לימודים בישראל

מכינה לרפואה

בן רופא, טוענת הקלישאה, הוא חלומה של כל אם יהודיה, וגם אם המשפט הזה מעט מופרז הרי שאין ספק שרבים וטובים שואפים להפוך לרופאים – אחד המקצועות הקשים והשוחקים אך גם המתגמלים ביותר שיש, ולא רק מבחינת רמת השכר.

גם הלימודים עצמם תובעניים מאוד, ונמשכים לא פחות משבע שנים (כולל שנת סטאז'), כך שלא כל מי שחולם מגיל צעיר על עבודה בבית חולים או בכל מקום אחר בו נדרשים שירותיו של רופא אכן מגשים את חלומו. מכשול משמעותי נוסף הוא רף הקבלה אל מסלול לימודי הרפואה, רף גבוה מאוד שנוצר כתוצאה ממספרם הרב של המבקשים להתקבל ללימודים אלה והמספר המצומצם יחסית של מקומות בבתי הספר לרפואה בארץ, וכן נועד לסנן בצורה קפדנית את כל המועמדים כך שרק המצטיינים שבמצטיינים יהפכו בסופו של דבר לרופאים.

מכינה ללימודי רפואה בארץ מאפשרת גם למי שציוניו פחות מזהירים להתקבל בסופו של דבר למסלול שיהפוך אותו לרופא בסופו. אופציה נוספת בפני מי שניחן באישיות טיפולית ומבקש לסייע לזולת היא לימודי רפואה משלימה שנכון להיום אינם מוכרים כלימודים אקדמיים בישראל (למרות שלא מעט אנשי מקצוע במועצה להשכלה גבוהה קוראים לאקדמיזציה של התחום) ועל כן הקבלה אליהם, במקרים רבים, קלה יותר.

קהל היעד של מכינה ללימודי רפואה בארץ

באופן טבעי, קהל היעד של מכינה לקראת לימודי רפואה הוא מי שחולם להתקבל ללימודי רפואה אך הממוצע המשוקלל של ציוני הבגרות וציון הפסיכומטרי אינו גבוה דיו כדי להתקבל ישירות לבית הספר לרפואה במוסד הלימודים בו הוא מעוניין ללמוד (ואוניברסיטאות אחרות אינן רלוונטיות עבורו מסיבה זו או אחרת, או שהוא לא עומד גם בתנאי הקבלה שלהן, וגם האופציה של לימודי רפואה משלימה אינה רלוונטית עבורו).

כך, למשל, באוניברסיטת בן גוריון עומד רף הקבלה על למעלה מ- 750 (הרף המדויק משתנה מעט משנה לשנה בהתאם לציוני המועמדים הספציפיים באותו מחזור), על מנת להתקבל ללימודי רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים יש צורך בממוצע בגרות של 111 ומעלה (!) ופסיכומטרי של 760 ומעלה (!) וגם אם במקרים מסוימים ניתן להתקבל עם פסיכומטרי מעט נמוך יותר הרי שאין ספק כי מדובר ברף גבוה וקל להבין מדוע רבים וטובים פונים אל המסלול של מכינה קדם אקדמית ללימודי רפואה בארץ על מנת להתקבל ללימודי הרפואה.

המכינה של אוניברסיטת תל אביב

מכינה של אוניברסיטת תל אביב נחלקת למספר מסלולים, ועל המעוניינים ללמוד רפואה ללמוד במסלול מדעי החיים. בוגרי המכינה יוכלו להמיר את ממוצע הבגרות המשוקלל בציון המכינה, שלכשעצמו ישתקלל עם ציון הפסיכומטרי (70% פסיכומטרי ו- 30% מכינה) ואם הוא גבוה מספיק הרי שניתן להתחיל ללמוד רפואה.

שימו לב – גם על מנת להתקבל למכינה יש לעבור רף מינימלי, והוא ציון פסיכומטרי של 500 ומעלה, ציון 115 ומעלה בחלק הכמותי ולפחות 85 בחלק של האנגלית. בנוסף נדרשת זכאות לבגרות. הלימודים במכינה הם לימודי יום במתכונת מלאה.

המכינה לרפואה של בר אילן

אופציה נוספת של מכינה ללימודי רפואה בארץ היא זו שמציעה אוניברסיטת בר אילן.

מכינה זו לבוגרי לימודים אקדמיים בעלי תואר ראשון ממוסד לימודים המוכר ע"י המל"ג בממוצע של לפחות 80 ובנוסף בעלי רמה מינימלית בכימיה ולאחר לימודי השלמה הכרחיים שלא נלמדו במסגרת התואר הראשון.

המכינה נמשכת 2 סמסטרים, ולאחר מכן ניתן להגיש מועמדות לתוכנית הנמשכת 4 שנים ושבסופה הופכים הבוגרים לרופאים לכל דבר.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן