לימודים בישראל

מכללות בצפון

הצפון, אותו חבל ארץ מופלא המשתרע מעמק יזרעאל, דרך הכנרת, בואכם צפתה, מתנהל בקצב משל עצמו. תושביו חפים מהלחץ המאפיין לפרקים את שאר המדינה, טייליו מתבשמים בשפע הירוק ובמקווי המים המעוררים ספקות לגבי ישראל ה"מתייבשת", והטבע נדמה כי לקוח מאיזו גלויה אירופאית. טבעי שמקום כה שופע חיים יהווה חממה טבעית לעשרות מכללות אקדמאיות שצמחו בו לאורך השנים. מהמכללה האקדמית עמק יזרעאל, דרך המכללה האקדמית כנרת, למכללה האקדמית צפת – חשיפה לצפון.

לימודים בארץ זה עסק יקר, כך גם המחיה. אולם שמדובר על לימודים בצפון היאוש נעשה יותר נוח. למעשה, בצפון תוכלו לכסות עד תשעים אחוז מגובה שכר הלימוד בעזרת מלגות ומענקי לימוד הניתנים כחלק ממגמת הפיתוח של האזור במטרה למשוך את המוחות הצעירים צפונה. זאת ועוד, המגורים בצפון זולים יותר מהמגורים במרכז וכשתפתחו את החלון בבוקר, במקום קיר לבנים, תקדם את פניכם השמש בכבודה ובעצמה, המאירה על נוף פסטורלי נטול עשן מכוניות והמון סואן. אך לא רק בשכר לימוד מסובסד ובנוף משכר עסקינן, סטודנטים בצפון נהנים מלימודים בכיתות קטנות עם ליווי אישי צמוד מהמרצים הנבחרים בארץ. תכנית הלימודים משלבת לימודי תאוריה עם פרקטיקה יישומית כך שבוגרי מכללות בצפון מוכנים להשתלב בשוק העבודה כבר במהלך לימודיהם. כאשר מחליפים את פקקי תנועה, הלחץ וזיהום האוויר בקמפוסים ירוקים ובמגורים במושבים הקסומים בצפון, אין פלא שהסטודנטים מגשימים את הפוטנציאל הטמון בהם ובסופו של יום, אין פלא שרבים מהם בוחרים בצפון לא רק כמקום לימודים, אלא כמקום מגורים.

להלן רשימת מכללות באזור הצפון תוך חלוקה מסודרת לפי סוג הלימודים הנדרש. כלומר, במידה ומעוניינים בלימודים אקדמיים או מקצועיים ניתן למצוא סקירת מוסדות לימוד מתאימה. בנוסף, המאמר מציג רשימות קצרות של סוגי מכללות נוספות כמו מכללות ללימודי העשרה או ללימודי הכנה לפסיכומטרי וכיוצא באלו על מנת לתת מושג כלשהוא למעוניינים בכך.

לפירוט המלא של ← מכללות בחיפה

מכללות לתואר ראשון בצפון

 • המכללה האקדמית גליל מערבי – רח' דרך המכללה ת.ד 2125 , מיקוד 24121 , עכו
 • המכללה האקדמית כנרת עמק הירדן – צמח, ד.נ. עמק הירדן מיקוד 15132
 • המרכז האקדמי כרמל – רח' הנמל 16, חיפה
 • מכללת אורנים – ת.ד 36006, קרית טבעון
 • המכללה האקדמית צפת – רח' ירושלים 11, ת.ד 160 צפת 13206
 • המכללה למנהל – רח' האשלג 3, צ'ק פוסט, חיפה. (יש סניפים בכל רחבי הארץ)
 • אורט בראודה כרמיאל – רח' סנונית 51, ת.ד. 78 כרמיאל 20101
 • המכללה האקדמית תל חי – גליל עליון מיקוד 12208

מכללות לתואר ראשון ושני בצפון

 • האוניברסיטה הפתוחה – רח' הפסגה 71 כרמיאל. (יש סניפים בכל רחבי הארץ)
 • תלתן (תואר מאוניברסיטאות זרות) – רח' העצמאות 65, קמפוס הנמל, חיפה

לימודי העשרה/קדם אקדמי בצפון

 • הכנה לפסיכומטרי: High Q , לחמן, EZ Way , Smart , קידום, חכימא (כיתות נפרדות).
 • לימודי שפות: Wall street .

מכללות לימודים פרקטיים ומקצועיים בצפון

 • לימודי כלכלה, ניהול, אימון (קואוצ'ינג): האקדמיה לפיננסים, פסגות, ג'קי ברוך.
 • שונות: ShowBar (ברמנים), המכללה המשותפת.
 • חינוך גופני, רפואה משלימה ואינטגרטיבית: אוהלו, יובל, תמורות.
 • הכשרת הנדסאים וטכנאים, מחשבים: בית הספר הארצי להנדסאים בטכניון, מדיאטק הייטק, ג'ון ברייס.
 • אדריכלות ועיצוב: קווים, הטכניון, 6B studio , תלתן.

קראו גם על ← השלמת בגרויות בצפון

רשימת מכללות בצפון

האקר יו

מרכז השמה ולימודי מחשבים שקיים למעלה מ – 18 שנה, והוא נחשב לאחת המסגרות המקצועיות ביותר בארץ ללימוד מקצועות הקשורים לתחום ההייטק.

מכללת ג'ון ברייס הדרכה

מכללת ג'ון ברייס הדרכה, זרוע ההדרכה של Matrix, נחשבת כיום לחברת הדרכת המחשבים וטכנולוגיית המידע המובילה בישראל, והיא נבחרה במקום הראשון כמרכז ההדרכה המקצועי והטוב ביותר ללימודי מחשבים, על פי סקר של מכון גיאוקרטוגרפיה עבור המבחן של המדינה.

המכללה למנהל

המכללה למנהל היא מבין מוסדות הלימוד הבולטים בארץ להשכלה גבוהה, והיא מציעה מגוון רחב של מסלולי לימוד, מניו-מדיה ועד רפואה משלימה.

מכללת גורדון

מכללת גורדון לחינוך ממוקמת במקום מרכזי בחיפה, באזור מרכז הכרמל. לומדים בה כיום למעלה מ-2000 סטודנטים לכלל התארים והמכינות.

מכללת כרמל

המרכז האקדמי כרמל החל את דרכו כשלוחה של אוניברסיטת דרבי בישראל. ממש לאחרונה, בשנת 2011 קיבלה המכללה אישור מהמועצה להשכלה גבוהה לפתח ולהפעיל תכניות לימוד לתואר ראשון מטעמה.

מכללת עתיד

מכללת עתיד היא למעשה רשת פרטית של מכללות ובתי ספר המציעה לימודים בתחום הטכנולוגיה והמדעים. הרשת הוקמה בשנת 1990 ומאז ועד היום התרחבה פעילותה רבות.

מכללת רידמן

מכללת רידמן היא מכללה בינלאומית לרפואה משלימה אינטגרטיבית. מלבד לקמפוס הראשי ברמת אביב למכללת רידמן קמפוסים בחיפה, ירושלים, כנרת, באר שבע, אילת, ספיר ובמשגב.

סטודיו 6B

סטודיו 6B הוקם על ידי שני אדריכלים ומעצבים – אמיר נבון ומיכאל בן גן. הסטודיו, שפועל משנת 2000, משמש כבית ספר לעיצוב ולאדריכלות ומציע מסלול מיוחד של מכינה לעיצוב.

ויצו לימודי חוץ

המרכז ללימודי חוץ של המרכז האקדמי ויצ"ו חיפה הינו בית ספר לעיצוב בתוך המרכז האקדמי ויצו. ייחודו לעומת המרכז האקדמי הוא שאינו מחויב בכללים אשר חלים על לימודים אקדמיים.

איל מקיאג'

בית הספר למקצועות האיפור "איל מקיאג'" נחשב כיום לאחד מבתי הספר המבוקשים בתחום והוא כולל מספר סניפים הפזורים בכל הארץ ומציע הכשרה מקצועית ברמה גבוהה למקצועות האיפור.

פסיכומטרי Ez Way

בית הספר EZ WAY מתמחה בהכנת לבחינה הפסיכומטרית, והוא נפתח לראשונה בשנת 1998 על ידי ד"ר זיו הדסה, ונחשב כיום לאחד מבתי הספר המובילים מסוגו בארץ.

וול סטריט לימודי אנגלית

בית הספר וול סטריט לימודי אנגלית נחשב לאחד מבתי הספר המובילים כיום בארץ בתחום זה והוא מושך אליו תלמידים רבים לאורך כל השנה. בית הספר מציע קורסי אנגלית ברמות שונות ובסביבת לימודים חווייתית ונעימה.

מכללת בינה

מכללת בינה היא מכללה דתית המתמקדת במקצועות הרפואה המשלימה, המציעה לסטודנטים הבוחרים בה מספר מסלולי לימוד ותכניות עשירות ומגוונות מאוד.

מכללת מגמות

מכללת מגמות מתמחה בלימודי שוק ההון ונחשבת לאחת המכללות הוותיקות ביותר בתחום זה בארץ, וככזו מושכת אליה המכללה לא מעט סטודנטים חדשים בכל שנה.

מכללת אורט קרית ביאליק

מכללת אורט ביאליק השייכת לרשת המכללות המובילה "אורט", נחשבת לאחת המובילות בתחומה באזור הצפון, ולא בכדי מושכת אליה לא מעט צעירים, המעוניינים להשתלב באחת ממסגרות הלימוד שהיא מציעה.

מכללת צפת

המכללה האקדמית צפת ממוקמת בצפון הארץ ב"בירת הגליל" הלא היא העיר צפת. למעלה משלושים שנה פועלת המכללה תחת חסות אקדמית של אוניברסיטת בר אילן.

מכללת אוהלו

מכללת אוהלו לחינוך, הממוקמת סמוך לקצרין למרגלות הרי הגולן, הוקמה בשנת 1965 ומאז עסקה בלימודי חינוך גופני והכשרת מורים. בשנת 2000 קיבלה הכרה מטעם המועצה להשכלה גבוהה.

מכללת אורט

מכללת אורט היא למעשה רשת המונה שבע מכללות המתמחות בתחום לימודי הנדסאים, לימודי תעודה בתחום ההנדסה והטכנולוגיה, מכינות ייעודיות ומכינות להשלמת בגרויות. ראשית דרכה של רשת אורט נסללה כבר בשנת 1949.

מכללת אורט בראודה

המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, נחשבת כיום לאחת המכללות המובילות בארץ ומושכת אליה סטודנטים רבים, אשר לומדים לימודי הנדסה לתואר ראשון ו/או שני, וכן לימודי מכינה.

מכללת אורנים

מכללת אורנים, המכללה האקדמית לחינוך, היא אחת ממכללות החינוך הוותיקות והנחשבות בארץ. המכללה ממוקמת למרגלות עמק יזרעאל, בין הנופים הירוקים של קריית טבעון וקריית חרושת.

מכללת כנרת

המכללה האקדמית כנרת שוכנת באחד מחבלי הארץ היפים ביותר באזור עמק הירדן, על שפת אגם הכנרת הצופה אל נופם הקסום של רכסי הרי הגולן והגליל.

מכללת סכנין

מכללת סכנין לחינוך והכשרת עובדי הוראה נוסדה בשנת 2001 והיא נמצאת תחת פיקוח ותקצוב של משרד החינוך והמועצה להשכלה גבוהה.

מכללת עמק יזרעאל

המכללה האקדמית עמק יזרעאל, הממוקמת בסמוך לעיר עפולה, מתוקצבת על ידי ועדת התכנון והתקצוב של המועצה להשכלה גבוהה. מכללת עמק יזרעאל הוקמה בשנת 1965 ופעלה במשך כמה שנים כשלוחה של אוניברסיטת חיפה.

מכללת תל חי

מכללת תל חי החלה את דרכה כמוסד אקדמי מוכר בשנת 1993, היא ממוקמת בנוף הפסטורלי של צפון הארץ בסמוך לקיבוץ כפר גלעדי, הנמצא צפונית לקרית שמונה.

בית הספר הארצי להנדסאים

בית הספר הארצי להנדסאים מכשיר כח אדם מקצועי ומיומן לקראת מילוי תפקידים מרכזיים במגזרי המשק השונים כגון: מפעלי פיתוח ותעשייה, מכוני מחקר, מפעלים ביטחוניים, תכנון אדריכלי, תחומי ההייטק השונים ועוד.

האקדמית גליל מערבי

המכללה האקדמית גליל מערבי שוכנת בליבו הירוק של הגליל המערבי בין שני אתרי מורשת עולמיים: העיר העתיקה בעכו והגנים הבהאים בגליל המערבי. המכללה הוכרה כמכללה עצמאית על ידי המועצה להשכלה גבוהה בשנת 2009.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן