לימודים בישראל

מכינה קדם אקדמית באוניברסיטת בן גוריון

לימודים אקדמיים במדינת ישראל הפכו כמעט לחובה בקונצנזוס הישראלי. רבים מעוניינים להירשם למוסדות אקדמיים נחשבים ונחשקים, ולא סתם, אלא לפקולטות שיבטיחו להם תעסוקה מכובדת לאחר סיום לימודיהם. אוניברסיטת בן גוריון מפעילה כבר מיום הקמתה מכינה קדם אקדמית במטרה לעזור למועמדים לשפר את סיכויי הקבלה שלהם לפקולטות השונות באוניברסיטה, ולהכין אותם לסגנון הלימודים האקדמאי.

למה מיועדת מכינה קדם אקדמית?

מכינה קדם אקדמית מיועדת לאנשים אשר מעוניינים להעלות את סיכויי ההצלחה שלהם לקבלה לאוניברסיטה או למכללות, לפקולטות בהן תנאי הקבלה לא מאפשרים קבלה עם הנתונים הקיימים של המועמד ברגע נתון. מדובר במערכת לימודים תובענית, הכוללת את כלל הקורסים הדרושים למועמד לשם שיפור ציוניו וקבלה למוסדות האקדמאיים אליהם הוא מעוניין להתקבל.

זהו קונספט מוכר וידוע, ובדרך כלל מנוהל על ידי המוסד האקדמי אליו המועמד מנסה להתקבל, על מנת להתאים בצורה הטובה ביותר את סיכויי הקבלה שלו אל המוסד הספציפי אליו הוא מנסה להתקבל, על ידי הכנתו והכשרתו בסגנון הלימודים הרצוי, ובמסגרות הנכונות, על ידי מורים ומרצים שמגיעים מהמוסד הספציפי אליו הוא עתיד להירשם.

המכינה של בן גוריון – מכינה את התלמידים להצלחה

המכינה האקדמית של בן גוריון בנגב הוקמה עם הקמתה של האוניברסיטה עצמה, וצברה שנים רבות של ניסיון שהוכיחו את עצמם בהגברה מאסיבית של סיכויי ההצלחה של מועמדים להתקבל לאוניברסיטת בן גוריון. המכינה מציעה לימודים במסלולים שונים, בהתאם למסלולי הלימוד אליהם המועמדים מעוניינים להתקבל בין אם זה לימודי תואר ראשון בפקולטות ההנדסה השונות, בפקולטה להנדסה, למדעי הטבע או בפקולטה לניהול. המכינה מציגה מסלול לימודים מלא המכיל את כל השיעורים שיעזרו למועמדים לשפר את ציוני הבגרות הרלוונטיים לפקולטה אליה הוא מנסה להתקבל.

בנוסף לידע התיאורטי הדרוש לשם שיפור ציוני הבגרות, מקבל התלמיד כלים מעשיים הנחוצים לו לשם קבלה לאוניברסיטה עצמה, לצד מיומנויות למידה שעוזרות לכל אחד לעשות את המעבר מבית ספר תיכון ולימודי בגרות ללימודים במוסד אקדמי גבוה. אוניברסיטת בן גוריון מאפשרת לתלמידי מכינה מצטיינים קבלה בעדיפות גבוהה לאוניברסיטה, לצד מלגות לתלמידים מצטיינים, ובכך מעודדת את תלמידי המכינה להשקיע ולהצטיין במהלך הלימודים במכינה האקדמאית אליה נרשמו.

מסלולי לימוד במכינה

מכינת הלימודים של בן גוריון מציעה מספר מסלולי לימוד, בהתאם לפקולטה אליה אמורים התלמידים להירשם. המכינה למדעי הרוח והחברה של בן גוריון נמשכת כתשעה חודשים וכוללת לימודים במקצועות ההבעה והלשון, אנגלית ומתמטיקה ברמות של 3 ו-4 יחידות לימוד לבגרות ושיפור בגרות בהיסטוריה. לצד מסלולי בגרות אלו, התלמידים ילמדו קורסים בסיסיים כמו מבוא לסטטיסטיקה, הידועים בקרב תלמידי הפקולטה למדעי הטבע כאחד הגורמים המרכזיים לנשירת תלמידים מהאוניברסיטה בשנת הלימודים הראשונה שלהם.

בן גוריון מציעה לנרשמים שני מסלולי מכינה לצורך קבלה לפקולטה למדעי ההנדסה – מכינה מלאה באורך תשעה חודשים ומכינה מקוצרת באורך של שישה חודשים. הלימודים במכינה כוללים קורסי אנגלית, פיזיקה ומתמטיקה ברמת לימודים של חמש יחידות לימוד, במטרה לשפר את ציוני הבגרות הרלוונטיים ולהגביר את סיכויי ההצלחה של המועמדים לפקולטה להנדסה במחלקות השונות.

מסלול לימודים נוסף שמציעה כמעט כל מכינה אקדמית הוא מסלול פסיכומטרי מורחב, אך המכינה הקדם אקדמית של אוניברסיטת בן גוריון נבדלת ממכינות אחרות בכך שהיא מציעה עזרה פרטנית לתלמידים המעוניינים בשיפור ציוני הפסיכומטרי שלהם.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!



checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן