לימודים בישראל

מכללות בדרום

חזון פיתוח הנגב של בן גוריון מעולם לא נראה טוב יותר: מוסדות הלימוד האקדמאים שנבטו בדרומה של ישראל מציעים מגוון רחב של מסלולי לימוד לצד מגורים זולים ואווירה סטודנטיאלית שאין שנייה לה.

החלוצה היתה אוניברסיטת באר שבע אשר שמה יצא למרחוק. עד מהרה עלתה הדרישה ללימודים באזור הדרום והמכללות האקדמאיות לא בוששו לבוא. אם בתחילה היה מדובר בטובת תושבי המקום שאינם צריכים להעתיק את מקום מושבם למרכז על מנת לזכות בתארים אקדמאים יוקרתיים, הרי שעכשיו מכללות בדרום מהוות מוקד משיכה לסטודנטים מכל הארץ.

מכללת ספיר בשדרות מזמינה סטודנטים בתחום מדעי החברה והרוח לצד תחומי ההנדסה והמשפטים; המכללה האקדמאית סמי שמעון היא אחת המובחרות בארץ במיוחד עבור אלה הרוצים ללמוד לימודי הנדסה; אוניברסיטת בר אילן היוקרתית מפעילה שלוחה במכללה האקדמאית באשקלון; האוניברסיטה הפתוחה מפעילה שלוחה במכללת אשדוד; ואילו אוניברסיטת בן גוריון מפעילה את מכללת אחווה אשר מציעה לימודי תואר ראשון בחינוך והוראה, והרשימה עוד ארוכה ומסועפת. המגורים בדרום הארץ זולים, כבר אמרנו. לא רק שתצטרכו לשלם פחות, גם תקבלו חדר או דירה מרווחים יותר עבור כספכם.

זאת ועוד, סטודנטים הרפתקנים יכולים לבחור לגור באחד מהקיבוצים או המושבים בדרום הארץ – הזדמנות אמיתית לחוות את המדבר על נופיו הקדומים ואווירתו הקסומה.

טבעי שדוקא המדבר הצחיח יהווה כר פורה לצמיחה של חיים סטודנטיאלים שוקקים ואכן, האווירה הסטודנטיאלית בדרום היא כבר שם דבר.מוסדות הלימוד בדרום שמים לעצמם למטרה את שילוב בוגריהם בתעשייה המקומית.

מכללות מפעילות מסלולי לימודים בדרום הכוללים דגש על הצד היישומי של המקצוע הנלמד ומקיימות קשרים הדוקים עם התעשייה המקומית, כך שהסטודנטים יכולים להשתלב בתעשייה המקומית עוד במהלך לימודי.

אם לא די בכך, מכללות בדרום הארץ מציעות מלגות מגוונות לסטודנטים אשר מתקשים לכסות את שכר הלימוד, בין אם תושבי המקום או תושבי חוץ. הקריטריונים לזכאות למלגה רבים ומגוונים ומובן מאליו כי האפשרויות לקבלת מלגת לימודים בדרום הארץ רבות יותר מאשר במוסדות הלימוד שבמרכז.

לימודים לתואר ראשון

 • מכללת ספיר – ד.נ. חוף אשקלון 79165
 • מכללת אחווה – ד.נ שקמים 79800
 • המכללה האקדמית אשקלון – רח' בן צבי 12 אשקלון
 • המכללה למנהל – רח' שד' בני ברית פינת זבוטינסקי, אשדוד. (יש סניפים נוספים ברחבי הארץ)
 • מכללת קיי לחינוך – רח' יהודה הלוי 33 באר-שבע
 • המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון – רח' ביאליק פינת בזל, באר שבע 84100(יש סניף נוסף באשדוד)
 • מכללת גבעת וושינגטון (חינוך) – קריית חינוך גבעת וושינגטון, ד.נ. אבטח 79239

תואר ראשון ושני

האוניברסיטה הפתוחה – קמפוס האוניברסיטה הפתוחה ב"בית יציב", רח' העצמאות 79, באר-שבע. (יש סניפים נוספים ברחבי הארץ)

לימודי העשרה/קדם אקדמי

 • הכנה לקורס פסיכומטרי: לחמן, יואל גבע, High Q , Smart , קידום, EZ Way , חכימא (כיתות נפרדות).
 • הכנה ללימודים גבוהים: המכינה הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות. לימודי שפות: wall street , המכון לידידות אמריקה (ספרדית).

לימודים פרקטיים ומקצועיים

 • כלכלה, ניהול, אימון (קואוצ'ינג): יוזמות, גומא, המכללה למינהל, המכללה להשקעות פיננסיות, המכללה למיסים וחשבונאות.
 • שונות: יסודות הנדל"ן, רווית אסף (בי"ס לאיפור), זמן אמיתי (ברמנים).
 • חינוך גופני, לימודי רפואה משלימה ואינטגרטיבית: המכללה האקדמית בוינגייט (סניף אילת), מכללת רידמן לרפואה משלימה.
 • הכשרת הנדסאים וטכנאים, מחשבים: ג'ון ברייס, Gsectra , עתיד, המכללה הטכנולוגית באר שבע, מלט"ש (מכללה ללימודי טכנולוגיות שימושיות).
 • אדריכלות ועיצוב: בית הספר קווים.

מחפשים מכללה בעיר ספציפית באזור הדרום? צפו ברשימות הבאות ← מכללות בבאר שבעמכללות באשדודמכללות באילת

רשימת מכללות בדרום

מכללת ספיר

המכללה האקדמית ספיר, הנמצאת בנגב הצפוני, היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. במכללת ספיר לומדים מעל 8,500 סטודנטים. מכללת ספיר הוקמה מתוך מטרה לספק מענה אקדמי לתושבי הסביבה.

המכללה למנהל

המכללה למנהל היא מבין מוסדות הלימוד הבולטים בארץ להשכלה גבוהה, והיא מציעה מגוון רחב של מסלולי לימוד, מניו-מדיה ועד רפואה משלימה.

מכללת אחווה

מכללת אחווה הממוקמת באזור מועצה אזורית באר טוביה פועלת כבר 30 שנה. כיום היא מוסד מוכר על ידי המועצה ללימודים גבוהים והיא מציעה מגוון תכניות לימוד אקדמיות איכותיות לתארים ראשונים ומתקדמים.

מכללת אשקלון

מכללת אשקלון הוקמה בשנת 1965 כשלוחה של אוניברסיטת בר-אילן. בשנת 1998 נחנך המשכן החדש בלב קריית החינוך באשקלון, ובשנת 2000 זכתה המכללה להכרה כמכללה האקדמית הראשונה בישראל.

מכללת חמדת הדרום

מכללת חמדת הדרום הוקמה בשנת 1995 כמכללה אקדמית המספקת מענה לתושבי הקהילה הדתית בדרום הארץ. המכללה קיבלה את הכרתה של המועצה להשכלה גבוהה והיא מתוקצבת על ידי משרד החינוך.

מכללת סמי שמעון

SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון היא מכללה אקדמית המוכרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה. המכללה נוסדה בשנת 1995 ומציעה תכניות ללימודי הנדסה לתואר ראשון ולתואר שני.

מכללת עתיד

מכללת עתיד היא למעשה רשת פרטית של מכללות ובתי ספר המציעה לימודים בתחום הטכנולוגיה והמדעים. הרשת הוקמה בשנת 1990 ומאז ועד היום התרחבה פעילותה רבות.

מכללת קיי

מכללת קיי בבאר שבע היא מכללה אקדמית לחינוך ולהכשרת מורים. המכללה הוקמה בשנת 1954 וקיבלה את שמה לזכרו ולהנצחתו של ג'פרי קיי, שתרם את הכספים לבניית הבניין המרכזי בקמפוס.

מכללת רידמן

מכללת רידמן היא מכללה בינלאומית לרפואה משלימה אינטגרטיבית. מלבד לקמפוס הראשי ברמת אביב למכללת רידמן קמפוסים בחיפה, ירושלים, כנרת, באר שבע, אילת, ספיר ובמשגב.

מכללת אתגר באר שבע

מכללת אתגר באר שבע, הינה מכללה באר שבעית רב תחומית, מהגדולות והמתקדמות בדרום. ניתן ללמוד בה במגוון רחב של מסלולים, במתכונת של לימודי תעודה, ולרכוש מקצוע מבוקש בתנאים טובים במיוחד.

איל מקיאג'

בית הספר למקצועות האיפור "איל מקיאג'" נחשב כיום לאחד מבתי הספר המבוקשים בתחום והוא כולל מספר סניפים הפזורים בכל הארץ ומציע הכשרה מקצועית ברמה גבוהה למקצועות האיפור.

פסיכומטרי Ez Way

בית הספר EZ WAY מתמחה בהכנת לבחינה הפסיכומטרית, והוא נפתח לראשונה בשנת 1998 על ידי ד"ר זיו הדסה, ונחשב כיום לאחד מבתי הספר המובילים מסוגו בארץ.

וול סטריט לימודי אנגלית

בית הספר וול סטריט לימודי אנגלית נחשב לאחד מבתי הספר המובילים כיום בארץ בתחום זה והוא מושך אליו תלמידים רבים לאורך כל השנה. בית הספר מציע קורסי אנגלית ברמות שונות ובסביבת לימודים חווייתית ונעימה.

מכללת בינה

מכללת בינה היא מכללה דתית המתמקדת במקצועות הרפואה המשלימה, המציעה לסטודנטים הבוחרים בה מספר מסלולי לימוד ותכניות עשירות ומגוונות מאוד.

מכללת מגמות

מכללת מגמות מתמחה בלימודי שוק ההון ונחשבת לאחת המכללות הוותיקות ביותר בתחום זה בארץ, וככזו מושכת אליה המכללה לא מעט סטודנטים חדשים בכל שנה.

מכללת נס

במכללת נס מתמחה בלימודי מקצועות ההייטק ונחשבת כיום לאחת המובילות בתחומה ומושכת אליה סטודנטים רבים המבקשים להשתלב בעולם התעסוקה בתחום.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן