לימודים בישראל

מכינה לתואר ראשון

מי שרוצה להתקבל ללימודי תואר ראשון, בין אם הם במסגרת לימודים אוניברסיטאיים ובין אם במסגרת לימודים באחת המכללות בארץ, נדרש לעמוד בתנאי קבלה שונים, לרבות תעודת בגרות מלאה עם ממוצע מסוים של ציונים וגם ציון בבחינה הפסיכומטרית. מי שאיננו עומד בתנאים אלה ובכל זאת רוצה לבחור במסלול לימודים לתואר ראשון, יכול לבחור במסלול של מכינה לתואר ראשון, המוצע כיום על ידי מסגרות לימוד שונות ולעיתים על ידי האוניברסיטאות והמכללות עצמן, ולא רק על ידי בתי ספר מיוחדים המתמחים בכך.

מכינה קדם אקדמית ללימודי תואר ראשון

צעירים רבים המעוניינים להשתלב בלימודי תואר ראשון נדרשים לעבור מסלול מקדים של לימודי מכינה קדם אקדמית. מסלול מקדים זה, שנחשב לנפוץ מאוד כיום, מאפשר לכל אלה המעוניינים לשפר את ציוני הבגרות שלהם או את ציון המבחן הפסיכומטרי לעשות זאת בקלות רבה יותר, בשל המסגרת המקצועית העומדת לרשותם. לעיתים כוללת מכינה קדם אקדמית זו גם הכנת תיק עבודות, הנדרשת עבור מסלולי לימוד מסוימים ולעיתים גם הכנה לבחינות קבלה מיוחדות.

מכינה קדם אקדמית ללימודי תואר ראשון עוזרת לסטודנטים הבוחרים בה לרכוש מיומנויות חשובות שיעזרו להם להשתלב בצורה טובה יותר במהלך הלימודים לתואר, כמו גם כלים אקדמיים חשובים שיעמדו לרשותם במהלך תקופת הלימודים.

למי מתאימה מכינה זו?

לימודי מכינה לתואר ראשון מתאימים לכל מי שרוצה להשתלב בעתיד בלימודים אקדמיים, אולם איננו עומד בתנאי הקבלה הנדרשים, כמו ציונים בגובה מסוים במקצועות השונים בתעודת הבגרות, כמו ציון בגובה מסוים בבחינה הפסיכומטרית ועוד. לימודי המכינה מתאימים גם למעוניינים לרכוש מיומנויות למידה חשובות שיוכלו לעזור להם במהלך תקופת הלימודים, וגם להכין תיק עבודות הרלוונטי בעיקר ללימודי האמנות והעיצוב, המוצעים במסגרת לימודי תואר ראשון.

מכינה לתואר ראשון ללא בגרות

ניתן לבחור במסלול מיוחד של מכינה לתואר ראשון ללא בגרות, המאפשרת לבוגריה, בתום תקופת הלימודים, להשתלב בלימודים אקדמיים גם אם אינם בעלי תעודת בגרות מלאה או חלקית. זוהי הזדמנות עבור רבים לרכוש מקצוע וליהנות מתואר אקדמי מבוקש גם אם אינם בעלי התעודה המבוקשת ואינם עומדים בתנאי הקבלה השונים הנדרשים למקצועות הלימוד.

מכינות לתואר ראשון ללא בגרות מוצעות כיום מסגרות לימוד שונות והיא מיועדת בעיקר לסטודנטים בני 30 פלוס, לפנסיונרים, לאמהות חד הוריות ולרבים נוספים המעוניינים בתואר ראשון, גם אם אינם עומדים בתנאי הקבלה. מי שמסיים מכינה מסוג כזה יידרש לעמוד בתנאי קבלה אחרים במקום תואר ראשון, כמו ראיון אישי, ניסיון מוקדם בתחום הרלוונטי, ציון בבחינה הפסיכומטרית ועוד.

מכינה לתואר ראשון ללא פסיכומטרי

מבחן פסיכומטרי מהווה כבר לא מעט שנים תנאי הכרחי לקבלה ללימודים אקדמיים במסגרות הלימוד השונות, בין אם אלו אוניברסיטאות שונות בארץ ובין אם אלו מכללות הממוקמות בכל רחבי המדינה. בעוד שישנם לא מעט מסלולי לימוד שונים שאחד מתנאי הקבלה שלהם הוא ציון בבחינה הפסיכומטרית ולעיתים גם בגובה מסוים, ניתן כיום להתקבל למסלולים אחרים ללא ציון בבחינה זו, מה שהופך את המסלול הלימודי לכזה המתאים לסטודנטים שאינם עומדים בקריטריונים הנדרשים.

מי שבוחר במסלול של מכינה לתואר ראשון ללא פסיכומטרי יכול בתום תקופת הלימודים להשתלב במסלול לימוד אקדמי מוביל גם אם לא עבר את הבחינה עצמה. זוהי הזדמנות מצוינת עבור רבים שניסו בעבר לעבור את הבחינה אולם לא הצליחו לקבל ציון גבוה מספיק או אינם מסתדרים עם אופי הבחינה ועם סגנונה, ששונה מכל בחינה שאנו מכירים.

מכינות לתואר ראשון במוסדות לימוד מובילים

ישנן כיום לא מעט אוניברסיטאות וגם מכללות, המציעות מכינות לתואר ראשון. הנה 3 מוסדות הלימוד המובילים שמציעים זאת: מכללת תל חי שבצפון, מכללת רופין ומכללת נתניה. שלוש המכללות הללו מהוות מוקד משיכה לסטודנטים רבים המעוניינים לקחת בהן חלק והן מציעות מגוון רחב של מסלולי לימוד, לרבות מכינות לתואר ראשון.

באשר לאוניברסיטאות, ישנן גם לא מעט אוניברסיטאות בארץ המציעות לאוכלוסיות שונות אפשרות להשתתף במכינה לתואר ראשון. ביניהן ניתן למנות את אוניברסיטת תל אביב, את אוניברסיטת חיפה ואת אוניברסיטת באר שבע. אוניברסיטאות אלו מציעות מכינות המתמקדות בתחומי לימוד שונים כמו חינוך, רפואה, מחשבים, מדע, הנדסה ועוד. מי שרוצה להשתלב בלימודי האמנות לתואר ראשון, יוכל להשתתף במכינות לאמנות המוצעות על ידי בתי ספר שונים לעיצוב ולאמנות, כמו המכון הטכנולוגי בחולון.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן