לימודים בישראל

מכינה קדם אקדמית באוניברסיטה העברית

חושבים ללמוד באוניברסיטה העברית אך ציוני הבגרות והפסיכומטרי שלכם אינם מספיקים? אל דאגה! לאוניברסיטה העברית שפע של מסלולי מכינה שיכינו אתכם להצלחה.

במה שונה מכינה קדם אקדמית ממוסד לשיפור בגרויות?

בפני אנשים המעוניינים ללמוד לימודים גבוהים והציונים שלהם אינם תואמים את דרישות הסף למוסדות אקדמיים נבחרים, עומדות שתי אפשרויות מרכזיות. האפשרות הראשונה היא לימודים לשם שיפור או השלמת בגרויות, והאפשרות השנייה היא מכינה אקדמית. כאלו שלא התמזל מזלם לבצע השלמת בגרויות בצבא על חשבון צבא ההגנה לישראל, יצטרכו לשלם ממיטב כספם למוסד בו הם בוחרים לשפר את ציוני הבגרות שלהם, ולכן הבחירה במוסד הנכון שיביא אותם לתוצאות טובות צריכה להיות נכונה וטובה. על מנת להתקבל למוסד אקדמי מכובד, לא די בציוני בגרות טובים, אלא יש חשיבות מכרעת גם להיבטים היקפיים של המערכת האקדמית, לה המועמדים חדשים ונמצאים בעמדת פחיתות בשל חוסר היכרותם עימה.

מכינה קדם אקדמית לא עוסקת אך ורק בהשלמה ושיפור של ציוני בגרויות, אלא גם בהכנה ממשית לקראת החיים האקדמאים המצפים למועמדים שעתידים להתקבל לכל אחד מהמוסדות האקדמיים אליהם הם נבחרים. ברוב המקרים, תלמידים המעוניינים להתקבל למוסד אקדמי כלשהו, יעדיפו לעבור מכינה קדם אקדמית של אותו המוסד, על מנת להתכונן בצורה הטובה והמדויקת ביותר לדרישות הספציפיות של אותו מוסד.

ערך מוסף של המכינה הקדם אקדמית של האוניברסיטה העברית

כאשר אתם בוחרים לשפר את ציוני הבגרות ושלכם ואת סיכוי הקבלה לאוניברסיטה העברית בירושלים באמצעות המכינה של האוניברסיטה העברית, אתם נהנים מיתרונות רבים שמקרבים אתכם שלב אחד קדימה אל התואר הנכסף. ראשית, מכינה קדם אקדמית של האוניברסיטה העברית מבטיחה לכם מקום בלימודים בתום המכינה, במידה ועמדתם בתנאי הקבלה למחלקה הספציפית אליה אתם מעוניינים להירשם. פעמים רבות, זמן ההרשמה הוא קריטי מכיוון שבכל מוסד אקדמי ההרשמה היא לפי ביקוש ועל בסיס מקום פנוי. מכיוון שאתם בוחרים בשירותיה של מכינה אקדמית שמחוברת אל המוסד האקדמי אליו אתם מנסים להתקבל, אתם יכולים להתרכז בדבר אחד בלבד – לעבור את הבחינות באופן הטוב ביותר שרק ניתן.

יתרון נוסף ומשמעותי הוא שבחינת הגמר של המכינה עצמה מוכרת בתור בחינת בגרות, ולכן אין צורך לגשת לבחינות בגרות נוספות, לשלם כסף מיותר, ולהשקיע מאמצים נוספים שיגזלו מזמנכם ומתקציבכם. בנוסף, אפשרויות סיוע נוספות מוצגות לתלמידים כמו מלגות מיוחדות לזכאים, סיוע בקרנות, ואף קורס הכנה לפסיכומטרי לתלמידים שמעוניינים לשפר את ציוני הפסיכומטרי שלהם. כאמור, חוגים מסוימים באוניברסיטה העברית יקבלו את מסיימי המכינה ללא תלות בציון פסיכומטרי, ועם ציוני המכינה בלבד.

מסלולי לימוד במכינה קדם אקדמית באוניברסיטה העברית

מדינת ישראל היא מדינה רב תרבותית, בה תושבים מעמים ותרבויות רבות. בתור האוניברסיטה המרכזית של העיר ירושלים, הלוא היא בירתה של מדינת ישראל, מפעילה מכינה המותאמת לכלל המגזרים. במכינה הקדם אקדמית של האוניברסיטה העברית בירושלים ניתן יהיה למצוא מסלול ייחודי המותאם לדוברי ערבית, הן בלימודי המכינה עצמם, והן בלימודי הפסיכומטרי המוצעים לתלמידים בה.

האוניברסיטה מפעילה מסלול לימודים מיוחד לתלמידים חסרי תעודת בגרות, הנקרא קדם מכינה, במטרה להכין את התלמידים אל המכינה עצמם ולהשלים את ציוני הבגרות הנדרשים במטרה להתקבל לאוניברסיטה. מלבד מסלולים מיוחדים אלה, מפעילה האוניברסיטה מסלולים עיוניים לתלמידים המעוניינים להתקבל לפקולטה למדעי הרוח והחברה של האוניברסיטה, ומסלולים מדעיים המיועדים לתלמידי מדעי הטבע והחיים, ותלמידי הפקולטה להנדסה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן