לימודים בישראל

מכינה לעיצוב תעשייתי

עיצוב תעשייתי הינו תחום פופולארי ומבוקש, מה שהופך את הקבלה למוסדות הלימוד למשימה לא פשוטה שלפעמים אף נראית כמעט בלתי אפשרית. אחת הדרכים לשפר את הסיכוי ללמוד תחום נחשק זה היא מכינה לעיצוב תעשייתי.

בחלק מהמקרים המכינה מיועדת אך ורק למי שמתעתד להירשם אל לימודי עיצוב תעשייתי, במקרים אחרים מדובר על מכינה כללית לעיצוב כשבשלב כלשהו ניתן לבחור להתמקד בעיצוב תעשייתי, ובכל מקרה אופציה זו מומלצת למי שניסה להתקבל אל לימודים בתחום במכללות במרכז, בצפון או בדרום ולא הצליח אבל לא מוכן לוותר על החלום וכן למי שמרגיש שהוא עוד צריך להשתכלל כמו גם להבין מי הוא באמת כיוצר וכמעצב עוד בטרם יתחיל ללמוד את המקצוע.

המכינה של A.R.T סטודיו

איי.אר.טי הוא סטודיו ירושלמי רב תחומי העוסק באדריכלות, עיצוב פנים, לימודי גרפיקה ועיצוב תעשייתי. במסגרת הסטודיו פועלת גם מכינה לעיצוב תעשייתי המתהדרת בקבוצות לימוד קטנות ובהתאם ליווי אישי צמוד לכל תלמיד, ובשלל אפשרויות מבחינת מועדי המפגשים וקצב ההתקדמות – מפגשים חד שבועיים או דו שבועיים, מסלול בוקר או מסלול ערב, תוכנית בת 3 חודשים או תוכנית בת 6 חודשים. בכל מקרה התלמידים מוזמנים "לנצל" את הסטודיו וליצור וכן להתייעץ עם אנשי הצוות לאורך כל השבוע, ותוכנית הלימוד מורכבת מ-3 פרקים: מבוא שבו מקבלים את הבסיס לעיצוב באופן כללי, התמקדות בעיצוב מוצר, והכנה לתהליך המיון – בניית תיק עבודות, סימולציות שונות לקראת הראיונות האישיים והכנה למבחנים.

מכינה לעיצוב תעשייתי ב"קווים"

ביה"ס למקצועות העיצוב "קווים", המפעיל שלוחות בשלוש הערים הגדולות וכן בכפ"ס, ב"ש וראשל"צ, מציע מכינה לעיצוב ואדריכלות אשר במסגרתה ניתן להתמחות בתחום לימודי עיצוב תעשייתי.

המכינה של "קווים" כוללת כ-180 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני 35 מפגשים, כשמתוכם 18 הם כלליים בתחום העיצוב, עוד 12 מתמקדים בעיצוב תעשייתי והחמישה האחרונים מוקדשים להכנת התלמידים למבחנים ולראיונות המצפים להם, כולל הכנה ספציפית למבחנים של שנקר, HIT, בצלאל וכו'. ניתן ללמוד במכינה זו במשך 3 עד 8 חודשים בהתאם לקצב הלימוד הרצוי.

המכינה בשנקר הנדסאים

ביה"ס להנדסאים שנקר מציע מכינה רב תחומית המיועדת לכל מי שרוצה ללמוד את אחד ממקצועות העיצוב כשבתום המכינה נפתחות התמחויות שונות וביניהן עיצוב תעשייתי.

תוכנית הלימוד מורכבת מכ-130 שעות אקדמיות, הנפרשות על פני כ-4 חודשים, וכוללת גם סיורים מקצועיים בתערוכות שונות וביקורים בקמפוס של שנקר בר"ג.

המכינה לעיצוב פושפין

פושפין, השוכנת בלב תל אביב, מגדירה עצמה כמכינת בוטיק ובהתאם מקפידה על קבוצות לימוד קטנות ואווירה אינטימית המאפשרת היחשפות מוחלטת.

הדגש במכינה זו הוא על העצמת התלמיד בהיבטים שונים, כך שלא רק יתקבל למכללה בה הוא חפץ ללמוד אלא גם יגיע אליה מוכן, מגובש ובשל להביע את קולו הייחודי ולבטא את כשרונו באופן מלא.

אורך המכינה הוא 18 מפגשים (כל אחד בן 5 שעות מלאות) כשבנוסף נהנים התלמידים משני מפגשי הכנה לבחינה הפסיכוטכנית ומפגשים אישיים ללא הגבלה.

מכינות נוספות

אופציות נוספות של מכינה לעיצוב תעשייתי הן המכינה לעיצוב ואדריכלות של סטודיו 6B, המכינה לעיצוב של המכון הטכנולוגי חולון (H.I.T), המכינה לאמנות, עיצוב ואדריכלות של בצלאל והמכינה הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות המפעילה סניפים בב"ש, תל אביב, ירושלים וחיפה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן