לימודים בישראל

מכינת הטכניון – מכינה קדם אקדמית

הטכניון הוא אחד המוסדות התובעניים והמיוחדים ביותר במדינת ישראל ללימודים מדויקים. בטכניון ניתן למצוא לימודים בתחומי ההנדסה והתחומים המדויקים, שמעניקים יתרון גדול מאוד למסיימי תארים ראשונים ושניים בשוק העבודה. ברוב המקרים, לא ניתן יהיה להתקבל לטכניון ללא השלמת בגרויות או ללא גיליון ציוני בגרות מפואר, וכמובן ללא ציון פסיכומטרי גבוה במיוחד.

עם זאת, גם במידה ותנאי הקבלה גבוהים מדי עבור חלקכם, הטכניון מעמיד מכינה קדם אקדמית המתגברת, מלמדת ועוזרת להשלים ציוני בגרות במידה מספקת במקצועות אנגלית, מתמטיקה, פיזיקה ואנגלית ברמות של חמש יחידות לימוד לבחינות הבגרות כנדרש. בנוסף, הטכניון מעמיד מכינות מיוחדות לעולים חדשים ולתושבי פריפריה ואזורים טעוני טיפוח, לצד קורסים קדם לימודיים למועמדים שהתקבלו על מנת להגביר את סיכויי ההצלחה שלהם בשנתם הראשונה ללימודיהם ולהקטין את העומס בו הם יעמדו במהלכה.

לימודי מכינה קדם אקדמית למועמדים לטכניון

היחידה ללימודים קדם אקדמיים מכינה תלמידים אשר אינם עומדים בדרישות הסף לקבלה לטכניון להגשת מועמדות בתנאים מקדימים שמשפרים את סיכוי הקבלה שלהם. מעבר המכינה אינו מבטיח קבלה לטכניון, אך הוא בהחלט משפר את סיכוייהם של תלמידים מכל חלקי הארץ להתקבל לאחד המוסדות התובעניים ביותר בארץ. מדובר במכינת לימודים ברמת בגרות במקצועות מתמטיקה, פיזיקה ואנגלית, כל אלו ברמה של חמש יחידות לימוד לבגרות מלאה.

בנוסף למקצועות אלו ולמכינה הרגילה, מעמיד מוסד אקדמי זה לרשות המועמדים והמעוניינים מכינות מסוגים שונים, במטרה לקדם שוויון הזדמנויות. בין המכינות האחרות אותן ניתן למצוא בטכניון – מכינה לעולים חדשים ותוכניות ייחודיות לשוויון הזדמנויות. בסוף המכינה, הטכניון מעמיד לרשות התלמידים יועצים אישיים המספקים שירותי ייעוץ לימודים במטרה לסייע לתלמידים לבחור את מסלול הלימודים המתאים להם ביותר בהתאם לכישורים ולנטיות האישיות שלהם, כל זאת במטרה לספק לתלמידים את שירותי ההכנה הטובים ביותר.

מכינת הטכניון לסטודנטים שהתקבלו

הטכניון הוא אחד המוסדות התובעניים ביותר במדינת ישראל. הלימודים במוסד זה הינם קשים ומפרכים, ולפעמים אף נראים כבלתי אפשריים. בשנה הראשונה ללימודיהם, תלמידים רבים ניצבים בפני קושי רב בקורסי הפיזיקה והמתמטיקה השונים של הטכניון. פעמים רבות, סטודנטים בשנת הלימודים הראשונה שלהם נכשלים בלימודיהם בקורסים אלו, ולמעשה מסיימים את עתידם האקדמי בטכניון בשל כשלונם במקצועות אלו.

על מנת למנוע את הנשירה הנובעת כתוצאה מכשלון בקורסים פיזיקה ומתמטיקה של הטכניון בשנה הראשונה, היחידה ללימודים קדם אקדמיים של הטכניון מכינה סטודנטים שהתקבלו ללימודים בטכניון לשנתם הראשונה על ידי לימוד קורסי מתמטיקה ופיזיקה בטרם תחילת הלימודים עצמם. בנוסף, ההרשמה לקורסי קדם טכניון מורידים מהעומס אותו מרגישים סטודנטים רבים בשנתם הראשונה.

מכינה קדם אקדמית בטכניון לעולים חדשים ולתושבי פריפריה

היחידה ללימודים קדם אקדמיים של הטכניון בחיפה שם דגש עיקרי על עזרה וסיוע לתושבי אזורים במצוקה, עיירות פיתוח ותושבי הפריפריה במטרה להעניק סיכויים שווים בקבלה למוסדות לימוד אקדמיים. בדיוק לשם כך היא מפעילה תוכניות מגוונות לשוויון הזדמנויות, בהן תושבי הפריפריה ואזורים טעוני פיתוח עוברים סדנאות, מחנות קיץ וקורסים שונים המתמקדים בשלושת המקצועות המרכזיים הנלמדים במסגרת המכינה.

נוסף לתכניות אלו, מפעילה היחידה ללימודים קדם אקדמיים של הטכניון קורסי הכנה לעולים חדשים בשפתם, או בשפה העברית, בליווי מדריכים, מנחים ומרצים, הדוברים את שפת האם של קבוצת היעד במטרה לסייע להם להתקדם בצורה שווה והולמת, ולהתגבר על מכשולי השפה שעשויים לעכב אותם מהתקדמות בקצב שווה למועמדים רגילים.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן