לימודים בישראל

מכינה קדם אקדמית באוניברסיטת אריאל

אוניברסיטת אריאל מעמידה לרשות הציבור מסלולי לימוד רבים במסגרת מכינה קדם אקדמית אנשים המעוניינים להתחיל לימודי תואר ראשון ואינם עומדים בתנאי הקבלה של החוגים השונים במכללה. במסגרת המכינה עוברים המועמדים לימודים במסגרות לימוד שונות, לצורך השלמת בגרויות, שיפורן או השלמה של ציון פסיכומטרי כנדרש במחלקות הלימוד השונות של האוניברסיטה. אוניברסיטת אריאל מעמידה לרשות הנרשמים אליה מכינות משני סוגים – מכינת בגרויות הניתנת להתאמה אישית לפי סוג המקצוע בו יש צורך לשפר את הלימודים ומכינות ייעודיות בהתאמה למסלולי הלימוד והחוגים אליהם התלמידים מעוניינים להירשם.

קצת על אוניברסיטת אריאל

אוניברסיטת אריאל קיבלה את מעמדה כאוניברסיטה מן המניין בשנים האחרונות בלבד, לאחר שנים של מאבקים פוליטיים בהם הנהלת המוסד ניסתה לקבל את ההכרה ההולמת ממשרד החינוך שתאפשר קבלת תקציבים והכרה אקדמית שיביאו לנהירה של תלמידים אל המוסד עצמו. עוד לפני קבלת ההכרה כאוניברסיטה, עוד בימים בהם המוסד האקדמי באריאל פעל במסגרת מכללה, הפעילה מכינה קדם אקדמית מוצלחת שהביאה אלפי תלמידי במרוצת השנים לתוצאות נכבדות והצלחה בסיכויי ההצלחה שלהם בקבלה למוסדות אקדמיים נבחרים ברחבי הארץ ולמוסד האקדמי בו עברו את המכינה.

מכינה שמביאה אתכם להצלחה

אוניברסיטת אריאל פועלת בשומרון ומפעילה מספר מסלולי לימוד שמעניקים לתלמידים הלומדים בהם סיכוי הצלחה מוגברים בקבלה למוסדות לימוד שונים הפזורים ברחבי הארץ, בזכות התאמה מלאה לצרכים ולאופי של אוכלוסיות היעד השונות. באוניברסיטה תמצאו מכינה המיועדת לבוגרים בני שלושים ומעלה ללא תעודת בגרות או עם תעודת בגרות חלקית, המעוניינים לעבור את ההשלמות הנדרשות לשם קבלה למוסדות הלימוד בהם הם מעוניינים ללמוד. נוסף על מכינת שלושים פלוס, ניתן למצוא באוניברסיטה מכינות רענון והשלמה לתלמידים שאינם צריכים לעבור את המכינות הקפדניות במלואן, אלא להשלים את התחומים הנדרשים בצורה ממוקדת ויעילה.

שני מסלולי הלימוד הייעודיים של המכינה הקדם אקדמית של אוניברסיטת אריאל הם מכינה ייעודית להנדסה ומכינה ייעודית למדעי החברה. המכינה למדעי החברה כוללת מעבר על נושאים שונים הדרושים ללימודי המכינה, וקורס אקדמאי המשתנה משנה לשנה (ברבים מן המקרים מדובר במבוא לסטטיסטיקה שהוא קורס חובה בשנת הלימודים האקדמית הראשונה של תלמידי הפקולטה למדעי החברה). אורכה של המכינה לפקולטה למדעי הטבע הוא 15 שבועות בלימודים של שלוש פעמים בשבוע.

אוניברסיטת אריאל מפעילה גם מכינה להנדסה, הפועלת בשלוש מתכונות לבחירתם של התלמידים הנרשמים אליה. ניתן להירשם למכינת הנדסה במתכונת של לימודי יום. מתכונת זו פורסת את הלימודים לאורכה של שנה שלמה, כאשר הלימודים מתרחשים אחת לשבוע ביום מרוכז, ובימי שישי בבוקר. מתכונת זו מיועדת לאנשים עובדים או לבעלי משפחות. המתכונות האחרות הן מתכונת סמסטריאלית, ובה לימודים מרוכזים במשך מרבית ימות השבוע, ומתכונת חצי שנתית. החומר המועבר בשלושת המכינות הללו הוא אותו החומר, ההבדל היחידי הוא בפריסת הזמן.

שכר לימוד, דרישות נוספות וזכאות לתלמידי המכינה

בגלל מיקומה הרגיש של האוניברסיטה בלב ליבו של השומרון, תלמידי האוניברסיטה וגם תלמידי המכינה נהנים מאפשרויות רבות למלגות בהתאמה קלה יחסית לתנאי הסף של קבלת המלגה. בנוסף, תלמידי המכינה לא נדרשים לשלם את דמי הרישום לאוניברסיטה לאחר תום לימודיהם. במידה ובוחרים תלמידי המכינה להתכונן לבחינות הפסיכומטרי במסגרת קורס ההכנה של האוניברסיטה, יקבלו הנחה משמעותית במחיר הקורס, בגלל היותם חלק ממכינת הלימודים האקדמית שלה. מלבד המצוין לעיל, שכר הלימוד באוניברסיטה הינו שכר לימוד אוניברסיטאי רגיל, כמקובל במוסדות המוכרים על ידי המדינה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן