה בתנאים מסוימים.

המכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין

המכללה האקדמית לחינוך שוכנת ברחוב מעגל בית המדרש 7, בשכונת בית הכרם.

המכינה של המכללה מציעה הן השלמת בגרויות, הן שיפור ציונים והן הכנה למבחן פסיכומטרי. בוגרי מכינה זו יכולים להתקבל לכל מוסד אקדמי וליהנות מלימודי תואר ראשון, לימודי תואר שני וכו'. עוד כדאי לדעת שניתן לקבל בדוד ילין מלגות לימודים וכן מלגות קיום, בהתאם למצבו הסוציו-אקונומי של התלמיד.

המכללה האקדמית הדסה

אופציה נוספת של מכינה להשלמת בגרויות בירושלים היא זו של המכללה האקדמית הדסה, השוכנת ברח' הנביאים 37 בלב העיר.

במכינה זו ניתן להשלים בגרויות במתמטיקה (3 או 4 יח'), אנגלית (3 או 4 יח'), היסטוריה (א' ו-ב'), הבעה, ספרות, תנ"ך, אזרחות וגיאוגרפיה (בהיקף של 5 יח' כמקצוע הרחבה).

תנאי הקבלה למכינה הם מספר יחידות הבגרות אותן יש להשלים והציון של המועמד במבחן המימ"ד. בנוסף נדרש מעבר ראיון קבלה. ניתן להרכיב תוכניות לימוד גמישות בהתאמה אישית על מנת לאפשר עבודה במהלך הלימודים.

המכללה האקדמית להנדסה

במכללה האקדמית להנדסה שנמצאת ברח' יעקב שרייבום 26 שבשכונת רמת בית הכרם, מוצעת אופציה ייחודית של מכינה להשלמת בגרויות בירושלים – כזו המתמקדת בהכנה ללימודי הנדסה.

תנאי הקבלה למכינה זו הם ציון פסיכומטרי של לפחות 500 וציון 75 או יותר בבגרות 3 יח' במתמטיקה ובאנגלית. הלימודים במכינה נמשכים סמסטר אחד והאפשרויות הן – אנגלית 4 יח', מתמטיקה 4 יח' ופיזיקה בסיסית. בנוסף ישנם לימודי העשרה בתחומי האוריינות האקדמית והכרת המחשב.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן